Mažeikiškiai niekaip nepasimoko iš svetimų klaidų – tai liudija ikiteisminių tyrimų gausa. Jų dėl sukčiavimo šiais metais pradėta jau septyniasdešimt – gerokai daugiau nei pernai.
Mergina pasitikėjo pažįstamu
Šeštadienį pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Dobilo gatvėje gyvenančios devyniolikmetės mažeikiškės pareiškimą, kuriame ji pareigūnus informavo apie liepos pabaigoje įvykdytą sukčiavimą.
Mergina patikėjo savo elektroninės bankininkystės prisijungimo kodus mažeikiškiams L. S. ir T. P. Pastarieji ilgai nesnaudė – per keturis kartus buvo paimta dviejų tūkstančių litų paskola iš bendrovės „4Finance“.
Pasak policijos pareigūnų, nusikaltimo schema buvo paprasta ir jau ne kartą užfiksuota panašaus pobūdžio bylose – merginos pažįstamas, policijai žinomas L. S., paprašė nukentėjusiosios leisti pasinaudoti jos sąskaita, neva iš užsienio turi būti pervesti uždirbti pinigai. O T. P. šiame tyrime figūruoja dėl to, kad ateidavo pasiimti banko kortelės.
Vasarą sukčiai suaktyvėjo
Per pirmuosius šešis šių metų mėnesius rajono Policijos komisariate buvo pradėta šešiasdešimt ikiteisminių tyrimų dėl sukčiavimo, 37 iš jų ištirti.
Per liepos ir rugpjūčio mėnesius dėl sukčių veiksmų pradėta dar dešimt ikiteisminių tyrimų, tad jų skaičius pasiekė septyniasdešimt.
Jau dabar aišku, kad šie sukčiai reiškiasi vis aktyviau – pernai per visus metus dėl sukčiavimo buvo pradėti tik 52 ikiteisminiai tyrimai, užpernai – 43. Už tokius veiksmus gresia bausmės – nuo viešųjų darbų iki trejų metų laisvės atėmimo.
Nepasitikėkite nei skambučiais, nei draugeliais!
Nors policija ir žiniasklaida nuolat primena, kaip lengva tapti sukčių auka, mažeikiškiai akivaizdžiai nepasimoko iš svetimų nelaimių. Šiuolaikinės technologijos sukčiams leidžia didelių nuostolių pridaryti net nekontaktuojant su auka – pakanka telefonu išgauti kelis svarbius skaičius…
„Tokia statistika verčia dar kartą žmones įspėti – sukčiai nesnaudžia, jie ieško vis kitų lengvatikių, pasidalijančių konfidencialia informacija, kuria gali naudotis tik sąskaitos savininkas. Patikėję sukčiais žmonės patiria nemažų nuostolių. Taip praėjusią savaitę dėl pažįstamų asmenų manipuliacijų banko sąskaita mūsų rajone nukentėjo du gyventojai.
Raginame žmones būti atidesnius, nepasitikėti žadamais uždarbiais ir neatskleisti savo elektroninės bankininkystės prisijungimo kodų net pažįstamiems, o juolab telefonu paskambinusiems tariamiems pareigūnams“, – paragino rajono Policijos komisariato atstovė spaudai Violeta Grigaitienė.
Taip ir reikia idiotams.