Liaudiškos muzikos kolektyvui „Virventa“ – jau dešimt metų

Vadovas Rimantas Mikalauskas (su akordeonu) teigė, kad ir toliau kolektyvas eis ieškojimų, tobulėjimo keliu. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Liaudiškos muzikos kapela „Virventa“ jubiliejaus proga nustebins savo ištikimus žiūrovus nauja koncertine  programa „Virventa kitaip…“ Galbūt tai reiškia, kad kapela keičia savo muzikavimo stilių? Vadovas Rimantas Mikalauskas paslapties neatskleidžia: esą groti, dainuoti kitaip, ieškoti kažko naujo jie stengiasi visą dešimtmetį.

Dešimtmetis – ieškojimų kelias

Nuo pat pradžių „Virventai“ vadovaujantis Rimantas Mikalauskas negalėtų pasakyti, kiek per tą dešimtmetį sukūrė kūrinių, kiek surengė koncertų, kiek kartų teko vykti koncertuoti kitur. Neskaičiuoja nei konkursų, įvairių atrankų, prizų, apdovanojimų.
„Gal tai mano minusas, bet nelabai tokiai statistikai dėmesio skiriu. Nesureikšminu tokių dalykų. Vertybė yra ne suskaičiuoti, bet pati kūryba“, – samprotauja profesionalus muzikantas.
Kapelos vadovas pirmenybę teikia kūrybai, ieškojimams, žmonių santykiams.
„Ieškojimų kelias – nuo paprastesnių prie sudėtingesnių dalykų. Kuo toliau į mišką, tuo daugiau medžių atsiranda“, – taip kapelos dešimtmetį apibūdina pašnekovas.

Kaitos sunku išvengti

„Virventos“ vadovas šiltai ir nuoširdžiai kalba apie kolektyvą – jis ir žiūrovai įkvepia kurti. Kolektyvo žmonės gyvena ne tik muzika, bet ir vienas kito džiaugsmais, rūpesčiais. Jie tapę kaip šeima: keliauja į iškylas, švenčia gimtadienius. Nepaisant amžiaus skirtumų, vyrauja puiki, draugiška atmosfera.
R. Mikalauskas sako, kad muzikantų kaitos išvengti neįmanoma. Grojančių suaugusių žmonių  Viekšniuose nėra tiek daug. O norint tarp jaunimo populiarinti kapelinę muziką, į „Virventą“ kviečiami ir mokykloje besimokantys jaunuoliai, net žinant, kad jie užaugs, baigs mokyklas ir išvažiuos į universitetus… Vadovas pasidžiaugia galįs jiems perduoti, įskiepyti meilę muzikavimui.

Dainininkės – ištikimiausios

„Virventos“ vadovas pagiria ištikimiausias, nuo pat kapelos įsikūrimo joje dainuojančias Rasą Žalienę ir Imedą Žilinskienę. Antri metai joms padeda vokalinį išsilavinimą turintis Juozas Taunys.  „Virventos“ nepaliko ir Modestas Dargis, šiuo metu gyvenantis ir dirbantis Klaipėdoje, kapeloje dainuojantis bene nuo devintos klasės. Jis atvažiuoja ne tik į koncertus, bet ir į repeticijas.
Tarp veteranų – ir kontrabosininkas Vaclovas Radvilas, iki „Virventos“ iš viso niekada negrojęs žmogus.
Kapeloje ne pirmi metai smuikeliais griežia Džiugilė Kersnauskaitė ir Ingrida Barakauskytė.
Bene nuo dvylikos metų kapeloje trimitą pučia Rimantas Norvaišas. Prieš porą metų į kolektyvą įsiliejo ir trimitu grojantis  Gabrielius Voverius. Tarp naujokų – mušamuosius puikiai valdantis  Gintaras Pypkinas.
„Kai kuriem žmonės kratosi dalyvavimo saviveikloje. Esą tai atima daug laiko. Tačiau tie, kurie nori kažką turiningesnio nuveikti, nei vien televizorių spoksoti, ateina. Jie džiaugiasi teigiamomis emocijomis, galimybe realizuoti save“, – pastebėjimais dalijasi Rimantas.

Muzikavimas – saviraiška

„Virventos“ vadovas prisipažino negalįs apibrėžti kapelos stiliaus. Kapela renkasi įvairią muziką, bet dažniausiai vadinamąją stilizuotą liaudišką. O artimiausi kolektyvui yra vadovo R. Mikalausko kūriniai.
Kapela nesistengia pataikauti žiūrovui.
„Nėra užstalės, vestuvinio repertuaro. Komercijos nedarome. Na, kartais pagardinimui šaukštelį  uogienės įdedame, – šypsosi Rimantas ir priduria: – Mūsų muzikavimas – pomėgis, saviraiška“.
Be to, tokios muzikos privalumas – ji visada skamba gyvai, tuo tarpu profesionalai naudoja fonogramą.
Aukštąjį akordeonininko išsilavinimą turinčiam R. Mikalauskui yra tekę akordeonu griežti bei apdovanojimų pelnyti ir tarptautinėse scenose. Teko stebėti „Virventos“ koncertą – ir santūriausias žiūrovas nesulaiko emocijų, kai Rimantas groja solo akordeonu…

Staigmena – kitokia muzika

R. Mikalauskas tvirtina: kūrybinis procesas – sudėtingas ir įdomus.
„Norisi dar kažką naujo atrasti, nesikartoti, su kitais nesusiniveliuoti. Reikalavimai didėja sau ir kitiems. Keičiamės po truputį sudėtingesnės kūrybos link: ir muzikavimo, ir aranžuočių prasme. Ieškom kažko savito“, – pasakojo R. Mikalauskas.
Dešimtmečio proga žiūrovams dovanojama programa, pavadinta „Virventa kitaip…“, bus pristatyta šeštadienį 14 val. Mažeikių politechnikos mokyklos Viekšnių skyriaus salėje.
Ar programos pavadinime „kitaip“ reiškia, kad kapela pasuko kitu muzikiniu keliu?
„Ši programa iš tikrųjų – kitokia. Liaudiškos muzikos bus tik dalelytė. O kaip bus toliau – irgi kitaip“, – šypsojosi vadovas, palikdamas galimybę atsakymą į klausimą surasti pačiam žiūrovui.

4 Atsakymai į “Liaudiškos muzikos kolektyvui „Virventa“ – jau dešimt metų”

 1. nuostabu parašė:

  Puiku,nepakartojama,tiesiog trūksta žodžių įvertinti šios kapelos koncertinę programą Tai labai aukšto lygio meno kolektyvas.Be jokių abejonių – geriausias Mažeikių rajone.Tokį kolektyvą reikia parodyti užsienyje,bent turėtų kuo pasididžiuoti Mažeikiai,o ne pastoviai kišdami Mažeikių kultūros centro kolektyvus,su nusikukavusia kapela priešaky.Sėkmės jums viekšniškiai,neškit iškėlę kultūros vėliavą.

 2. viekšniškė parašė:

  Seniai Viekšniai begirdėjo tokių nuostabių dainų bei muzikos.Tai viso Virventos kolektyvo nuopelnas,puikaus vadovo vedami dar toli eikit,virventiečiai.Tik reikėtų iš rajono vadovų ne padėkos rašto,bet piniginio prizo tokiai šauniai kapelai.Drąsiai gali atstovauti rajoną užsienyje,būtų visiems garbė.

 3. Žaviuosi parašė:

  šiuo kolektyvu. Koncerte tikrai matėsi kiek darbo įdėta, ruošiant naują programą. Buvo labai gražiai ir profesionaliai viskas padaryta. O vadovui nuoširdžiausi linkėjimai, ruošiant naujas ir labai įdomias programas. Sėkmės visam kolektyvui!

 4. gerbėja parašė:

  nuostabią muzikos šventę dovanojot šeštadienį Viekšniuose,ačiū jums visiems.Šiai kapelai nėra lygių visame rajone,ką ten rajone…P.Rimantui dideliausios sėkmės,veskit kolektyvą į dar didesnes aukštumas,kurkit nuostabias dainas,džiuginkit klausytojus.Žemai lenkiuosi Jūsų talentui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto