Liepą vartota daugiau ir brangesnės elektros

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Liepos mėnesį dėl rekordiškai karštų orų Lietuvoje dešimtadaliu, o Latvijoje – 5 proc. išaugo elektros vartojimas.
Vidutinė elektros energijos kaina „Nord Pool Spot“ biržos Lietuvos prekybos zonoje sudarė 19,8 cento už kilovatvalandę (kWh).

Padidinta elektros gamyba

Kaip praneša „Litgrid“, išaugusiam poreikiui patenkinti turėjo būti padidinta elektros energijos gamyba Lietuvos elektrinėje ir įjungta Latvijos šiluminė elektrinė, o palyginti aukšta jų gaminamos elektros savikaina prisidėjo prie elektros kainos augimo liepą.
Kainoms įtakos turėjo ir įprastiniai elektros linijų ir elektrinių visame regione remontai, ir dėl sumažėjusio vandens lygio upėse mažiau dirbusios Kauno ir Dauguvos hidroelektrinės.
Didžioji Lietuvoje liepos mėnesį suvartotos elektros dalis – 62 proc. – buvo importuojama, tačiau šeštadaliu sumažėjo elektros importo iš Estijos ir Skandinavijos apimtys.
Elektros importas iš Karaliaučiaus augo 10 proc., tačiau nekompensavo elektros iš šiaurės šalių trūkumo, todėl turėjo būti padidinta elektros energijos gamyba Lietuvoje.

Remontavo jungtį

„Nord Pool Spot“ biržos Skandinavijos šalių prekybos zonose liepą vidutinė elektros kaina, lyginant su birželiu, buvo 8 proc. mažesnė.
Elektros kainas Skandinavijoje mažino didžiulė Norvegijos hidroelektrinėse gaminamos elektros pasiūla ir dėl atostogų sezono mažėjusi paklausa.
Vidutinė mėnesio elektros kaina biržoje Estijos prekybos zonoje liepos mėnesį išaugo 23 proc., Suomijoje liko tokia pat kaip birželį, 12,2 ct/kWh. Nors ankstesniais šių metų mėnesiais Estijos ir Suomijos elektros kainos buvo labai panašios, elektros jungties remontas tarp šių šalių lėmė didesnį kainų atotrūkį.
Lietuvos ir Baltarusijos jungčių pralaidumas liepos mėnesį vidutiniškai buvo išnaudojamas 43 proc., Estijos ir Latvijos – 92 proc.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto