Liepojos turnyre pakako ir džiaugsmo, ir nusivylimo

Pirmajame turnyre šį sezoną mažeikiškiai – aštunti. Nuotrauka iš komandos archyvo

Dešimtmečiai Mažeikių sporto mokyklos futbolininkai dalyvavo viename masiškiausių turnyrų Baltijos regione.

Turnyras vyko Latvijoje – Liepojos mieste. 32 dešimtmečių futbolininkų ekipos iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos ir Baltarusijos buvo suskirstytos į 8 pogrupius.
Nerijaus Gudaičio auklėtiniai įveikė dvi Latvijos ir vieną Lenkijos ekipą, užėmė pirmą vietą. Aštuntfinalyje jie susikovė su baltarusių atstovais, kuriuos nugalėjo rezultatu 2:1.
Nesėkmės mažeikiškius pradėjo persekioti nuo ketvirtfinalio, kai mūsų ekipos varžove tapo niekuo neišsiskirianti Gardino „Nemano“ komanda. Jau antrą rungtynių minutę rezultatas buvo 0:2 mažeikiškių nenaudai.
Pasak trenerio, vaikai sužaidė pačias prasčiausias rungtynes – jie praktiškai be kovos pralaimėjo rezultatu 0:5 ir liko kovoti tik dėl 5–8 vietų. Čia nesėkmės tęsėsi: dvikovoje su Šiaulių FA ketvirtą minutę vėl pralaimima 0:2, vėliau pavyko rezultatą sušvelninti, tačiau pralaimėta 2:4.
Paskutinės rungtynės vyko su Lietuvos čempione – Kauno FM ekipa. Pasak trenerio, buvo sužaistas geriausias turnyro mačas – rungtynės baigėsi lygiosiomis 1:1, pralaimėta po baudinių serijos.
Mažeikiškiai užėmė aštuntą vietą.
„Trijose amžiaus grupėse turnyre žaidė net 88 komandos. Tad reikia įsivaizduoti, kaip tomis dienomis atrodė Liepoja, kai susirinko tiek vaikų! Viskas buvo suorganizuota puikiai: žaidėme aštuoniose aikštelėse, iš kurių tik dvi buvo dirbtinės dangos, maudėmės jūroje, pramogavome parkuose. Vaikai dar nepasiekė savo sportinės formos – liepą atostogavome, o treniravomės tik dvi savaites prieš turnyrą“, – pasakojo N. Gudaitis.
Rugpjūčio 22 d. ekipa išvyksta į Plocką, kur varžysis 16 komandų turnyre. Pasak trenerio, tai duos didelės naudos – susirinks įvairaus stiliaus lenkų ekipos, per tris dienas mažeikiškių laukia aštuonerios rungtynės.