Liepos 6-ąją – renginiai ir kultūros, ir sporto mylėtojams

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Ketvirtadienį visoje šalyje bus minima Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena.
Kaip valstybinė šventė ši diena minima nuo 1991-ųjų metų. Šiemet ši Lietuvos istorijai reikšminga data su savaitgaliu nesutampa, tad dirbantys žmonės galės pasidžiaugti poilsio diena, o norintieji – ir sudalyvauti šios dienos minėjimo renginiuose.

Rengiamos sporto žaidynės

Jau ne vienerius metus mažeikiškiai ir miesto svečiai Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną kviečiami dalyvauti tradicinėmis tapusiose vasaros sporto žaidynėse.
Jos prasidės rytą – nuo 10 valandos Mažeikių miesto paplūdimyje vyks tinklinio, vaikinų krepšinio, šachmatų varžybos.
Nuo 9.30 val. į Savivaldybės administracijos kiemą turėtų atvykti norintieji dalyvauti 6 kilometrų bėgime. Bėgikai bus skirstomi į 3 amžiaus grupes, pradedant jauniausiais – 16-mečiais.
Paplūdimyje vyks futbolo bei kvadrato, smiginio varžybos. Savo jėgas išbandys šaškių mėgėjai, bus žaidžiamas kriketas. Vaikams ir jaunimui bus siūloma dalyvauti sportinėse atrakcijose, 300 ir 1500 metrų bėgimo rungtyse. Vasaros sporto žaidynėse organizuojamos 9 kilogramų akmens metimo, svorio atkėlimo rungtys, šeimų estafetės, rankų lenkimo, plaukimo ir kitokios varžybos.
Geriausių rezultatų pasiekę šventės dalyviai bus apdovanojami.

Himnas – ant 100 piliakalnių

Liepos 6-osios vakarą, nuo 20.30 val., prie Mažeikių kultūros centro vyks šventinis koncertas.
Mažeikiškius pasitiks Savivaldybės kultūros centro Juozo Vaičkaus „Skrajojamojo“ teatro aktoriai. Jie parodys poetinę kompoziciją „Amžinos moterys“. Koncertuos Savivaldybės kultūros centro tremtinių ir politinių kalinių choras „Atmintis“ ir grupė „Euforija“.
Jau devintus metus liepos 6-osios vakarą, 21 val., Lietuvoje ir visuose pasaulio kampeliuose, kuriuose gyvena lietuviai, skamba Tautiška giesmė. Viešojoje erdvėje skelbiama, kad šiemet ji nuaidės ant 100 piliakalnių. Tokia iniciatyva siejama su artėjančiu valstybės atkūrimo šimtmečiu ir su tuo, kad 2017-ieji paskelbti Piliakalnių metais.

Nuvežimu ir parvežimu pasirūpinta

Giedoti himno mažeikiškiai kviečiami ant Griežės antrojo piliakalnio. Nuo 20 val. ant piliakalnio atvykę miesto ir rajono gyventojai galės sužinoti apie šio piliakalnio praeitį. Židikų kultūros centro skaitovai parodys literatūrinę kompoziciją, koncertuos vokalinis ansamblis „Šatrija“. Mažeikių šaulių kuopa sustos rikiuotei, nuaidės šventinės salvės.
Norintieji dalyvauti šventėje prie piliakalnio bus vežami nemokamai. 19 val. autobusai išvažiuos iš Sedos gatvėje esančios prekybos centro „Iki“ aikštelės. Renginiui pasibaigus, apie 22 val., autobusai šventės dalyvius parveš atgal į Mažeikius.

Minėjimai vyks ir rajono miesteliuose

Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną Viekšnių lauko estradoje 20 val. prasidės koncertas, kuriame dalyvaus Telšių rajono Nevarėnų kultūros centro šokių kolektyvas „Asorti“, Viekšnių kultūros centro modernizuoto folkloro grupė „Vo tep ta ta“. Vyks vasaros gegužinė.
Šerkšnėnuose, prie kultūros centro, 19 val. prasidės bėgimas aplink Šerkšnėnus. Po finišo bėgimo dalyvių bei žiūrovų lauks karšta arbata ir košė.
Urvikių kaimo tinklinio aikštelėje nuo 16 val. vyks „Karališkasis tinklinio turnyras 4×4“. Nugalėjusiai komandai atiteks Urvikių kultūros centro taurė ir piniginis prizas.
Šių renginių metu 21 val. bus giedama Tautiška giesmė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto