Lietaus vanduo operacinėje – politinė provokacija?

Tarnybinį raštą dėl pro stogą į operacinę lašančio vandens ligoninės ir rajono vadovai vadina politikavimu

Vienuolika ligoninės gydytojų įstaigos vyriausiojo gydytojo pareigas laikinai einančiam Gintarui Bereniui bei Seimo nariui įteikė tarnybinį pranešimą dėl avarinės būklės ligoninės operacinėje. Ligoninės vadovas kaltina medikus politikavimu, pastarieji teigia norintys padėti paspartinti operacinių renovaciją.SITUACIJA NAUDINGA POLITIKAMS
Kol vyksta ligoninės operacinių bloko renovacijos darbai, ligoniai operuojami Gimdymo namų operacinėse. Rugsėjo 21 dieną įvykęs žemės drebėjimas priminė seną bėdą: kitą dieną vienoje iš operacinių pro stogą ėmė lašėti vanduo. Pirmą kartą vanduo į operacinę buvo plūstelėjęs per liepos mėnesio liūtis.
Tarnybinis pranešimas ligoninės vadovui ir Seimo nariui Jonui Jurkui buvo įteiktas tą dieną, kai Mažeikiuose lankėsi Premjeras Algirdas Brazauskas.
G. Berenis bei Savivaldybės meras Vilhelmas Džiugelis įtaria, kad susiklosčiusia situacija stengiasi pasinaudoti kai kurie politikai. „Santarvės“ pašnekovai pasigedo kolegų ir politikų supratimo ir geranoriškumo.
„Vandens prilašėjo gal 50 ar 100 gramų. Perstumdėme baldus, pastatėme kilnojamąją lempą, ir operacinėje vėl dirba gydytojai“, – penktadienį „Santarvei“ kalbėjo G. Berenis.

TIKSLAS – PADĖTI VADOVUI
G. Berenis stebėjosi, kodėl gydytojai sukėlė triukšmą. Anot jo, netikslinga mesti pinigus stogui virš operacinių sutvarkyti, tuo labiau kad Gimdymo namus nuspręsta privatizuoti. Panašiai kalbėjo ir ligoninės steigėjos – Savivaldybės – meras Vilhelmas Džiugelis.
Traumatologas Ridas Aleksa „Santarvei“ teigė, kad ir pranešimą pasirašę gydytojai nesiekia, jog būtų suremontuotas stogas.
„Bėda – ne varvantis stogas, bet užsitęsusi ligoninės operacinių renovacija. Buvo pažadėta, kad naujas operacines turėsime po trijų mėnesių, šis terminas nusitęsė iki metų ir trijų mėnesių“, – apgailestavo gydytojas.
R. Aleksa stebėjosi, kad medikai dėl tarnybinio pranešimo kaltinami politikavimu.Anot jo, tarnybinis pranešimas yra savotiška pagalba ligoninės vadovui.
Medikai sunerimę, kad dėl užsitęsusios operacinių renovacijos tenka atšaukti planines operacijas, kyla grėsmė ir neatidėliotinoms operacijoms.

REMONTO DARBAI UŽSITĘSĖ
Pagal šių metų gegužės 3 dieną Savivaldybės ir UAB „Granitas“ sutartį, rugpjūčio 15 dieną turėjo būti užbaigtas operacinio bloko remontas. Neseniai bendrovė pasirašė įsipareigojimą darbus baigti iki lapkričio 26 dienos.
Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkė Rita Lidžiūtė suabejojo, ar dirbant tokiais tempais šis pažadas bus įvykdytas. „Per dieną dirba tik pusantro statybininko“, – situaciją vaizdžiai apibūdino komiteto pirmininkė ir ligoninės vaikų skyriaus vedėja.
Kodėl stringa operacinių renovacija, komiteto nariai panoro išgirsti iš G. Berenio, laikinai einančio ligoninės vadovo pareigas.
„Jeigu sutartyje yra numatyti delspinigiai, už jos nevykdymą reikėtų skaičiuoti delspinigius“, – išgirdęs G. Berenio kaltinimus statybininkams siūlė verslininkas Zenonas Ramonas.
„Bendrovė, matyt, turi darbų daugybėje objektų ir visų nebespėja laiku atlikti, dėl to reiškia mums pretenzijas“, – įtarimus dėl užsitęsusių darbų išsakė G. Berenis.

PRETENZIJOS LIGONINĖS ADMINISTRACIJAI
UAB„Granitas“ direktorius Gintaras Šimanauskas „Santarvei“ teigė, kad dėl užsitęsusių darbų kalta ligoninės administracija. Anot jo, operacinėms įrengti vien techninio projekto neužtenka, reikalingi darbo projekto brėžiniai. Ligoninė turėjo išspręsti šių brėžinių problemą ir juos suderinti su projektuotojais.
G. Šimanauskas teigė, kad visa tai užtruko ir reikalingi techniniai sprendimai buvo pateikti tik rugsėjo mėnesį. Dėl to kol kas atlikta tik 40 proc. darbų. Didžiąją dalį neatliktų darbų sudaro vėdinimo, elektros, automatikos įranga, kurios gamyba ir pristatymas užtruko apie porą mėnesių.
Šiuo metu įranga bei medžiagos yra pristatytos. „Granito“ direktorius patikino, kad jau yra galimybės darbus užbaigti iki lapkričio 26 dienos.

KALTINIMAI VIENI KITIEMS
Ligoninės gydytojų tarnybinis pranešimas dar kartą paragino Savivaldybės merą V. Džiugelį prie derybų stalo pakviesti „Granito“ ir ligoninės vadovus.
„Statybininkai kaltina ligoninės administraciją, kad ne iki galo atlikti projektavimo darbai, ligoninės vadovai – kad statybininkai nenori dirbti. Man svarbiausia, kad operacinė kuo greičiau pradėtų veikti“, – meras prisipažino griežtai kalbėjęs vakar vykusiame susitikime.
V. Džiugelis „Santarvei“ sakė, kad labiau statybininkus turėtų spausti ir G. Berenis. „Atsakingai galiu pareikšti: jeigu tebebūčiau ligoninės vyriausiasis gydytojas, operacinės jau seniai būtų renovuotos“, – patikino meras.
G. Berenis stebisi, girdėdamas V. Džiugelio kaltinimus. Anot jo, vadyba – nėra tik laipiojimas stogais ar statybininkų priežiūra.
Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto