Lietuva yra regiono lyderė pagal ES lėšų paskirstymą

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Lietuva 2007–2013 m. Europos Sąjungos (ES) finansinės perspektyvos laikotarpiu pagal ES lėšų panaudojimą buvo viena iš pirmaujančių Vidurio ir Rytų Europos šalių, rodo tarptautinės audito, mokesčių ir konsultacijų bendrovės KPMG tyrimas, kuris apėmė 11 šalių.

Latviai ir estai įsisavino mažiau

Kasmetiniame KPMG tyrime vertinta, kaip iki 2013 m. gruodžio 31 d. kiekvienai Vidurio ir Rytų Europos šaliai sekėsi panaudoti jai 2007–2013 m. laikotarpiu numatytą ES paramos fondų dalį, kokie buvo didžiausi pasiekimai ir į ką reikėtų atsižvelgti 2014–2020 m. laikotarpiu.
Iki 2013 m. gruodžio 31 d. Lietuva pasirašė finansavimo sutarčių už 6,7 mlrd. eurų, tai sudaro 99 proc. viso biudžeto, kurį ES buvo numačiusi šaliai. Tuo tarpu Estija ir Latvija buvo pasirašiusios finansavimo sutarčių 96 proc. nuo joms numatytų lėšų.

Pagal išmokėtas ES lėšas pirmauja estai

Santykis tarp pasirašytų finansavimo sutarčių ir išmokėtų paramos lėšų Lietuvoje siekė 75 proc. Geriau pagal pasirašytų finansavimo sutarčių ir išmokėtų lėšų santykį Vidurio ir Rytų Europoje sekėsi tik Estijai – 81 proc. O Latvija tarp 11 tirtų šalių buvo trečia, jos rodiklis šioje srityje siekė 74 proc.
Visos Baltijos šalys gerokai viršijo pasirašytų finansavimo sutarčių ir išmokėtų paramos lėšų rodiklių Vidurio ir Rytų Europos vidurkius, kurie siekė 97 proc. pagal finansavimo sutarčių pasirašymą ir 63 proc. pagal lėšų išmokėjimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto