Lietuvai antrą kadenciją vadovaus Dalia Grybauskaitė

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Sekmadienį vykusiuose rinkimuose dauguma mažeikiškių išreiškė norą, kad dabartinė Prezidentė Dalia Grybauskaitė šaliai vadovautų dar penkerius metus.
Rinkdami Europarlamentą mūsų rajone rinkėjai pirmumą atidavė partijai Tvarka ir teisingumas.

Mažeikiškiai – pasyvesni

Mažeikių rajone iš beveik 48 tūkstančių sąrašuose buvusių rinkėjų savo balsus atidavė per 20 tūkstančių, t. y. 41,9 proc. gyventojų, Lietuvoje balsavo 47,3 proc. rinkėjų.
Už Prezidentę Dalią Grybauskaitę balsavo 55,8, socialdemokratą Zigmantą Balčytį – 44,2 proc. rajono rinkėjų.
Pirmajame prezidento rinkimų ture mažeikiškiai buvo aktyvesni: tada prie balsavimo urnų atėjo beveik 22 tūkstančiai rinkėjų, t. y. 45,9 proc.

Balsavo už mažeikiškį

Rinkdami Europos Parlamentą mūsų rajono gyventojai daugiausiai balsų – 29, 3 proc. – skyrė partijai Tvarka ir teisingumas, kurios sąrašuose – keturioliktu numeriu įrašytas mažeikiškis Kęstutis Bartkevičius.  Antroje vietoje liko Lietuvos socialdemokratų partija, už kurią balsavo 20,2 proc. rinkėjų. 13,4 proc. mūsų rajono rinkėjų balsavo už Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdį, „darbiečiai“, už kuriuos balsus atidavė 12,3 proc., užėmė ketvirtą poziciją, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai gavo 11 proc. balsų.
Mažiausiai – tik 0, 6 proc. mažeikiškių, balsavo už Liberalų ir centro sąjungą.
Nepatvirtintais duomenimis, mažeikiškis K. Bartkevičius į Europarlamentą nepateko.

Lietuvos mastu skaičiai kitokie

Visoje Lietuvoje balsavimų į Europarlamentą rezultatai kiek kitokie nei Mažeikiuose. Daugiausiai – 17,4 proc. rinkėjų balsų surinko Lietuvos konservatoriai, šiek tiek mažiau – 17,3 proc. rinkėjų balsavo už socialdemokratų partijos kandidatus, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis gavo 16,5 proc. balsų, už partiją Tvarka ir teisingumas balsavo 14,3 proc. rinkėjų.
Visos šios partijos į Europarlamentą gaus po du  mandatus, po vieną mandatą bus skirta Darbo partijai, Lenkų rinkimų akcijos ir Rusų aljanso koalicijai „Valdemaro Tomaševskio blokas“ ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai.

Plačiau apie rinkimų rezultatus skaitykite antradienio „Santarvės“ laikraštyje.

6 Atsakymai į “Lietuvai antrą kadenciją vadovaus Dalia Grybauskaitė”

 1. jo parašė:

  Tokiu atveju,padidės migrantų srautas … Lietuva ilgai bus krizės duobėje,tai mano nuomonė!

 2. to daivai šideikienei parašė:

  gal paviešinkit, kokias ranco aferas viešai gina Šideikienė?

 3. Daivai Šideikienei parašė:

  Mūsų savivaldybėje irgi yra asmenų,niekinantys garbę ir teisingumą. Tiesiog nemalonu matyti ir girdėti, kaip viena tokia „sąžininga veikėja“ viešai gina savo artimo giminaičio, pavarde Rancas, aferas. Taigi, geriau, ponia, pažvelkit į savo sąžinę ir savo nuomonę pasilikit savyje. Turėtumėt žinoti, kad Prezidentė Lietuvos nevaldo, o tik jai atstovauja. Prezedentinės galios yra ribotos. Lietuva – parlamentinė valstybė ir įstatymus leidžia parlamentas.

 4. Daiva Šideikienė parašė:

  Išaušus antram porinkiminiam rytui verta prisiminti mūsų signatarės ir konservatorės N.Oželytės žodžius. Kai prezidentė D. Grybauskaitė apdovanojo liberalą, buvusį vidaus reikalų ministrą Raimundą Palaitį ir vieną „Metų korumpas 2013” laureatų Gintautą Barcį, 2014-01-02 signatarė N. Oželytė savo facebooke rašė : ,, Galit sau ausis nusidraskyti iš beviltiškumo, TIESOS ištroškę – va jums riebi mylimos Prezidentės špyga tiesiai į jūsų niekam nereikalingą teisingumo jausmą. Nusišvilpti jai į jūsų jausmus, juk RUNKELIAI VISUOMET BALSUOS UŽ TĄ , kuri NIEKINA PROTĄ ir GARBĘ, ir TEISINGUMĄ, nes jie džiaugiasi brutaliu begėdiškumu. O antivalstybinės padugnės gauna patvirtinimą – parduok sąžinę ir liksi ne prie ko. Ir dar būsi apdovanotas, kad jokia teisėsauga nesumanytų tiesos ieškoti. Pasakyk, kad tau tinka Palaitis, pasakysiu, kas esi tu. Politinių niekšų puota moralės maro metu.’’
  Remaintis SIGNATARĖS IR VISUOMENININKĖS N.OŽELYTĖS pateiktais pamąstymais, tai rinkimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje runkelių iš tiesų yra daug, todėl artimiausius 5 metus Prezidentūroje šeimininkaus ir šaliai vadovaus asmuo, kuris niekina protą , garbę ir teisingumą. Politinių niekšų puota garantuota dar 5 metams.

 5. Daiva Šideikienė parašė:

  Jei VRK klesti programinės įrangos klaidos, tai vargu , ar galima patikėti rinkimų rezultatų teisingumu.
  Pirmame Prezidento rinkimų ture VRK dėl programinės įrangos klaidos diplomatinių atstovybių balsus sudėjo kartu su Akmenės raj. rinkimų apygarda Nr.1. Po diplomatinių atstovybių balsų pridėjimo prie Akmenės raj. rinkimų apygardos tik kandidatei D.Grybauskaitei didėjo balsų skaičius, kitiems pagrindiniams konkurentams – mažėjo. Gal Akmenės rinkimų apygarda pasirinkta ne atsitiktinai , o tik vien todėl , kad dabartinis LT Generalinis Prokuroras D. Valys ilgą laiką dirbo to miestelio pokuratūroje ?

 6. Saulius parašė:

  S. Strazdauskas jau moka parinkti rakursą. Fotkėse tokių gražių sultingų rinkėjų, net jausmai prabunda. Ačiū.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto