Lietuvai dedikuota mažeikiškių drabužių kolekcija pripažinta geriausia

Kolekcija pasipuošusios mažeikiškės mokinės. Nuotr. iš mokyklos archyvo

Neseniai Tauragėje vyko respublikinis drabužių dizaino ir įvaizdžio konkursas-festivalis „Kūrėjų oazė“.
Mažeikių Senamiesčio pagrindinės mokyklos drabužių dizaino būrelio narių sukurta drabužių kolekcija „Tautiškumo atspindys“ pelnė pirmąją vietą.

Įgūdžiai praverčia užaugus

Drabužių dizaino ir įvaizdžio konkursas-festivalis Tauragėje vyko septintąjį kartą.
Konkurso organizatoriai įsitikinę, jog reikia skatinti jaunus žmones domėtis dizainu, kurti drabužius, juos siūti. Visi šie įgūdžiai gyvenime būna naudingi. Net jei prie šių dalykų mokykloje turėję galimybę prisiliesti žmonės vėliau netampa dizaineriais ar siuvėjais, kasdienybėje reikia žinoti drabužių derinimo taisykles. Praverčia ir siuvimo įgūdžiai.
Be to, festivalio-konkurso dalyviai patys demonstruoja savo kūrinius ir taip mokosi pristatyti, kūrybiškai bei įdomiai pateikti tai, kas nuveikta.
Šiemet Tauragėje pristatyta 30 drabužių kolekcijų.

Raštai – iš netradicinių medžiagų

Mažeikių Senamiesčio pagrindinės mokyklos technologijų mokytoja Aušra Gricienė „Santarvei“ sakė, jog prie kolekcijos „Tautiškumo atspindys“ prisidėjo 14 drabužių dizaino būrelį lankančių mergaičių. Kolekcija buvo kuriama bemaž visus šiuos mokslo metus.
Iš pradžių mokinės kūrė eskizus, paskui modeliavo, konstravo, matavosi tuos drabužius. Vėliau visos kartu, kas kiek sugebėjo, juos siuvo. Aišku, mergaitėms labai padėjo technologijų mokytoja.
Ornamentų kūrimo klausimais jas konsultavo dailės mokytoja Rasa Lavickienė.
„Visus ornamentus sukūrė ir sudėliojo mergaitės. Beje, šie ornamentai yra netradiciniai – jie ne šiaip išsiuvinėti, o sudėlioti iš gofruoto popieriaus kvadratėlių, ant kurių apvynioti mezgimo siūlai. Kadangi mes dalyvaujame avangardo festivaliuose, sumanėme kolekcijai panaudoti netradicines medžiagas“, – paaiškino A. Gricienė.

Dedikavo Lietuvos šimtmečiui

Pedagogė sako, jog kolekcija yra įkvėpta pernai buvusių Tautinio kostiumo metų ir dedikuota šiemet minimam Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui.
„Tiesiog su būrelį lankančiomis mokinėmis pernai domėjomės tautiniu kostiumu, o šiemet kilo mintis, kad reikia sumoderninti etninės kultūros ženklus bei simbolius ir jais papuošti šiuolaikiškų drabužių kolekciją“, – kalbėjo technologijų mokytoja A. Gricienė.
Pasak jos, rezultatu – gražia, originalia kolekcija ir ji pati, ir mokinės yra patenkintos. Tokių dizaino konkursų dalyviai stengiasi į juos atvežti parodyti viską, ką geriausio ir gražiausio yra sukūrę. Ir tai, kad Tauragėje mažeikiškių sukurtai drabužių kolekcijai bei įvaizdžiui komisija skyrė pirmąją vietą, rodo, jog sumanymą įgyvendinti pavyko sėkmingai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto