Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Apdovanojimai Londone. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Londono knygų mugėje Lietuvai atiteko prestižinis įvertinimas. Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas, paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje.

Didelis įvertinimas visai Lietuvai

Tarptautinis apdovanojimas įteiktas už inovatyvumą, pedagoginį efektyvumą ir praktinį pritaikymą. Šiuose prestižiniuose apdovanojimuose Lietuvos vardas skambėjo pirmą kartą.
„Tai – didelis įvertinimas visai Lietuvai. Mūsų tikslas – mokytojai, įgalinti būti „supermokytojais”, mokiniai įsitraukę taip, lyg žaistų kompiuterinį žaidimą. Vadovėlį sukūrėme mokiniui suprasdami, kad dėl šešiolikmečio dėmesio varžomės su visu likusiu pasauliu: socialiniais tinklais, reklama, renginiais. Pavyzdžiui, kam naršyti „Facebook“ pasislėpus, kai galima tai puikai įtraukti į mokymo procesą? Pačių mokytojų teigimu, tokios inovatyvios ir šiuolaikiškos mokymosi priemonės labai trūko”, – teigia vadovėlio bendraautorė, Lietuvos laisvosios rinkos instituto Švietimo centro vadovė Marija Vyšniauskaitė.
Iš 2015 m. išleisto vadovėlio „Ekonomika per 31 valandą” šiuo metu mokosi 68 procentai šalies devintokų ir dešimtokų, kuriems ekonomikos pamokos yra privalomos. Tai yra daugiau kaip 22 tūkstančiai moksleivių kasmet.

LLRI  planuoja plėtoti švietimo projektus

Naujos kartos vadovėlio projektą sudaro tradicinio formato vadovėlis, e-vadovėlis, seminarai pedagogams ir išsami elektroninė mokytojo knyga, iš kurios pamokoms nuolatos ruošiasi mokytojai.
„Ekonomika per 31 valandą” Lietuvą garsina abiejose Atlanto pusėse. Praėjusių metų lapkritį Niujorke buvo įteiktas prestižinis Templeton laisvės apdovanojimas ir 100 tūkst. JAV dolerių premija. Apdovanojimas skirtas už indėlį skatinant laisvės idėjas, inovacijas ir žmonių veiklumą.
„Mokiniai dėl blogos ekonominės situacijos linkę kaltinti valdžią, verslininkus ar žiniasklaidą, retas mano galintis keisti situaciją. Būtina ugdyti asmeninę atsakomybę ir supratimą, kad už kiekvieno ekonomikos reiškinio yra veikiantis žmogus. Kokybiško švietimo svarba tik didėja, dėl to planuojame plėtoti švietimo projektus”, – sako Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas.

Labai svarbus laimėjimas

Londono knygų mugė laikoma vienu svarbiausių renginių knygų pasaulyje, į ją kasmet susirenka daugiau kaip 25 tūkstančiai dalyvių iš 120 šalių. Mūsų šalies atstovavimą mugėje kuruoja Lietuvos kultūros institutas.
Pasak Lietuvos kultūros instituto direktorės Aušrinės Žilinskienės, šis laimėjimas ir dėmesys Lietuvai yra labai svarbus, kartu su kitom dviem Baltijos šalimis ruošiantis kitų metų išskirtiniam prisistatymui Londono knygų mugėje.
„Džiaugiamės, kad lietuviško vadovėlio sėkmė, Lietuvos vardo skambėjimas reikšminguose apdovanojimuose jau šių metų dalyvavimą Londono knygų mugėje pavertė ypatingu!”, – teigia A. Žilinskienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto