Lietuvoje – vėžiui gydyti mažiausiai pinigų

Daugiausiai pinigų vėžio gydymui skiria vokiečiai, graikai ir olandai. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Statistika rodo, kad Lietuva vėžiui gydyti išleidžia mažiausiai pinigų – gerokai mažiau už savo kaimynus bei kitas buvusias socialistines šalis. Daugiausiai pinigų vėžio gydymui skiria vokiečiai, graikai ir olandai.

Brangiausias – krūties vėžio gydymas

Delfi.lt rašo, kad neseniai vykusiame Europos onkologų kongrese buvo pristatyta studija, rodanti, kiek pinigų skirtingose ES šalyse išleidžiama vėžiui gydyti. Studijos, kurią pristatė Oksfordo universiteto atstovas dr. Ramonas Luengo-Fernandezas, duomenimis, vėžio gydymas ES kasmet kainuoja apie 124 mlrd. eurų. Į šią sumą įeina pirminės sveikatos priežiūros bei ligoninės paslaugų kaštai, vaistų kaina bei kitos su liga susijusios išlaidos, pavyzdžiui, nedarbingumo kompensavimas, ir pan. Duomenys buvo rinkti iš Pasaulio sveikatos organizacijos, kitų tarptautinių organizacijų bei šalių pateikiamos statistikos.
Paskaičiuota, kad brangiausiai vienam asmeniui kainuoja krūties vėžio gydymas – iš viso tam išleidžiama apie 6 mlrd. eurų per metus. Tai sudaro 13 proc. visų su vėžio gydymu susijusių išlaidų. Tačiau didžiausią finansinę naštą visgi užkrauna plaučių vėžys. Su juo susijusios išlaidos sudaro 19 mlrd. eurų, iš kurių 10 mlrd. eurų išleidžiama dėl didelio pacientų priešlaikinio mirtingumo.

Lietuvoje mažiausiai

Iš 32 ES valstybių mažiausiai vėžio gydymui skiriama Lietuvoje (7 444 eurai vienam ligos atvejui), daugiausiai – Vokietijoje (apie 28 tūkst. eurų vienam atvejui, arba 165 eurai kiekvienam šalies piliečiui). Palyginimui, Didžioji Britanija vienam vėžio gydymo atvejui kasmet išleidžia per 17 tūkst. eurų, po Vokietijos einanti Graikija – 27,5 tūkst., Liuksemburgas – 26,8 tūkst., Lenkija – 20 tūkst., Estija – 19 tūkst., Bulgarija – 15 tūkst., Vengrija – 13,9 tūkst., Latvija – 12 tūkst., Danija – 12 tūkst., Portugalija – 8,5 tūkst. eurų, ES vidurkis – 19,6 tūkst. eurų.
Kita studija parodė, kad žmonės, kurie prižiūri vėžiu sergančius giminaičius, patys skundžiasi psichine ir fizine sveikata – jie 50 proc. dažniau serga depresija, daugiau nei du kartus dažniau kenčia nuo nerimo, nemigos, migrenos, galvos skausmų ar virškinimo sistemos problemų. Visas šias ligas gydyti valstybei vėlgi kainuoja.

One Reply to “Lietuvoje – vėžiui gydyti mažiausiai pinigų”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    man šis straipsnis patiko

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto