Lietuvoje vykdomų renginių dalyvių dienpinigiai priartinti prie ES standartų

Martyno Ambrazo (ELTA) nuotr.

Vyriausybė patvirtino Kultūros ministerijos siūlymą dėl neapmokestinamųjų piniginių kompensacijų dydžių pakeitimo Lietuvoje vykdomų renginių dalyviams.

„Kultūros ministerijos iniciatyva pagaliau pasiekėme, kad menininkai atvykstantys į Lietuvą koncertuoti, atlikti spektaklių ar kitų meno programų jaustųsi oriai ir galėtų pasirūpinti savo būtinaisiais poreikiais, o Lietuvoje taikomos išmokos atitiktų analogus Europoje ir kitur pasaulyje“, – teigė kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson.
Vietoje nuo 2003 m. galiojusios ir daug problemų įvairių renginių rengėjams kėlusios 7,6 eurų sumos dabar maksimali leistina tokių dienpinigių norma bus gerokai artimesnė Europos Sąjungos šalių standartams – 38 eur.
„Ilgai laukta gera žinia kultūros sektoriui ir ypač koncertų organizatoriams. Nacionalinė filharmonija užsienio atlikėjus ir grupes priima beveik kiekvieną savaitę ir tai leis sutaupyti dali lėšų, kurias reikėdavo netikslingai skirti papildomiems mokesčiams“, – kalbėjo Lietuvos nacionalinės filharmonijos generalinė direktorė Rūta Prusevičienė.
Patvirtintas nutarimas įsigaliojo nuo rugpjūčio 30 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto