Lietuvos kariai Irake yra saugūs

Nuotr. iš bbc.com

Po trečiadienio naktį įvykusių apšaudymų Irake, kai iš Irano buvo paleistos raketos į JAV vadovaujamos koalicijos karines bazes, Lietuvos kariuomenės Gynybos štabas gavo Lietuvos karių pranešimus, patvirtinančius, kad jie yra saugūs.

Kovos veiksmuose nedalyvauja

Al Asado bazėje tarnaujančių karių apšaudymo metu bazėje nebuvo. Ryšys su kariais ir misijos vadovybe yra palaikomas nuolat, – pranešė Krašto apsaugos ministerija.
LRV spaudos centre krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ir Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viršininkas generolas majoras Gintautas Zenkevičius komentavo situaciją dėl Lietuvos karių Irake.
NATO vadovaujama tarptautinė operacija Irake vykdoma nuo 2004 m. ir yra skirta apmokyti šalies saugumo pajėgas. Kovos veiksmuose pagal nustatytą mandatą kariai nedalyvauja. Pastarosiomis dienomis mokymo užduotys yra laikinai sustabdytos.

Užduotys laikinai sustabdytos

Iš 9 Lietuvos kontingento karių NATO mokymo misijoje Irake dabar 4 Lietuvos kariai iš NATO perdislokuojamo ryšių būrio atlieka tarnybą Taji oro uoste ir 2 kariai – Camp Union bazėje – jų pagrindinė užduotis yra užtikrinti saugų NATO pajėgų ryšį. 3 kariai jau yra perdislokuoti į karinę bazę Kuveite.
Prie JAV vadovaujamos koalicijos operacijos Irake „Įgimtas ryžtas“ Lietuva prisideda nuo 2017 m., nuolat išlaikydama šešis karinius instruktorius, kurie rengia vietines saugumo pajėgas.
Kariai tarnauja Danijos kontingento sudėtyje šiaurės vakarinėje Irako dalyje esančioje Al Asado karinėje bazėje.
Pastarosiomis dienomis mokymo užduotys yra laikinai sustabdytos.

Dalis perkelta į Kuveitą

Atsižvelgiant į pasikeitusią saugumo situaciją Bagdade, tarptautinių karinių pajėgų vadai ėmėsi papildomų priemonių karių saugumui užtikrinti: sustiprintas bazių saugumas, apribotas karių judėjimas, sustabdytos mokymo veiklos.
Papildomos atsargumo priemonės, kurių imasi misijų vadovybė, yra adekvačios esamai situacijai ir mūsų kariai šiuo metu yra saugūs.
Dalis NATO mokymo misijoje Irako sostinėje Bagdade dalyvaujančių karių, vadovybės sprendimu, jau dabar perkelti į karinę bazę Kuveite, likę kariai bus perdislokuoti artimiausiu metu.
Parengta pagal Krašto apsaugos ministerijos inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto