Lietuvos krepšininkai olimpiadoje pralaimėjo prancūzams

M. Kalnietis stabdo T. Parkerį. EPA-ELTA nuotr.

Antrąją nesėkmę Londono olimpinių žaidynių vyrų krepšinio turnyre patyrė Lietuvos rinktinė. Mūsų šalies krepšininkai trečiojo turo rungtynėse A grupėje ketvirtadienį pralaimėjo Europos vicečempionams Prancūzijos krepšininkams.

Pirmavome neilgai

Rungtynės baigėsi rezultatu 74:82 (21:25, 22:14, 9:20, 22:23).
Prancūzams pergalę garantavo spurtas 11:2 ketvirtojo kėlinio pradžioje.
Pirmajame kėlinyje prancūzai buvo įgiję devynių taškų pranašumą (15:6, 20:11), bet lietuviai laimėjo atkarpą 6:0 ir sumažino atsilikimą iki trijų taškų 17:20, o po pirmųjų 10 žaidimo minučių atsiliko 21:25.
Antrąjį ketvirtį mūsų šalies krepšininkai pradėjo spurtu 5:0 ir persvėrė rezultatą savo naudai 26:25. Didžiąją kėlinio dalį kova vyko taškas į tašką ir 18-ąją min. rezultatas buvo lygus 37:37, tačiau lietuviams pavyko šiek tiek atitrūkti ir prieš ilgąją pertrauką įgyti keturių taškų persvarą 43:39.
Trečiajame ketvirtyje ir toliau vyko apylygė kova. 27-ąją min. rezultatas buvo lygus 49:49, bet prancūzai pelnė septynis taškus be atsako ir nutolo 56:49, o prieš lemiamą kėlinį pirmavo 59:52.
Paskutinį ketvirtį Europos vicečempionai pradėjo spurtu 11:2 ir 35-ąją min. susikrovė 16 taškų persvarą 70:54. Mūsiškiai pelnė septynis taškus be atsako ir sumažino skirtumą iki vienženklio 61:70. Po dviejų Simo Jasaičio tritaškių Lietuvos krepšininkai, prasidėjus paskutinei rungtynių minutei, sumažino atsilikimą iki septynių taškų 71:78, o po Lino Kleizos dvitaškio su bauda, likus 18 sek., komandas skyrė šeši taškai 74:80. Deja, visiškai panaikinti varžovų pranašumo per likusį laiką lietuviams nepavyko.

Rezultatyviausi žaidėjai

Trenerio Kęstučio Kemzūros vadovaujamai Lietuvos rinktinei L. Kleiza pelnė 17 taškų, Martynas Pocius – 15, S. Jasaitis – 11, Mantas Kalnietis – 6, Antanas Kavaliauskas – 5, Jonas Mačiulis, Renaldas Seibutis, Darius Songaila ir Jonas Valančiūnas – po 4, Rimantas Kaukėnas ir Šarūnas Jasikevičius – po 2.
Antrąją pergalę iškovojusioje Prancūzijos komandoje rezultatyviausiai žaidė Tonis Parkeris (Tony Parker). Jo sąskaitoje – 27 taškai. Nikolia Batumas (Nicolas Batum) surinko 21 tašką, o Borisas Diao (Boris Diaw) pridėjo 10 taškų.
Olimpiniame vyrų krepšinio turnyre dalyvauja 12 komandų, suskirstytų į dvi grupes. Į ketvirtfinalį pateks po keturias geriausias grupių ekipas.