Lietuvos Raudonasis Kryžius organizuoja labdaros akciją

Nuotr. iš redcross.lt

Prieš kiek daugiau nei pusę metų Lietuvos Raudonasis Kryžius (LRK) startavo su nauja veikla – trumpuoju humanitarinės pagalbos numeriu 111.

Juo paskambinę netikėtos bėdos, nelaimės ištikti žmonės gali paprašyti pagalbos maistu, reikalingais daiktais vaikams, buitinėmis priemonėmis, baldais, psichologinėmis konsultacijomis, itin dažnai žmonės prašo higienos reikmenų bei kanceliarinių priemonių vaikams.

Gegužės 24–25 d. LRK visoje Lietuvoje kviečia visuomenę artimiausiame prekybos centre nupirkti higienos prekių suaugusiesiems ar vaikams, kanceliarijos priemonių vaikams ir padovanoti vietoje esantiems organizacijos savanoriams. Taip jūs tiesiogiai prisidėsite prie pagalbos nelaimės ištiktiems žmonėms, skambinantiems trumpuoju humanitarinės pagalbos numeriu.

Bėdos ištiktiesiems trūksta kasdienių daiktų

Dažniausiai trumpuoju numeriu 111 skambina vieniši žmonės: senjorai, negalią turintieji, mamos ar tėčiai, kai patys nebegali pasirūpinti savo ar vaikų būtinaisiais poreikiais dėl ligos, prarasto darbo, mažų pensijų.

„Dažniausiai skambinantieji neturi artimųjų, į kuriuos galėtų kreiptis pagalbos, todėl skambina Lietuvos Raudonajam Kryžiui. Pasitaiko ir atvejų, kai kreipiasi žmonės, kurių namus ir visą turtą pasiglemžė gaisras: tada žmonės nežino, ko griebtis ir kur kreiptis pagalbos, turi kurti gyvenimą iš naujo – užklupus tokioms nelaimėms, į pagalbą atskubame mes ir padedame daiktais ar konsultacijomis, psichologine pagalba“, – pasakoja Lietuvos Raudonojo Kryžiaus vadovė Ingrida Damulienė.

Ji sako, kad pagalbos higienos priemonėmis, kanceliarijos prekėmis žmonės prašo kiekvieną dieną. „Per pusmetį šios veiklos sulaukėme daugiau nei 10 tūkstančių skambučių. Poreikis tokiai humanitarinei pagalbai tikrai yra didelis, todėl ir prašome visuomenės paramos higienos priemonėmis – padėti atliepti poreikį tų žmonių, kurie stokoja daugeliui mūsų kasdienių, įprastų daiktų – higienos priemonių ir kanceliarijos prekių vaikams“, – sako I. Damulienė.

Kiekvieną ragina savanoriauti akcijoje

LRK vadovė taip pat skatina prie akcijos prisijungti ir savanoryste. „Jei vis galvojate, kad norite išbandyti savanorystę, bet dar neprisiruošėte to padaryti, ši akcija – puikus šansas. Savanoriauti higienos priemonių rinkimo iniciatyvoje gali kiekvienas nuo 14 metų, o 12–13 metų vaikai – lydimi tėvų. Labai kviečiame prie akcijos prisidėti savomis rankomis“, – ragina I. Damulienė.

Akcija vyks visoje Lietuvoje, 132 taškuose. Žmonės, norintys prisidėti prie pagalbos daiktais bėdos ištiktiems žmonėms, tai gali padaryti artimiausioje „Maxima“, „IKI“, „Lidl“, „Rimi“ ar „Norfa“ parduotuvėje nupirkę sąrašuose nurodytų priemonių ir jas atidavę vietoje esantiems LRK savanoriams.

Reikalingų daiktų sąraše nurodytos šios priemonės: dušo geliai, šampūnai, dantų šepetėliai, pasta, sauskelnės – vaikams ir suaugusiesiems, skutimosi peiliukai, gelis ir putos, higieniniai įklotai, tualetinis popierius, rankų muilas, priemonės skalbimui, indų plovikliai, drėgnos servetėlės ir talkas vaikams. Taip pat prašo aukoti piešimo ir rašymo priemones, kuprines, popierių ir sąsiuvinius vaikams.

Iniciatyva vyks šiuose miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose, Alytuje, Druskininkuose, Varėnoje, Elektrėnuose, Kretingoje, Kuršėnuose, Mažeikiuose, Tauragėje, Rokiškyje, Ukmergėje, Utenoje, Vilkaviškyje, Visagine, Šilutėje, Marijampolėje.

Daiktus padovanoti bus galima gegužės 24 ir 25 dienomis. Gegužės 24, penktadienį, savanoriai norinčių prisidėti lauks nuo 16 iki 20 val., o 25 dieną, šeštadienį, – nuo 11 iki 16 val.

Negalintys dalyvauti akcijoje žmonės kviečiami prisidėti finansiškai – paskambinti  trumpuoju numeriu 1430, auka – 5 eurai.

Norintieji savanoriauti akcijoje kviečiami užpildyti anketą https://redcross.lt/paramosrinkimas/

7 Atsakymai į “Lietuvos Raudonasis Kryžius organizuoja labdaros akciją”

 1. Tėvas parašė:

  gal vaikams “ paklusnumo balai“ užskaitomi.Nemanau, kad gerai jaučiasi su ištiesta ranka gerovės valstybėje .

 2. Anonimas parašė:

  prie ruso maisto netruko,na nebent tualetinio popieriaus…..

  1. anonimui parašė:

   Ar tikrai? Tai kodėl stovėdavome valandinėse eilėse, kad nusipirkti kilogramą dešrelių ar mėsos?

   1. kom." anonimui" parašė:

    Buvo eilės, nes dešrelės buvo iš mėsos, o dabar teisiamųjų suole “ didžiausias viršininkas tikrintojas“.

    1. to kom." anonimui" parašė:

     Aha, iš mėsos, perpus su prastos kokybės tualetiniu popieriumi ir maltais žiurkių kailiukais bei kauliukais :) Trūko tais laikais visko, ne tik maisto. Ir nereikia varyti demagogijos apie tuos „gerus“ laikus, nieko gero nuolatiniame deficite nėra. Gerai gyveno tik tie, kas prie to deficito priėjo: parduotuvių, sandėlių vedėjai ir panašūs veikėjai.

 3. Gėda parašė:

  Kad padėti saviems turi kaip kokios elgetos maldauti.Tačiau kai renka xaxuolams,visos atmatos iškyla į paviršių.

  1. to gėda parašė:

   Tokios atmatos kaip jūs iškyla į paviršių kiekviena proga ir be progos. Esate šlykštus gyvis!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto