Lietuvos žydų genocido diena paminėta Mažeikiuose ir Sedoje

Netradicinė pamoka apie žydų tautos genocidą gimnazistams pravesta prie paminklo holokausto aukoms atminti. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Rugsėjo 23-ąją minima Lietuvos žydų genocido diena. Ji nepamiršta ir mūsų rajone.
Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos mokiniams pravesta netradicinė pamoka, sediškiai žydų tautos žmones pagerbė kapinėse.  

Netradicinė istorijos pamoka „Akistata su istorija“ Merkelio Račkausko gimnazijos antros klasės moksleiviams pravesta Mažeikių žydų genocido ir palaidojimo vietoje prie Ventos upės.
Šioje vietoje nacistai ir jų talkininkai 1941 metais rugpjūčio mėnesį per kelias dienas nužudė apie 4 tūkst. žydų ir kitų tautybių žmonių – apie tai liudija ir 1989 metais holokausto aukoms atminti pastatytas paminklas.
Pamoką vedė gimnazijos istorijos mokytoja Silva Paulauskienė bei trečios klasės mokiniai, tokioje pamokoje dalyvavę praėjusiais metais: Brigita Stankūnaitė, Monika Vaškytė, Gintaras Rėpšas bei Vytas Kereišis.
Pamokos metu gimnazistai supažindinti su holokaustu Europoje, Lietuvoje ir Mažeikiuose. Žuvusieji pagerbti Tylos minute, prie paminklo padėti akmenukai su žuvusiųjų vardais.
Sediškiai Lietuvos žydų genocido dieną minėjo žydų kapinėse – jų žudynių vietoje. Ketvirtadienį šios tautos žuvusiųjų pagerbimo renginyje „Žydų atminties keliu“ dalyvavo septintų ir devintų klasių mokiniai.
Istorijos mokytoja Regina Montrimienė pasakojo apie holokaustą, buvo skaitomi Sedoje nužudytų žydų vardai.

Plačiau apie  Lietuvos žydų genocido dienos renginius skaitykite laikraštyje.

Sedos moksleiviai žydų genocido aukas pagerbia jau penktus metus. Asmeninio archyvo nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto