Ligonių kasos primena: kojų venų operacijos turi būti atliekamos nemokamai

Freepik nuotr.

Privalomuoju sveikatos draudimu apdrausti pacientai neturi mokėti už kojų venų operacijas.

Kad ir koks operacijos metodas yra pritaikomas, už šias paslaugas sumoka ligonių kasos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis, todėl pacientui už jas papildomai mokėti nereikia.

Gali rinktis ir gydytoją, ir gydymo įstaigą

Ligonių kasos primena:turint nusiskundimų dėl kojų venų pirmiausia reikia kreiptis į šeimos gydytoją toje gydymo įstaigoje, kurioje žmogus yra prisiregistravęs. Šeimos gydytojas, atsižvelgęs į paciento ligos diagnozę bei sveikatos būklę, gali paskirti tyrimus, išduoti siuntimą pas gydytoją specialistą pasikonsultuoti dėl operacijos būtinybės.

„Visais atvejais, jei išsiplėtusių kojų venų operacijos yra atliekamos pagal medicinines indikacijas, nepriklausomai nuo to, kokiu būdu – chirurginiu, lazeriniu ar naudojant specialius venų klijus – ligonių kasos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis apmoka visą šios paslaugos nustatytą kainą. Gydymo įstaiga už operaciją, vaistus bei reikalingas specialias priemones papildomų priemokų prašyti negali“, – pabrėžia Klaipėdos teritorinės ligonių kasos Kontrolės skyriaus vyriausiasis specialistas Kęstutis Speičys.

Siuntimą turintis pacientas gali rinktis ir gydytoją, ir gydymo įstaigą, kurioje bus atliekama operacija. Svarbu, kad būtų kreipiamasi į sveikatos priežiūros įstaigas, sudariusias sutartį su teritorinėmis ligonių kasomis dėl šių paslaugų teikimo.

Jei pasirenkamos brangesnės paslaugos, mokamas skirtumas

Ligonių kasos praneša, kad kiekvienas pacientas turi teisę gauti informaciją iš gydymo įstaigos, į kurią kreipiasi, apie nemokamas ir mokamas paslaugas bei tas, už kurias reikia primokėti iš dalies. Jei pacientas savo noru pasirenka brangiau kainuojančias paslaugas, medžiagas, procedūras, tuomet jis turi sumokėti gydymo įstaigai ne visą kainą, o skirtumą tarp ligonių kasų apmokamų ir naudojamų brangesnių priemonių.

Pacientui pasirenkant papildomas paslaugas ar procedūras, taip pat norint gauti paslaugas skubos tvarka, reikalingas jo sutikimas už tai sumokėti. 

Valstybinės ligonių kasos duomenimis, praeitais metais buvo atlikta beveik 9,2 tūkst. kojų venų operacijų. Tam prireikė 8,5 mln. eurų Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų.

Gydymo įstaigų, sudariusių sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis, sąrašus galima rasti VLK svetainėje https://ligoniukasa.lrv.lt/lt/paslaugos/e-paslaugos/sveikatos-prieziuros-istaigos-ir-paslaugos-visoje-lietuvoje-3

Pagal Ligonių kasų inf. parengė
Asta ŠILAITYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto