Lijundra mažeikiškius privertė judėti lėčiau ir atsargiau

Nuo antradienio popietės, prasidėjus lijundrai, beveik visoje šalyje, neaplenkiant Mažeikių rajono, eismo sąlygos tapo itin sudėtingos. Kelininkai ir komunalinės tarnybos teigė dirbusios visu pajėgumu, specialiosios tarnybos didelių nelaimių ar įvykių vakar iki pietų nebuvo užfiksavusios.


RAJONINIAI KELIAI –
STICHIJOS
GNIAUŽTUOSE
Antradienį prasidėjusi lijundra vakar tęsėsi Alytaus apskrityje, Trakų, Vilkaviškio, Mažeikių, Kupiškio ir Panevėžio rajonuose.
Kaip pranešė šalies Susisiekimo ministerijos automobilių kelių direkcija, minėtuose rajonuose eismo sąlygos buvo ypač sudėtingos, lijo esant minusinei oro ir dangos temperatūrai, akimirksniu apledėjo ir pabarstyti keliai, lietus nuplovė ir druską, ir smėlį. Kelininkai įspėjo, kad vairuotojai turėtų būti itin atsargūs važiuodami rajoniniais keliais.
„Rajoniniuose keliuose – plikledis. Antradienį druskos ir smėlio mišinį krašto keliuose pradėjome barstyti tuoj pat, kai prasidėjo lijundra, o nuo vidurnakčio atnaujinome darbą. Šeši barstytuvai vos spėja suktis mūsų kelių tarnybos prižiūrimuose keliuose“, – vakar „Santarvei“ sakė Mažeikių kelių tarnybos viršininkas Silvestras Micheenko.
Kol tokios sąlygos, pasak viršininko, rajoniniai keliai ir žvyrkeliai nėra barstomi. Tą patvirtino ir rajono Savivaldybės Vietinio ūkio skyriaus vedėjas Alfonsas Žiulpa.
„Padėtis sudėtinga. Jeigu mieste dar problemos išsispręs, tai rajoninės reikšmės asfaltuotuose keliuose reikia laukti oro permainų – sniegą valyti turime su kuo, bet visus juos barstyti esame nepajėgūs. Seniūnams buvo pranešta apie plikledį, paprašyta, kad pavojingose įkalnėse ir nuokalnėse pabarstytų smėlio. Kol kas nusiskundimų negauta“, – sakė vedėjas.
Anot A. Žiulpos, padėtį sunkina tai, kad nors kelininkai ir pabarsto mišinio, neperstojantis lietus jį greitai nuplauna ir keliai vėl tampa slidūs. Autobusų eismas rajoninių kelių maršrutais vakar nebuvo sutrikęs.
„Visi vairuotojai buvo įspėti apie pasikeitusias eismo sąlygas, paprašyta, kad važiuotų lėčiau ir atsargiau, todėl gali būti tik vienas keblumas – nukrypimas nuo tvarkaraščio. Kol kas iš jų negavome nė vieno pranešimo apie gedimus ar įvykusias avarijas, todėl nė vieno reiso nėra atšaukta“, – „Santarvę“ informavo UAB „Mažeikių autobusų parkas“ direktorius Juozas Kelmelis.
KOMUNALININKAI
DIRBO NAKTIMIS
Jau nuo antradienio popietės, naudodama specialų ledą tirpdantį druskos mišinį, mieste dirbo šaligatvius ir takus prižiūrinčios bendrovės „Žemaitijos agroprekyba“ technika.
„Trečiadienis mūsų bendrovės darbuotojams prasidėjo antrą valandą ryto: du traktoriai pradėjo barstyti mišinį ir tai darė visą dieną. Ledas tirpsta lėčiau negu sniegas, todėl šaligatviai ilgiau buvo slidesni. Takus prie parko ir aplink geležinkelį barstome rankiniu būdu. Visi šie darbai vyks tol, kol tęsis lijundra“, – teigė bendrovės direktorė Irena Mockienė.
Kai kurias miesto gatvių atkarpas, kurios yra krašto kelių tęsiniai, barstė Mažeikių kelių tarnybos technika, kitas miesto gatves iš ledo vadavo trys UAB „Mažeikių komunalinis ūkis“ barstytuvai.
„Miesto gatvės skirstomos į keturias kategorijas. Pirmųjų dviejų kategorijų gatvėms, pagal sutartį su rajono Savivaldybe, taikomi prioritetai. Tai Žemaitijos, Skuodo, Laisvės, Ventos ir Gamyklos gatvės, kuriose darbą antradienį pradėjome nuo lijundros pradžios bei tęsėme nuo trečiadienio trečios valandos ryto. Gatves barstyti mišiniu yra dėkingiau negu šaligatvius: vyksta transporto judėjimas, mišinys nuo ratų patenka ir į šalutines gatves, kur po truputį tirpdo ledą“, – „Santarvei“ sakė bendrovės direktorius Andrius Noreika.
Likusių dviejų kategorijų, šalutinės miesto gatvės yra barstomos tik pagal rajono Savivaldybės užsakymą. Pasak direktoriaus, tokio užsakymo kol kas nebuvo.
SUSIDŪRĖ
TRYS AUTOMOBILIAI
Per lijundrą rajono keliuose įvyko viena avarija, kurią registravo kelių policijos poskyris. Kelyje Mažeikiai–Skuodas automobilio „BMW 316“ nesuvaldė Robertas P. Mašina trenkėsi į tilto atitvarus, o į ją dar atsitrenkė „Audi 80“ bei „VW Passat“. Kelių policininkų teigimu, avarijos kaltininkas, kurio vairavimo stažas dar nėra nė metų, lenkdamas kirto ištisinę liniją ir nepasirinko saugaus greičio. Beje, automobilio priekinės padangos buvo vasarinės.
„Metalines“ avarijas, užpildžius deklaracijas, dabar registruoja draudikai, todėl apie jų skaičių žinome tik iš informacinių pranešimų, kurie pasiekia policijos budėtoją: antradienį apie smulkias avarijas buvo keturi, trečiadienį iki tryliktos valandos – vienas pranešimas. Esant tokiai padėčiai, prašome vairuotojų mažinti greitį, laikytis saugaus atstumo, galvoti ne tik apie save, bet ir apie kitus eismo dalyvius“, – sakė kelių policijos poskyrio specialistas Steponas Liaugaudas.
Kaip informavo greitosios medicinos pagalbos centro direktorė Virga Domeikienė, antradienis praėjo palyginti ramiai, didesnio nukentėjusiųjų antplūdžio medikai nepajautė.
Traumatologijos skyriuje vakar iš ryto pacientų buvo kiek daugiau nei įprastai, dažniausiai dėl rankų ir kojų patempimų. Gydytojas traumatologas Jonas Žulpa „Santarvę“ informavo, kad apie pietus padėtis pasikeitė: į skyrių pradėjo plaukti žmonės dėl lūžusių rankų bei sumuštų galvų.
Kaip informavo AB „Lietuvos draudimas“ atstovė ryšiams su visuomene Ernesta Dapkienė, iš regionų pranešimai apie žalas pasiekia bendrovės Žalų centrą Kaune, todėl kiek konkrečiai Mažeikiuose buvo patyrusiųjų traumas ar avarijas, pasakyti negalėjo. Iki trečiadienio tryliktos valandos visoje šalyje bendrovė jau buvo gavusi 480 pranešimų, draudikai – patyrę 1,2 milijono litų nuostolių.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.: Susižeidę pėstieji plūstelėjo pas medikus trečiadienį popiet.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto