Lilia Baltutienė: „Ir pasikeisti, ir pakeisti požiūrį kainuoja daug laiko bei pastangų“

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Pavasaris daugumai žmonių asocijuojasi su pozityviais dalykais: tai ir ilgesnės, saulėtos dienos, daugiau laiko, praleidžiamo gryname ore. Medikai pavasarį neretai pavadina sudėtingu laikotarpiu, nes jis lemia įvairių ligų, tarp jų – ir psichinių, paūmėjimą.

});

Pokalbis su Lilia BALTUTIENE, kuri daug metų vadovauja Mažeikių sutrikusios psichikos žmonių globos bendrijai „Gyvenimo spalvos“, yra Savivaldybės bendruomenės sveikatos tarybos narė, institucinės globos pertvarkos Klaipėdos regione ekspertė, sukosi apie tai, su kokiais išbandymais savo kasdienybėje susiduria įvairių psichosocialinių negalių turintys žmonės.

– Man regis, visuomenė painioja arba į vieną suplaka sąvokas: sutrikusi psichika ir sutrikęs intelektas. Gal galite išsamiau papasakoti, koks tarp jų skirtumas?

– Kalbant apie intelekto negales turinčius žmones, vienaip ar kitaip, bet jų ligos yra nuspėjamos. Jie tarsi saulės vaikai – nuolat besišypsantys, pasaulį matantys ir suvokiantys kitaip.
...

Laikraščio elektroninę versiją gali skaityti tik prisijungę ir prenumeratą turintys vartotojai.

Jeigu esate mūsų prenumeratorius, prisijunkite su savo prisijungimo duomenimis, kuriuos gavote atlikę apmokėjimą arba kuriuos jums suteikė redakcija.

Registruokitės | Pamiršai slaptažodį?

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto