„Linelio“ iniciatyva – lietuvių ir ukrainiečių bendrystei

Nuotr. iš Savivaldybės administracijos archyvo – šventės „Linelyje“ akimirkos.

Praėjusią savaitę lopšelio-darželio „Linelis“ bendruomenė pakvietė į renginį Mažeikiuose gyvenančius, ikimokyklines įstaigas ir pradines mokyklas lankančius ukrainiečius vaikus bei jų tėvelius.

„Linelio“ organizuoto ugdymo įstaigų bendradarbiavimo projekto „Mažoje mylinčioje širdelėje telpa visas pasaulis“ tikslas – įtraukti vaikus, pedagogus, Lietuvoje gyvenančius ukrainiečius į aktyvią kūrybinę veiklą, atskleidžiančią tautų kultūrą ir tradicijas.

„Žiburėlio“, „Vyturio“ pradinių mokyklų, Pavasario progimnazijos moksleiviai ir šeimininkai bei miesto lopšelių-darželių „Buratinas“, „Žilvitis“, „Linelis“, „Bitutė“, „Eglutė“ ugdytiniai pristatė programėlę.

Skambėjo lietuviškos ir ukrainietiškos dainos, eilėraščiai, sukosi šokėjai.

„Didžiavomės klausydamiesi ukrainiečių vaikų, kalbančių, dainuojančių ne tik savo gimtąja kalba, bet ir lietuviškai. Džiaugiamės, kad mūsų įstaigos ukrainiečių ugdytinių mamos sutiko vesti renginį, jame aktyviai dalyvauti. Virtuvės darbuotoja, kuri yra Ukrainos pilietė, visus vaišino ukrainietiškais barščiais ir pyragėliais“, – rašoma „Linelio“ feisbuko paskyroje.

Nuotr. iš Savivaldybės administracijos archyvo

Projekto „Mažoje mylinčioje širdelėje telpa visas pasaulis“ sumanytojai stengėsi, kad svečiams iš Ukrainos ta diena primintų jų įprastas šventes, suteiktų saugumo ir vilties.

„Tokie renginiai – tai pagarbus kvietimas integruotis į lietuvišką bendruomenę, būti visaverte jos dalimi. Tikimės, jog šis susibūrimas taps mūsų įstaigos tradicija, skatinančia vienytis ir tampančia sektinu pavyzdžiu mūsų mažiesiems“, – teigia „Linelio“ bendruomenė.
Parengta pagal Savivaldybės ir „Linelio“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto