„Linksmasis“ autobusas – transportininkų ir Dailės mokyklos vaikų projektas

„Linksmasis“ autobusas papuošia Mažeikių gatves ir pakelia žmonių nuotaiką. Agnės GRABAUSKAITĖS nuotr.

Mažeikiškiai jau pastebėjo miesto gatvėmis važinėjantį spalvingą autobusą.
Iš keturių tokios markės Mažeikių autobusų parko turimų autobusų vieną perdažė Dailės mokyklos mokiniai.

Rinkosi nuotaikingą variantą

Bendrovės „Mažeikių autobusų parkas“ direktorius Arvydas Šemeta pasakojo, kad iš pradžių buvo galvota tokiais „linksmais“ autobusais pakeisti kelis senus, estetinio vaizdo nebeturinčius autobusus, bet perdažius pirmąjį paaiškėjo, kad tai pakankamai brangu, tad tokios minties kol kas atsisakyta.
„Norėjome į autobuso dizainą įnešti kažkokio gyvybingumo. Galvojome kreiptis į Telšius, į studentus, bet pradėjome nuo rajono dailės mokyklos“, – kalbėjo A. Šemeta.
Autobusų parko darbuotojai nudažė autobusą, paruošė pagrindą, Dailės mokyklos mokiniai atsiuntė keletą kompiuterinių eskizo variantų, iš kurių buvo pasirinktas nuotaikingiausias.

Suteikė visas darbo sąlygas

Autobusą nudažius buvo pritaikytos ryškios geltonos užuolaidos, dar bus kai kurių korekcijų salono viduje.
Dažant imtasi visų saugumo priemonių, jauniesiems dailininkams bendrovė nupirko respiratorius, teptukus, dažus, vaikus į teritoriją atsiveždavo  savo transportu.
„Tarp bendrovės ir mokyklos įvyko geranoriškas draugiškas sandoris, suteikėme jiems visas sąlygas, o jie savo kūrinį galės matyti važinėjantį mieste: ir vaikams smagu, ir keleivių nuotaika geresnė“, – teigė A.Šemeta.
Autobusas išties skleidžia geras emocijas, – įsitikinę juo važiavę mažeikiškiai.

Didžiulė Dailės mokyklos mokinių nudažyta siena dėl saulės poveikio netenka savo ryškumo. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Pirmasis eksperimentas

Dailės mokyklos direktorius Zenonas Steponavičius taip pat džiaugiasi tokiu mokyklos ir autobusų parko bendradarbiavimu.
„Tuo metu kaip tik prasidėjo vaikų praktika, tai mes ir prisiėmėme atlikti tokį linksmesnį eksperimentą: ir mums bus reklama, ir pilkame mieste sušvytės tas autobusas. Tai čia ir yra tas pirmasis mūsų blynas“, – kalbėjo direktorius.
Autobusas savo išvaizdą pakeitė per savaitę: iš pradžių prie jo dirbo dešimt žmonių, vaikams vadovavo du dėstytojai. Kad darbas vyktų sparčiau, vieni dažė, kiti maišė dažus, nes iš karto visi dažyti nebesutilpo. Galutinį darbą užbaigė penki žmonės.
„Turgelyje mane susistabdė nepažįstami žmonės ir gyrė mūsų autobusą“, –  juokėsi mokyklos direktorius.

Perdažė mokyklą

Perdažyti neįprastą objektą Dailės mokyklos auklėtiniai ėmėsi ne pirmą kartą: neseniai jie papuošė ir savo mokyklos pastatą, nudažė ir prie mokyklos esančius pagalbinius pastatus.
„Nusipirkome dažų ir vaikai praktikos metu nudažė. Taigi, pakeitėm mokyklos fasadą taip, kaip mes norėjome“, – teigė Z. Steponavičius.
Nudažyta siena prie IKI prekybos centro – taip pat Dailės mokyklos vaikų darbas. Tai buvo vienas  pirmųjų panašaus pobūdžio darbų. Neturėdami  patirties, nežinodami technologijų ir taupydami pinigus, jaunieji dailininkai dažus maišė su pigmentu, pirktu iš parduotuvės, todėl saulė piešinius greitai išdegino.

Gera praktika

Anot Z. Steponavičiaus, visi tie piešiniai buvo labai įspūdingai, o tokie darbai vaikams – labai gera praktika.
„Iš savo patirties žinau: prieš daugelį metų taip pat mokiausi dailės mokykloje, tad labiausiai ir įsiminė tie pirmieji vaikystės darbai, kurie, lyginant su vaikiškomis pajėgomis, atrodo grandioziniai. Čia toks įdomus psichologinis momentas: vaikas lyg dar tik ruošiasi dideliems ateities darbams, bet jau mokyklos suole būna padaręs tokius dalykus“, – kalbėjo direktorius.
Itin svarbus ir kolektyvinis darbas, nes sienų plotas labai didelis – per 50 kv. metrų: vaikai turi sutarti, vienas kitam padėti. Tai savotiškas vaikų paruošimas gerai nuotaikai ir geriems santykiams.

5 Atsakymai į “„Linksmasis“ autobusas – transportininkų ir Dailės mokyklos vaikų projektas”

 1. Tadas parašė:

  Labai šaunu. Gera idėja davė gerų vaisių. Smagu akimis palydėti. Irį nudažyta buvusi bespalvė tvora pakeitė vaizdą. Esu matęs reportažą iš Maskvos, kur savanoriams buvo leista nudažyti nuobodžius ir aptriušusius namų fasadus. Ir pasirodė paveikslai ant namų. Miestas įgavo kitą vaizdą. O kad taip nuspalvinus Mažeikius?

 2. krastietis parašė:

  Butu smagu jei toks kursuotu kaip miesto autobusas:)

 3. R. parašė:

  Matėm mieste riedantį, tikrai priverčia nusišypsoti. šauni idėja ir rezultatas.

 4. Idėja parašė:

  Labai gražu! Puiki idėja. Siūlau nuspalvinti naująjį fontaną, o paskui „palinksminti“ savivaldybės pastatą.

 5. jo parašė:

  Siaubingai grazu!? Ir kur reiketu juo keliauti?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto