„Lino“ šventėje dalyvavo ir mažeikiškiai

Lino šventėje dalyvauti garbė atiteko ir mūsų rajono Sedos kultūros centro folkloro ansambliui „Remolee“, vad. Gintauto Griškėno. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Tradicinė Kelmėje vykusi šventė „Linas 2012“ šiemet sutapo su 5-ųjų TAFISA pasaulio sporto žaidynių programa, todėl joje netrūko pasirodymų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kitų šalių. Joje dalyvavo ir mūsų rajono saviveiklininkai.

Šventėje garbinamas linas

Kelmėje šis renginys tapo tradiciniu. Jau septintą kartą buvo parodytas išskirtinis dėmesys mūsų senolių pamėgtam ir šiandien vėl pas mus sugrįžtančiam linui.
Rajono seniūnijos įsirengė kiemelius, kur demonstravo amatus, kultūrinio paveldo valgius ir dainavo liaudies dainas.
„Žiūrovai labai daug galėjo sužinoti apie lino gyvenimą… Neabejingi jam ir  mes. Todėl kitąmet jau savo išaugintų turėsime“,– „Santarvei“ patikino šventėje dalyvavęs Sedos kultūros centro ansamblio „Remolee“ vadovas Gintautas Griškėnas.

Pasirodė ir mūsų saviveiklininkai

„Remolee“ folkloro kolektyvų koncerte parodė savo programą. Kiekvienas kolektyvo narys turėjo savo užduotis. Sediškiai, atsivežę linams apdoroti skirtus muziejinius, senus įrankius, šukavo
pluoštą, skalbė, verpė, suko siūlus. Taip pat iš jų pynė virves, pančius, mezgė tinklus bei senovines staltiesėles.
Renginyje veikė tautodailės dirbinių ir linų produktų paroda-mugė.
Programą, be kitų saviveiklininkų, užbaigė ir mūsų rajono muzikantai – Tirkšlių kultūros centro liaudies muzikos kapela „Subatvakaris“, vadovaujama Antano Erlicko.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto