Literatai dalijosi gera aura

Autorės nuotrauka

Mažeikių literatų klubas „Aura“ rudenį palydėjo ir žiemą pasitiko poezijos mėgėjus bei bendraminčius pakviesdamas į popietę „Poetinė lapkričio akvarelė“.

Sulaukė svečių

Renginio metu literatai skaitė savo eiles, klausėsi Janinos Butnorienės, Beno Spirgio, Danutės ir Antano Vičių dainų. Mažeikiškiai poetinėje popietėje sulaukė ir svečių iš Šiaulių bei Papilės.
„Aš atgaivą širdžiai randu, kai gražiausius prisiminimus, didžiausius įspūdžius galiu sudėti į eilėraštį ar dainą. Manau, daugelis iš čia susirinkusiųjų su tuo sutiktų“, – sakė papiliškė Janina Strigūnienė. Anot viešnios, kiekvienas rašantis, kažką gaminantis, kuriantis žmogus tikisi, jog jo darbai bus pamatyti, išgirsti, perskaityti ir vienaip ar kitaip įvertinti.
Šiauliškė pedagogė Danutė Augutienė skaitė paskaitą apie eiliavimą, priminė, o kai ką gal ir supažindino su dar Maironio sudarytais poetikos kanonais bei kvietė nebijoti „pakedenti“, iš naujo įvertinti savo kūrybą.

Ekologiški amatai

Susirinkusieji galėjo apžiūrėti sambūrio narių išleistų knygų parodą ir pasigrožėti Julijos Liatukienės bei Mildos Vitkauskienės sukurtais rankdarbiais.
J. Liatukienė, pristatydama iš džiovintų augalų sukurtus paveikslus, sakė: „Gėlė pražysta, ją nuskini, pamerki ir po kurio laiko nuvysta, o mano darbuose – amžinai nevystančios gėlės.“ Anot jos, kartais, kai augalai ir jų spalvos savaime dera, paveikslai gimsta labai greit, o kartais tenka darbą pradėti iš naujo.
Pasak M. Vitkauskienės, iš reklaminių laikraščių ir lankstinukų pinančios dėžutes, namo, kuriame gyvena, pašto dėžutės lūždavo nuo šių leidinių gausos, tad kartą pagalvojusi, kad juos galima prikelti naujam gyvenimui. Taigi, pynimas esąs jos indėlis į ekologiją.
Apie dėžučių gamybos technologiją autorė pernelyg neatviravo, mat čia esama subtilybių, kurias kiekvienas, kurį ši technika domina, turįs perprasti pats.

Neringa Švelnienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto