Lopšelyje-darželyje užfiksuoti salmoneliozės atvejai

Užfiksavus trečiąjį susirgimą buvo padaryta išvada, kad salmoneliozės židinys kažkur tebėra. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Antradienį lopšelis-darželis „Pasaka“ dirbo be vaikų – keliems jų susirgus salmonelioze, teko uždaryti virtuvę, apriboti darželio veiklą.
Ugdymo įstaigoje buvo atlikti dezinfekavimo darbai ir pakartotinis patikrinimas. Šiuo metu laukiama rezultatų – jie ir nulems, kaip darželis dirbs toliau.

Protrūkio išvengta

Mažeikių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas Zigmantas Stumbra informavo, kad pirmasis salmoneliozės atvejis buvo užfiksuotas Velykų išvakarėse. Praėjus savaitei, ši liga nustatyta dar vienam vaikui.
Lopšelyje-darželyje „Pasaka“ atlikus patikrinimą – nuo virtuvės paviršių, darbuotojų rankų, drabužių paėmus nuoplovas, mėginius, iš Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto gautas atsakymas, kad jokių ligos židinių nėra.
Po Atvelykio buvo gautas pranešimas apie dar vieną susirgusį vaiką.
„Aniedu jau buvo pasveikę, tad, jeigu vienu metu nėra daugiau kaip trijų susirgusių vaikų, protrūkiu to vadinti negalima ir įstaigos veikla iškart nebuvo sustabdyta“, – teigė Z. Stumbra.

Nuo darbo nušalinta

Užfiksavus trečiąjį susirgimą buvo padaryta išvada, kad salmoneliozės židinys kažkur tebėra. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras grupes, kurias lankė susirgusieji vaikai, o taip pat ir virtuvės darbuotojus nusiuntė biologiniam tyrimui. Pirmadienį paaiškėjo, kad viena virtuvės darbuotoja yra salmoneliozės nešiotoja. Ji buvo nušalinta nuo darbo.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto