Loreta Graužinienė už tai, kad alkoholis būtų parduodamas tik specializuotose parduotuvėse

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Seimo vadovė Loreta Graužinienė teigia, kad draudimas degalinėse prekiauti alkoholiu nesiūlo sisteminio alkoholizmo problemos sprendimo, tam esą reikalingos specializuotos alkoholio parduotuvės.

Reikalingi ryžtingi sprendimai

„Jeigu kalbėtume apie sisteminę problemą, tai, mano nuomone, jei mes vienoje ar kitoje įmonėje, ar parduotuvėje, ar degalinėje išimsime (alkoholinius gėrimus – ELTA), tai mes vėl sistemiškai nespręsime problemos. (…) Reikia vieną kartą ryžtis ir padaryti tai tik specializuotose parduotuvėse“, – trečiadienį „Žinių radijui“ sakė Seimo vadovė.
Pasak jos, tokiu būdu būtų tikslingai mažinamas alkoholio prieinamumas gyventojams.
„Lygiagrečiai tokiu atveju reikėtų spręsti ir šešėlinės ekonomikos dalį, kovoti labai aktyviai su įvežama kontrabanda ir gaminama nelegalia namine degtine. Todėl visas sisteminis priemonių paketas turi būti pateiktas ir tada viena kartą reikia ryžtis ir išspręsti tą problemą“, – teigė L. Graužinienė.

Siūlomos pataisos

ELTA primena, kad Seimui svarstyti siūlomos naujos Alkoholio kontrolės įstatymo pataisos degalinėse leisti prekiauti alkoholiniais gėrimais, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija neviršija 15 procentų, t.y. silpnu alumi, vynu ar sidru.
Seimo Seniūnų sueiga į ketvirtadienio posėdžio darbotvarkę įtraukė šių pataisų svarstymą, bet Seimas šiuo klausimu padarė svarstymo pertrauką.
Dėl procedūrinių klausimų išaiškinimo nuspręsta kreiptis į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją ir į Seimo kanceliarijos Teisės departamentą.
Nuo 2016 metų sausio 1 d. turėtų įsigalioti Alkoholio kontrolės įstatymo nuostata, draudžianti prekybą alkoholiniais gėrimais stacionariosiose degalinėse.

One Reply to “Loreta Graužinienė už tai, kad alkoholis būtų parduodamas tik specializuotose parduotuvėse”

  1. Feliksas parašė:

    Pas mus kaime butelis 0,5 litro šnapso už 10 eurų bet kokiu paros metu buvo, yra ir bus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto