Makroekonomikos išbandymai nesutrukdė AB „ORLEN Lietuva“ pasiekti teigiamų rezultatų

Nuotr. iš AB „ORLEN Lietuva“ archyvo

AB „ORLEN Lietuva“ pateikė praėjusių metų paskutinio ketvirčio veiklos rezultatus.
2020 m. IV ketvirtį „ORLEN Lietuva“ grupės pajamos siekė 722 mln. JAV dolerių, pelnas prieš palūkanas, mokesčius ir nusidėvėjimą (EBITDA), pagal LIFO metodiką, sudarė 19,4 mln. JAV dolerių, propileno pardavimai, lyginant 2019 m. ir 2020 m., išaugo 200 proc., – tokie veiklos rezultatai pateikiami bendrovės pranešime.

Išnaudojo visas galimybes

Teigiamų veiklos rezultatų bendrovei pavyko pasiekti nepaisant įtampos naftos perdirbimo sektoriuje. Bendrovės pelnas gautas optimizuojant gamybos apimtis, atsižvelgiant į gerokai sumenkusį naftos produktų poreikį rinkoje.
„ORLEN Lietuva“ generalinis direktorius Michal Rudnicki pažymėjo, kad 2020-aisiais nestigo pokyčių ir išbandymų visam verslui, pramonei, žmonijai.
„Pasaulį praėjusiais metais užklupusi koronaviruso pandemija – išbandymų ruožas ir keturis dešimtmečius skaičiuojančiai gamyklai. Praėjusiais metais įvertinome, kaip svarbu išnaudoti kiekvieną, net ir mažiausią rinkos galimybę. Didžiuojuosi, jog komanda, kurioje dirbu, nepaisant besitęsiančios įtampos, išlieka lojali, sugeba persiorientuoti ir toliau generuoti idėjas“, – teigė bendrovės vadovas.

Rinka privertė keisti pajėgumus

Bendrovės pranešime pažymima, kad nepalankios makroekonominės sąlygos, nestabilumas rinkose ir antroji užsikrėtimų COVID-19 infekcija banga visoje Europoje turėjo reikšmingos įtakos „ORLEN Lietuva“ paskutinio 2020 m. ketvirčio rezultatams. Siekiant sumažinti nepalankių rinkos sąlygų įtaką, naftos perdirbimo produktų gamykla dirbo išnaudodama 75 proc. faktinio savo pajėgumo. Dėl šios priežasties bendrovės pajamos, lyginant su tuo pačiu 2019 m. periodu, sumažėjo 45 proc.

Produkcijos pardavimai sumažėjo

Mažėjantis visų rūšių degalų poreikis bei dėl pandemijos paskelbto karantino apribojimai žmonių judėjimui neišvengiamai padarė įtaką ir pardavimo rezultatams. Vidutiniškai 15 proc., lyginant su trečiuoju 2020 m. ketvirčiu, krito AB „ORLEN Lietuva“ pardavimo sausuma apimtys.
Produkcijos parduota mažiau visose rinkose, išskyrus Estiją – šioje šalyje, palyginus 2020 m. IV ketv. su III ketv., produkcijos parduota 2 proc. daugiau.

Investuoja į gamyklą

Pranešime primenama, kad nuo 2006 m. koncernas PKN ORLEN – didžiausia įmonė Centrinėje ir Rytų Europoje – išleido beveik 4 mlrd. JAV dol. Mažeikių naftos perdirbimo produktų gamyklai įsigyti ir tolesnėms investicijoms.
„ORLEN Lietuva“ neseniai tapo PKN ORLEN integruotos naftos chemijos grandinės dalimi.
Kaip pažangus kuro ir energijos rinkos dalyvis PKN ORLEN koncernas įtrauktas į prestižinį Fortune Global 500 sąrašą.

6 Atsakymai į “Makroekonomikos išbandymai nesutrukdė AB „ORLEN Lietuva“ pasiekti teigiamų rezultatų”

 1. to B parašė:

  Pono nuosavas perdalas matyt irgi nesmirdi? Pabandykite pakalbėti su žmonėmis , gyvenančiais vyraujančio vėjo kryptimi: Leckava,Pikeliai, Giežė, Kalni (broliai latviukai). Taip, Mažeikiai tolėliau, tad angliavandenilio kvapas ne toks dažnas svečias. Reikalingos tam tikros oro sąlygos.

 2. Ko stenat parašė:

  1000 euru i rankas tokioj valstybej tai ce super,juk visoj saly paprasti zmones tegauna minimum800 na aisku isskyrus lasiniuocius,juk kaip pasakytu daugelis politiku“niekas jusu ce nelaiko atviras kelias kurtik sirdis geidzia,nepakeiciamu nera,banderu su bulbineis eile uz duru laikia,kuriem 500 tai kaip 5000″.

 3. Tevo sunus parašė:

  Tokioj didelej imonej ir dar 3 menesiu sumine darbo laiko apskaita. Kad daugiau 1000 negautum. Ir jeigu tave iskviecia i darba ir tau priklauso dvigubai, tai kita menesi nuims pamainas, nes sakys per daug valandu. Taip, kad orlen lietuva laikysis tol kol senieji ilgameciai iseis i pencijas, o jaunimui gaus lenktis orlenas arba uzsilenks pats.

 4. B. parašė:

  Anonimui. Jau seniai praėjo tie laikai, kai iš gamyklos kaminų virsdavo juodi dūmai ir leisdavosi Kurmaičių link. Nebėra tų dūmų, niekas krosnyse mazuto nebenaudoja. Visos reikiamos technologiniame procese temperatūros išlaikomos kompiuterizuotai. Pretenzijos niekinės. Kas liečia angliavandenilių kvapą nuo geležinkelio – pretenzijas reiškit Lietuvos geležinkeliams. Juk seniai yra sutarta, kad Mažeikių stotyje nestovės naftos produktų cisternos, tačiau, matyt, į tai yra nusispjauta. Jos dar kartais stovi tiek Mažeikių, tiek Ventos geležinkelio stotyse.

 5. Anonimas parašė:

  Ši teršalų įmonė dar neš ir mikro,ir makro rodiklius.Ar žinote, kad Orlen Lietuva gamykla ne vieną kartą dovanojo ,,dovanas” ir Baltijos jūrai, prie Būtingės terminalo (matyt baudas pigiau mokėt nei įrengti technologiškai inovatyvias saugumo sistemas ir įrengimus). O miestui dovanoja angliavandenilio kvapą, kai vėjas palankus pučia arba garuoja nuo geležinkelio,kai šiltos dienos. Dar kitos nepatogumų,,dovanos”, kurias miestas ir gyventojai patiria .Tad visi kartu pasidžiaukime tuo.

 6. Kalakutų gerbėjai... parašė:

  Kodėl „nepasigiria“, kaip išlupant… Tokius pelnus, darbuotojai iš dirbę gamykloje 25-30 metų vos vos mizerną 1000 eur. Gauna…. Ir tai, jei labai ilgas mėnuo… Vienintelė „amžina premija“… Užknisęs kalakutas… Žodžiu, jei profsąjungai moki algą, duodi mašiną… Tai visi keliai išnaudoti žmones – atviri… Miestas dar ir „pagarbins“… Tokį darbdavį užkeldamas kaminus ant eglės… Pikta, liūdna… Neteisinga…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto