Mamoms su vežimėliais praėjimo nėra

Nuotr. aš asmeninio archyvo

Tris mažamečius vaikus auginanti mažeikiškė papasakojo apie patirtą nemalonią situaciją. Tai atsitiko moteriai kartu su trim mažamečiais vaikais keliaujant pas gydytoją į Mažeikių pirminės sveikatos priežiūros centrą (PSPC).

Neliko užvažiavimo

Paprastas vizitas pas gydytoją mažeikiškei ir jos vaikams įsiminė kaip nemalonus įvykis. Ir ne dėl nelinksmos diagnozės. Dėl dviejų gydymo įstaigų nesusikalbėjimo.
„Ėjome su vaikais į polikliniką. Mažumėlę apsirgęs sūnus jau sveiko, tad keliavome pas  gydytoją pažymos mokyklai. Abi dukrelės per tą laiką susirgo, o ir pati jaučiausi nekaip, bet oras buvo geras, tad ėjome visi trys, o mažiausioji riedėjo vežimėlyje. Kadangi pagrindinis įėjimas į PSPC yra nepatogus kilti laiptais su vežimu, ėjome iš kitos pusė, kur įrengtas patogus įvažiavimas – pro UAB „Sveikata šeimai“ patalpas“, – situaciją išdėstė moteris.
Minėtas dvi įstaigas skiria vienerios durys, pro kurias mažeikiškė ir norėjo patekti į polikliniką, bet tam sutrukdė konfliktas su valytoja.
„Dar nespėjus įvažiuoti pro lauko duris, kelią į polikliniką pastojo valytoja. Ėmė klausinėti, kur einame, sakyti, kad čia mums negalima, kad turime eiti pro įėjimą iš Naftininkų gatvės pusės, nes PSPC lankytojams skirtas įėjimas yra būtent ten“, – rašo mažeikiškė.

Norėjo atkreipti dėmesį

Tarp UAB „Sveikata šeima“ ir Mažeikių PSPC galioja susitarimas, kad, esant reikalui, mažeikiškiai gali patekti į PSPC, pasinaudodami vidiniame poliklinikos pastato kieme įrengtu pandusu. Tačiau įsiplieskus konflikui tarp mažeikiškės ir vienos iš įstaigų darbuotojų, paaiškėjo, kad mamoms su vežimėliais taikomos išlygos.
Po to, kai buvo atnaujintos erdvės aplink vadinamosios poliklinikos pastatą, ant kairėje pusėje esančių laiptų nebeliko metalinės pakylos. Tad tėvams, į polikliniką atvykstantiems su vežimėliais, nelengva patekti į šį pastatą.
„Takai nauji yra, o mamos, kaip norės, taip užlips… Net su vežimais, net jei vien vaikas sveria apie 12 kilogramų, net jei sergate… Tiesiog norėjau atkreipti dėmesį į šią problemą, nes ji man aktuali jau aštuonerius metus, o juk yra ir daugiau toje įstaigoje besilankančių mamų. Kodėl prekybos centrai gali ir nori pasirūpinti klientais, o tokia vieta, kaip poliklinika, negali?“ – apie konflikto esmę telefonu papasakojo trijų vaikų mama.

Ką apie tai galvoja dviejų sveikatos įstaigų vadovai, skaitykite šeštadienio laikraštyje.

5 Atsakymai į “Mamoms su vežimėliais praėjimo nėra”

 1. as parašė:

  NEPRISIDIRBK IR NEBUS PROBLEMU

 2. Mama parašė:

  Absurdas. Dar suprantu, tarkime vezimeliai sketukai yra lengvesni, ir vaikuciai juose dazniausiai jau vaikstantys, taciau ka daryti mamytei su naujagimiu, gulinciu lopsyje ir vienai atkeliavusiai i gydytojo apziura? Nezinau kodel pas mus nuolat pamirstami labiausiai pazeidziami sluoksniai…

 3. Vardas (privalomas) parašė:

  Mūsų su mažyliu irgi neįsileido, laikė rankeną ir panosėj užsirakino! Kaip mamom su sunkiais vežimėliais patekti pas gydytoja, jei nėra normalaus įvažiavimo??

 4. geda poliklinikai parašė:

  Mane taip pat varė lauk su vežimėliu iš UAB „Sveikata šeimai“, kai bandžiau patekt į polikliniką. Dabar visada į polikliniką vaiką nešuosi ant ranķų arba kažką veduosi kartu, kad padėtų užsinešt vežimėlį, nes pačiai tiesiog per sunku. Tikrai keista, kad nėra pasirūpinta, kaip be problemų patekti į polikliniką.

 5. taip pat 3-jų vaikų mama parašė:

  Problema labai aktuali. Aš taip pat susidūriau su tokiais sunkumais. Vengiu vykti į polikliniką su vežimėliu. O dar liftu negalima pakilti su vežimėliu į antrą aukštą, o kas atsakys jei apačioje paliktas vežimėlis dings. Prirakinti jo nėra kur. Todėl šios taisyklės nepaisau. Visiškai nesudarytos sąlygos be problemų mamom patekti į polikliniką. Labai pikta. Ir taip vargstam kol užauginam vaikus, o čia dar apsunkina. Gėda abiem įstaigom

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto