„Mano namų“ kilimas pelnė pripažinimą floristikos konkurse

Nuotrauka iš klubo archyvo

Savaitgalį klubas ,,Mano namai“ dalyvavo Anykščiuose vykusioje miesto šventėje ir jau 14 kartą organizuotame tarptautiniame floristinių kilimų konkurse ,,Anykščiai. Čia gera“.
Mažeikiškių konkursinis darbas pelnė autoritetingos komisijos pripažinimą.

RUOŠĖSI MĖNESĮ

Konkursui kilimus kūrė 21 floristų grupė. A grupėje (didžiųjų kilimų kategorijoje), kurioje varžėsi ir mažeikiškės, buvo įsteigtos keturios prizinės vietos. „Mano namų“ darbas – 10 kvadratinių metrų ploto kilimas ,,Gera pasitikti saulę“ – buvo įvertintas ketvirta prizine vieta. Jo kūrėjoms įteiktas diplomas, Anykščių savivaldybės mero padėka, piniginis prizas, moterys buvo apdovanotos suvenyrais.
Klubo vadovė Krista Kinčienė „Santarvei“ pasakojo, kad sumaniusios kilimą, panašų į peizažą ir dedikuotą Tautodailės metams bei garsios Lietuvos žolininkės Eugenijos Šimkūnaitės 100-mečiui, moterys, klubo narės, visą mėnesį braidė po laukus, miškus. Jos rinko ir tyrinėjo augalus, kuriuos galėtų sudėti į kilimą, derino spalvas, aiškinosi, kiek jie gali išbūti nuskinti ir pan.

NAUDINGA IŠVYKA

Kilimai Anykščiuose buvo kuriami visą dieną. Kitą dieną juos įvertino kompetentinga komisija, kurią sudarė Anykščių rajono savivaldybės meras, Lietuvos dendrologų draugijos tarybos narys Sigutis Obelevičius, Europos floristikos dizaino meistrė, ekonomikos mokslų daktarė, TV laidų vedėja Kristina Rimienė, Lietuvos floristų asociacijos viceprezidentė, Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokyklos floristikos profesijos mokytoja ekspertė Jolanta Malijonienė, kiti floristikos specialistai. Komisija pripažino, kad mažeikiškių darbas atitiko visus reikalavimus ir gerai jį įvertino.
Pasak „Mano namų“ vadovės, konkursas klubo moterims buvo naudingas ne tik dėl antrą kartą pelnyto pripažinimo (šiame konkurse dalyvauta prieš dvejus metus ir A kategorijoje laimėta trečia vieta). Mažeikiškės bendravo su floristais, kilimų kūrėjais iš įvairių miestų, dalyvavo edukaciniuose, pramoginiuose renginiuose.
K. Kinčienė gyrė „Mano namų“ moteris – į Anykščius daryti kilimo važiavo 6 klubo narės, kitos prisidėjo idėjomis, patarimais, paruošiamaisiais darbais.

Nuotrauka iš klubo archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto