Mažasis Augustas tikisi gerų žmonių pagalbos

Likimas nuskriaudė beveik dvejų metukų mažeikiškį Augustą Petrikaitį: neseniai medikai jam diagnozavo įgimtą kurtumą. Mažyliui padėti išgirsti pasaulį gali brangiai kainuojanti ausų operacija, bet jauni tėvai tokios sumos neturi, todėl pagalbos kreipiasi į Mažeikių bendruomenę, verslininkus, labdaros organizacijas – visus geros valios žmones.

REIKALINGA BRANGI OPERACIJA
Beveik pusantrų metų Augusto tėvai Estera ir Linas nė neįtarė, kad jų sūnus turi problemų su klausa. Kai vaikui buvo pusmetis, devyni mėnesiai, metai, tėvams keistai atrodė, kad šaukiamas vardu berniukas nereaguoja.
„Manėm, jog taip yra dėl to, kad vaiko ilgesnis vardas, kad jis yra išsiblaškęs, nemoka susikaupti, tad iš pradžių ir nekreipėme dėmesio“, – pasakojo Augusto mama.
Paskui, kai sūnui sukako pusantrų metų, dėl skiepų reikėjo pasitikrinti profilaktiškai.
Tada ir paklausė gydytojos, ar taip gali būti. Gydytoja nedelsdama nukreipė pas gydytoją otolaringologą, kuris pasiuntė į Kauną, nes Mažeikiuose reikiamos aparatūros vaikų klausai ištirti nėra.
Kaune padarius audiogramą nustatyta, kad Augustas beveik negirdi nei aukštų, nei žemų garsų.
„Nuo kovo pradžios ir gyvename su ta nerimastinga, nemalonia žinia“, – guodėsi Estera.
Birželio pabaigoje mažylio laukia galvos tomografinė nuotrauka, medikai Kaune pažadėjo duoti klausos aparatą, kuris padėtų bent kiek girdėti. O apie rudenį Augustą gydanti gydytoja norėtų, kad būtų daroma brangi ausų kochlearinės implantacijos operacija.

UŽDIRBA NEDAUG
Augustas – guvus, linksmas, bendraujantis vaikas, greitai priprantantis prie aplinkos. Mama Estera pasakojo, kad psichologas pastebėjo, jog jis yra gudrutis, labai greitai sueina į kontaktą, moka vaikiškai apgaudinėti, išmoko pasireikšti, pašūkauti.
Medicinos darbuotoja stebėjosi, kad Augustas drąsus, žvalus ir nė neįtartum, jog jis kurčias – esą kiti tokie vaikai būna nedrąsūs.
Augusto mama šiuo metu gauna socialinę pašalpą, tėtis dirba degalinėje, tad pajamos nėra didelės. Dar reikia išmokėti paskolą, paimtą įsigyjant dviejų kambarių butą bendrabučio tipo name.
Estera pasakojo, kad daug informacijos, kur kreiptis dėl vaiko negalios, gavo kurčiųjų draugijoje, ten atidaryta ir labdaros sąskaita. Daug patarimų jaunai mamai suteikė Neilo Bružinsko, kuris turėjo tokių pat bėdų dėl klausos, mama. Apie savo nelaimę jauni žmonės skelbiasi internete, ketina kreiptis į verslininkus.
„Nesėdim rankų sudėję, nelaukiam, kas ką atneš, patys ieškom, prašom“, – tikino abu tėvai.
Po sąskaitos paskelbimo laikraštyje sulaukia įvairių skambučių: pasitaiko net tokių, kai patariama nedaryti jokių operacijų, esą vaikas koks gimė, toks ir tegul būna.
„Bet jeigu yra galimybė vaikui padėti išgirsti jį supantį pasaulį, kodėl to nepadarius?“ – tokių žmonių požiūriu stebisi mama Estera.

ŽMONĖS PARĖMĖ
Prieš metus kochlearinės implantacijos operacija buvo atlikta židikiškiui Neilui. Dabar dvejų su puse metų berniukas vis labiau įsisavina kalbą, puikiai girdi, kas vyksta aplink. Berniuko istorija panaši į Augusto: tada pinigus operacijai pradėjo rinkti Židikų bendruomenė, Mažeikiuose buvo surengtas labdaringas Vitalijos Katunskytės koncertas, labdara buvo renkama visur, kur tik kreipėsi vaiko tėvai. Neilui pasisekė: operacijai reikalinga suma buvo surinkta labai greitai.
To tikisi ir Augusto tėvai. Sudėtinga kochlearinės implantacijos operacija kainuoja apie 80 tūkstančių litų. Ligonių kasos kompensuoja per 54 tūkstančius, likusią sumą – apie 30 tūkstančių litų – susimokėti reikia patiems tėvams.
„Mums tai yra didelė suma, iš savo gaunamų pajamų tiek niekaip nesutaupytume, tad tikimės, kad atsiras gerų žmonių, pasirengusių padėti. Būsime dėkingi jiems visą gyvenimą“, – paramos prašo Estera ir Linas.
Padėti galima pervedant pinigus į Augusto sąskaitą: jos numeris LT 867300010086729894, AB Swedbankas. Banko kodas 7300. Būtina nurodyti mokėjimo paskirtį: parama Augustui Petrikaičiui.
Paskambinti galima tel. 8 623 22 776.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.: Mažojo Augusto tėvai viliasi, kad, padedant Mažeikių bendruomenei, jų sūnus rudenį bus operuojamas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto