Mažeikiai – ant gripo epidemijos slenksčio

Gripui į ligos patalą guldant vis daugiau šalies gyventojų, mažeikiškiai šiuo metu daugiausia serga ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis. ELTOS nuotr.

Lietuvoje sparčiai daugėja sergančiųjų ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir gripu.
Apskrityse ir rajonų savivaldybėse, kuriose sergamumas didžiausias, gripo epidemija paskelbta dar vasario 1 dieną. Kai kur dėl didelio sergamumo nevyksta pamokos.
Mažeikių rajono gripas taip pat neaplenkė. Šiųmečio gripo sezono metu fiksuojami didžiausi susirgimų skaičiai, tačiau epidemija rajone kol kas neskelbiama. Tačiau manoma, kad šiuo metu vyraujantys permainingi bei drėgni orai neleis greitai nuslūgti sergamumui – epidemiją vis tik gali tekti skelbti.

Sergamumas skaičiais

Telšių visuomenės sveikatos centro duomenimis, nuo sausio 18 dienos Telšių apskrityje stipriai padidėjo sergamumas gripu ir ŪVKTI.
Ir jeigu sausio 18–24 dienomis iš viso gripu sirgo 35 mažeikiškiai, tai paskutinę sausio savaitę jau buvo užfiksuoti 166 šios ligos atvejai.
Praėjusią savaitę gripu sirgo 121 vaikas.
Beveik dvigubai šoktelėjo ir sergamumo rodiklis – nuo 94,73 priešpaskutinę iki 182,70 paskutinę sausio savaitę.
Primename, kad šis skaičius atspindi susirgimų atvejus, vidutiniškai tenkančius dešimčiai tūkstančių gyventojų per savaitę.

Daugiausia sergančių vaikų

Visuomenės sveikatos stebėseną vykdančių specialistų teigimu, sergamumo tendencijos gali itin greit keistis. Dalis ligonių pasveiksta, tačiau kita dalis, ypač po savaitgalio, užplūsta pirminės sveikatos priežiūros įstaigas.
„Laukiu duomenų iš švietimo įstaigų apie tai, koks procentas vaikų šiandien neatvyko į mokyklas.
Deja, tačiau jau balansuojame ant ribos, kai apie epidemiją reikia galvoti. Suaugusiesiems kol kas lyg ir viskas neblogai, tačiau labai serga vaikai“, – esamą situaciją pirmadienį „Santarvei“ apibūdino savivaldybės gydytoja Daiva Jurkūnienė.
Pašnekovės teigimu, Mažeikių rajone sergamumo tendencijos tokios, kad daugiausia registruojama virusinių susirgimų, o ne gripo atvejų. Tačiau tikimybė, kad gripas staiga nuslūgs, maža.

Plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

One Reply to “Mažeikiai – ant gripo epidemijos slenksčio”

  1. Dar padaugės parašė:

    Dabar tai sergančių mokinių mokyklose tikrai padaugės, kad jau parašėte, kad Mažeikiai ant epidemijos slenksčio, kiti specialiai neis į pamokas keletą dienų, kad tik didesnis procentas sergančių būtų ir kad tik karantinus galėtų paskelbti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto