Mažeikiai atsinaujina – tvarkomi takai, kiemai, aplinka

Tvarkomas pėsčiųjų ir dviračių takas Tirkšlių g. – nuo Viekšnių g. 2 namo iki M. Daukšos g.

Mažeikiuose, atėjus pavasariui, prasidėjo intensyvūs darbai. Remontuojami pėsčiųjų ir dviračių takai, daugiabučių gyvenamųjų namų kiemai, tvarkomos viešosios erdvės.

„Daugiabučių namų kiemų tvarkymas, pėsčiųjų ir dviračių takų atnaujinimas, naujų įrengimas – vienos iš svarbiausių sričių, kurioms skiriame daug dėmesio. Lėšos savivaldybės biudžete numatytos, darbai vyksta“, – kalbėjo Mažeikių rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybės) merė Rūta Matulaitienė.

Atnaujinami pėsčiųjų ir dviračių takai

Savivaldybės administracijos Vietinio ūkio skyriaus vedėjo Alfonso Žiulpos teigimu, Mažeikiuose toliau plečiamas pėsčiųjų ir dviračių tinklas, infrastruktūra.

„Baigti pėsčiųjų ir dviračių tako atnaujinimo darbai kairėje Tirkšlių gatvės atkarpoje nuo Viekšnių gatvės iki įvažiavimo į prekybos centrą „Senukai“. Atnaujinta danga – sudėtos naujos betono plytelės. Aplinka pritaikyta žmonėms su negalia – įrengta speciali geltonos spalvos trinkelių vedimo linija, kuri padeda orientuotis turintiesiems regėjimo sutrikimų. Įrengtos nuovažos su nuleistais gatvės bortais, – apie baigtus darbus kalbėjo A. Žiulpa. – Dabar analogiškai tvarkoma kita šio tako pusė Tirkšlių g. – nuo Viekšnių g. 2 namo iki M. Daukšos g.“

Atnaujinamas ir neįgaliesiems pritaikomas pėsčiųjų ir dviračių takas, einantis pro Pavasario progimnaziją ir lopšelį-darželį „Linelis“ – nuo M. Daukšos g. Pavasario g. link.

Nuo Draugystės g. (pagal daugiabutį namą Draugystės g. 16 ir Kalnėnų progimnaziją) iki Pavenčių g., nuo Draugystės g. iki Kalnėnų progimnazijos (tarp lopšelių-darželių „Berželis“ ir „Gintarėlis“) ir Pavasario g. abiejose pusėse šiemet planuojama atlikti paprastąjį remontą – sustiprinti tako pagrindus ir pakloti naują betono plytelių dangą.

Remontuojami daugiabučių namų kiemai

Šiemet Mažeikių rajono privažiuojamiesiems keliams prie daugiabučių namų ir jų kiemams įrengti, rekonstruoti, kapitaliniam ir paprastajam remontui atlikti bei kiemams prižiūrėti skirta 400 tūkst. Eur.
Pasak A. Žiulpos, kiemų remonto darbai jau prasidėjo: „Šiuo metu tvarkomi Draugystės g. 38, 40, 42 esančio namų kvartalo kiemai – įrengiami šaligatviai, klojamas asfaltas.“

Baigus šiuos darbus, ruošiamasi taip pat tvarkyti kitus kvartalus: M. Daukšos g. 30 ir 32, Žemaitijos g. 63 ir 65, Pavenčių g. 11 ir 13. Planuojama perkloti šaligatvį, esantį prie J. Tumo-Vaižganto g. 10 namo. Numatoma kiemuose užtaisyti duobes.

Įrengiami ir atnaujinami privažiuojamieji keliai prie daugiabučių namų ir jų kiemai – klojamas asfaltas, tvarkomi šaligatviai.

Tvarkomos viešosios erdvės

Mieste tvarkomos viešosios erdvės, gėlynai, želdynai. Formuojamos medžių lajos, renkamos šiukšlės. Tvarkomi parkai, ruošiamasi juose dažyti suoliukus, atnaujinti terasas, karstykles.
Atnaujinta už „Ventos“ progimnazijos stadiono esanti apžvalgos aikštelė – iškirsti medžiai, bus surinktos ir išvežtos likusios šakos.

Kaimiškosios seniūnijos taip pat intensyviai tvarkosi – renka šiukšles, kerta krūmus, tvarko gėlynus.
Purvėnų ir Bugenių k. bendruomenės iškėlė seniūnijos darbuotojų pagamintus inkilus. Nauji 6 inkilai iškelti ir Viekšnių miesto viešosiose erdvėse. Juos seniūnijai padovanojo viekšniškis Vilmantas Lukauskas.
Reivyčių seniūnijoje pagaminti suoliukai, stalai, šiukšliadėžės bei skelbimų lentos. Jie bus pastatyti kaimų viešosiose erdvėse.

Šerkšnėnų seniūnijoje pradėti darbai Šerkšnėnų maudymosi vietoje – ruošiamasi pastatyti naują persirengimo kabiną, darbuotojų pagamintus suoliukus, pertvarkyti pavėsinę.

Nuotr. iš Savivaldybės administracijos archyvo

Sut. MS-41

22 Atsakymai į “Mažeikiai atsinaujina – tvarkomi takai, kiemai, aplinka”

 1. Piatras parašė:

  O, Merė! Jau galvojau, kad vairą perėmė ta, kur vietoje kunigo susiėjimuose duoną peržegnoja.

 2. to "kacapas" parašė:

  Kiekvienas sprendžia pagal save. Tikriausiai pats šio reikalo didelis profesionalas -)))

 3. Robis parašė:

  Tvarkomas gatvės, kurios nėra prioritetas. Tiesiog plaunami pinigai ir parodoma, jog kažkas daroma. Merė išrinkta tik dėl vaizdo, su žmonėmis pasifotografuoti. Galėtu visuomenei viešinti viešųjų pirkimo sumas ir darbus. Gal kas tiksliai žinote, kiek kainavo kelių žodžių raidės (AŠ BALSUOSIU) priešais prekybos centrą Putinas ?

  1. Anonimas parašė:

   Turbūt tūkstančius, kaip ir užrašas apie meilę Mažeikiams prie žiedo. Išmetami didžiuliai pinigai visiškam kičui.

 4. Algis parašė:

  Vieną gatvę tvarko. Pyzdec žygdarbiai

  1. Algiui parašė:

   O norėtum, kad išvis netvarkytų?

 5. Vietinis parašė:

  Beje,kaip pasibaigė kyšininkavimo byla,kurioje vienas iš įtariamųjų buvo a.žiulpa.sėbrai išsuko? gal kas žino?

  1. Zenius parašė:

   Nebuk keistas,ar yra bent vienas buudzetinis kedes trknejas mazeikiuose per 30 metu nubaustas,nu nebent tik partijos griestu papeikimu.

 6. ! parašė:

  Rinkimus laimės Valstiečiai.

  1. Anonimas parašė:

   Karbauskis su putleriu vienodi melagiai.

  2. to ! parašė:

   Pasvajok ir praeis.

 7. Daiva parašė:

  Labai gražu kad puošiasi Mažeikių senamiestis.pagrindinių gatvių šaligatviai,Gerb Merė vaikšto,klausėnėja žmonių nuomonės,gal pabandykit Mere su bateliais eiti Vytauto gatvės šaligatviu,neimanoma žmonės eina važiuojama dalimi arba turi turėti transporta pasiekt namus.
  Ar Vytauto gatvės šaligatviai,gatvės takai neasfaltuojami, nepriklauso senamiesčiui?

 8. parašė:

  Tvarkoma Tirkšlių g. Tik kažkodėl Tirkšlių g. prie čeburekinės ne. Nors žmonių ir mašinų srautas tikrai didelis. Tačiau bėda ta, kad pėstiesiems nėra normalaus praėjimo, turi eiti gatve😡 O ir vairuotojai važiuoja ne leistinu greičiu, nors leistinas 20!!! Jau prieš daug metų buvo žadėta tvarkyti, tik taip ir liko pažadais!!!

 9. foto parašė:

  du iš užimtumo tarnybos klos su šiūpelėm asfaltą ,o švogerinės kontoros priduos už automagistralės kainą.

 10. Gintaras parašė:

  Prie Apynio parduotuves Algirdo g .baisus asfalto kelias ten butinai tvarkykit .

 11. tokie darbai miestui reikalingi, bet parašė:

  negi čia pasigyrimo objektas, kaip iš viešų pinigų tvarkomos viešos erdvės? Iš tikrųjų? Čia akių dūmimas avelėms, o kur rimti darbai?

  1. Anonimas parašė:

   O kas, anot jūsų, yra rimti darbai, avele?

   1. megstagalviui parašė:

    rimti darbai-atstatinėti sugriautą ukrayną.

    1. Anonimas parašė:

     Tu, kacapine šiukšle, pirma rašyti lietuviškai išmok!

     1. "kacapas" parašė:

      tu ne anonimas,o paprasčiausias dročilka onanistas.

   2. kiek nubyra tau nuo šiūpeliavimo parašė:

    gal dar kokį projektėlį iš viešų pinigų įsisavini? Ar lauki kol tavo sėbrai laimės visus rinkimus? Avino iš galvos neištrauksi ar ne?

    1. tam kiek nubyra parašė:

     Perskaičius jūsų komentarą labai panašu, kad tas avinas tvirtai įsitaisęs jūsų makaulėje ir nuolat ten bliauna :-)))))

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto