Europos Sąjungos šalys, tarp jų ir Lietuva, rengiasi galimam Ebolos karštligės plitimui. Mažeikiuose kol kas sujudimo nėra. Medikai nepanikuoja ir tikisi, kad pavojus mus aplenks.
Tačiau ne visi specialistai tokie ramūs – yra tvirtinančių, kad būtina koordinuoti gydymo įstaigų veiksmus, išsiaiškinti situaciją.
Kol kas niekas to daryti neskuba.
Sušauktas posėdis
Ebolos karštligės protrūkis ir nustatyti šio viruso pirmieji atvejai Europoje privertė sukrusti ir mūsų šalies atsakingas institucijas. Sveikatos apsaugos ministerija antradienį sušaukė Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro posėdį. Jame aptartas Ebolos viruso prevencijos ir valdymo veiksmų plano vykdymas, asmens sveikatos priežiūros įstaigų pasirengimas transportuoti, izoliuoti ir gydyti pacientus, kuriems įtariama ar patvirtinta Ebolos hemoraginė karštligė.
„Vienas kitas galimai sergantysis vis atvyksta iš Vakarų Afrikos į įvairias šalis, mes tikimės, kad Lietuvą nelaimė aplenks. Neturime tiesioginių skrydžių, esame saugomi kitų oro uostų, kuriuose imtasi ir išvykstančiųjų ir atvykstančiųjų priežiūros“, – po posėdžio spaudos konferencijoje teigė sveikatos apsaugos viceministras Erikas Mačiūnas.
Nors tikimybė, kad Lietuvoje nuskambės žinia dėl įtariamo Ebolos atvejo vertinama šimtosios procento dalies galimybe, tokiai situacijai rengiamasi ir ji modeliuojama nuo pat pavojaus signalo nuskambėjimo iki gydymo, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.
Didžiųjų šalies miestų gydymo įstaigose jau vyksta praktiniai mokymai, kaip elgtis.
Nutarta koordinuoti veiksmus
Ebolos karštligės epidemija nusinešė jau per 4 tūkstančius žmonių gyvybių, daugiausiai Vakarų Afrikoje. Pasaulinė sveikatos organizacija identifikavo 14 Afrikos šalių, kuriose pasiruošimas epidemijai ir Ebolos suvaldymas yra svarbiausi prioritetai.
Viruso atvejai fiksuoti JAV, Ispanijoje, Čekijoje.
Ketvirtadienį buvo sušauktas neeilinis Europos Sąjungos sveikatos apsaugos ministrų pasitarimas, kuriame tartasi, kaip suvaldyti pavojingo viruso plitimą iš Vakarų Afrikos šalių. Kaip praneša Elta, Bendrijos 28 šalių atstovai pažadėjo geriau koordinuoti veiksmus Europos oro uostų keleivių priėmimo taškuose – nedelsiant bus pradėtas keleivių, vykstančių iš Ebolos paliestų Afrikos šalių, tikrinimas. Pastebėta, kad kai kurios šalys jau anksčiau yra pradėjusios tikrinti į jas atvykstančius keleivius dėl galimo Ebolos viruso.
Informacijos apie situaciją nėra
Mažeikiuose kol kas sujudimo dėl Ebolos nėra. Bent toks įspūdis susidaro šia tema kalbantis su medikais, sveikatos sritį kuruojančių institucijų atstovais.
Plačiau apie tai – šeštadienio laikraštyje.
Kuo gales padeti mazeikiai,ar siaip Lietuva Ebolos gydyme? Nebent izoliuoti serganti?. Bet juk reikia ji gydyti? Kur vaistai? Kazkoks siaubas ir baubas!!