Mažeikiškė davė atkirtį telefoniniams sukčiams

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Telefoniniams sukčiams nepavyko apgauti mažeikiškės – paimti pinigų atėjęs „gydytojas“ buvo sulaikytas policijos pareigūnų.

Sulaikė pinigų atėjusį vyrą

Telefoninių sukčių skambučio 57-erių metų mažeikiškė sulaukė pirmadienį, apie pusę devynių vakaro. Šį kartą sukčiai prisistatė medikais ir bandė iš mažeikiškės išvilioti 2 tūkst. eurų.
Pasak Mažeikių rajono policijos komisariato veiklos skyriaus viršininko Arūno Bubliausko, galima tik pagirti moterį – ji nepatikėjo sukčiais, tačiau su tariamu gydytoju susitarė susitikti ir perduoti pinigus.
Apie skambutį ir susitarimą buvo informuoti policijos pareigūnai.
Apie vienuoliktą valandą vakaro į sutartą vietą Tyliojoje gatvėje pinigų pasiimti atėjo pareigūnams žinomas 43-ejų metų vyras, kuris buvo sulaikytas policijos.

Būtina nepasiduoti apgaulei

Dėl sukčiavimo pradėtas ikiteisminis tyrimas, už tai baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.
„Žmonės privalo įsisąmoninti, kad nei policija, nei gydytojai, nei mokesčių inspekcijos nesprendžia piniginių klausimų telefonu, neprašo atlyginimo už paslaugas.
Beveik visais šiais atvejais tai yra sukčių skambučiai. Sukčiai nusitaiko į gyventojų pinigines arba asmeninius elektroninės bankininkystės prisijungimo kodus vien tam, kad ištuštintų jų sąskaitas“, – sakė A. Bubliauskas.
Pareigūnas pataria, sulaukus tokių skambučių, neskubėti vykdyti keliamų reikalavimų, bet susisiekti su giminaičiais arba informuoti policiją. Artimieji apie sukčiavimo būdus privalo pasikalbėti su senyvo amžiaus giminaičiais, paaiškinti jiems, kaip nuo to apsisaugoti.
Nuo metų pradžios mūsų rajone buvo užregistruota 16 nusikalstamų veikų, susijusių su sukčiavimu, dvi jų – liepos mėnesį.

One Reply to “Mažeikiškė davė atkirtį telefoniniams sukčiams”

  1. Komentatorius parašė:

    Jau net ne davė atkirtį, o kirto iš visų jėgų telefoniniam sukčiui. Pagarba!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto