Mažeikiškės kovotojos tikslas – patekti į olimpines žaidynes

Tado KOZLOVO nuotr.

Gabrielė Marozaitė, vienintelė iš lietuvių sportinio karatė atstovių, nuolat dalyvauja stambiuose tarptautiniuose turnyruose, nes siekia prasimušti į geriausių savo svorio kategorijos sportininkių šimtuką. Mažeikiškę, šiuo metu studijuojančią Klaipėdoje, nuolat treniruotis ir dalyvauti varžybose skatina noras patekti į olimpines žaidynes.

Sekėsi permainingai

Austrijoje vykusiose „Series A“ varžybose dalyvauti susirinko daugiau kaip 2 tūkst. karatekų iš 99 šalių. Iki 55 kg svorio kategorijoje, kurioje varžėsi G. Marozaitė, kovojo 139 dalyvės.
Gabrielei burtai nebuvo palankūs – jau pirmoje kovoje jai teko Kosovo atstovė, kuri vasarį tapo Europos pirmenybių medalininke ir buvo itin geros sportinės formos. Mažeikiškė jai pralaimėjo 1:6.
Po kelių savaičių Ispanijoje vykusiame suaugusiųjų WKF Europos čempionate merginai sekėsi geriau – įveikusi Austrijos ir Makedonijos atstoves, ji pralaimėjo ispanei ir pasidalijo 10–16 vietomis, o varžėsi 39 sportininkės.
„Series A“ varžybose pelnomi taškai pasaulio reitingui. Patekęs į pirmąjį pasaulio šimtuką, tu jau turi teisę rungtyniauti „Premier“ lygoje ir kovoti dėl kelialapių į olimpiadą. Šiuo metu jame esu 129-a, todėl kiekvienas taškas ir dalyvavimas tokio rango turnyruose yra svarbus. O ir konkurencija, kaip matosi pagal dalyvių skaičių, didžiulė“, – kalbėjo sportininkė.

Lietuviams trūksta patirties

Nors karatė treniruotes mažeikiškė lanko jau 15 metų, tačiau lietuviai tik pernai debiutavo sportinio karatė, kuris įtrauktas į olimpinių žaidynių tvarkaraštį, varžybose. Šiais metais Panevėžyje G. Marozaitė įrodė, kad šiuo metu yra stipriausia Lietuvoje – ji tapo šalies čempione.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

One Reply to “Mažeikiškės kovotojos tikslas – patekti į olimpines žaidynes”