Mažeikiškiai apskrityje serga daugiausia

Praėjusią savaitę mūsų rajone sergamumo rodiklis siekė 59,19, o apskrities vidurkis – 49,18. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Telšių visuomenės sveikatos centro Mažeikių skyrius informavo, kad gripo atvejų mūsų rajone kol kas neužfiksuota, tačiau daugėja peršalimo ligomis sergančių mažeikiškių.

Gripu serga kaimynai

Praėjusią savaitę rajone užfiksuota 370 ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijos atvejų. Iš jų  daugiausiai sirgo vaikų iki 17 metų: užfiksuoti 335 atvejai.
Kol kas gripo atvejų pas mus neregistruota. O štai kaimyniniuose rajonuose jau fiksuojami pirmieji susirgimai gripu.
Pastarosiomis dienomis po vieną žmogų gripu susirgo Telšiuose ir Rietave.

Nuo epidemijos toli

Telšių visuomenės sveikatos centro Mažeikių skyriaus vedėja Irena Macijauskienė priminė, kad sergamumo rodiklį atspindi susirgimų atvejai, vidutiniškai tenkantys dešimčiai tūkstančių gyventojų.
Epidemija skelbiama ir specialių apsaugos priemonių specialistai imasi, kai dešimčiai tūkstančių gyventojų per savaitę tenka šimtas ligos atvejų, o trečdaliui pacientų diagnozuojamas gripas.  Praėjusią savaitę mūsų rajone sergamumo rodiklis siekė 59,19, o  apskrities vidurkis – 49,18.

Trūksta šilumos

I. Macijauskienės teigimu, įprasta,  kad rudens laikotarpiu žmonės užsikrečia įvairiais virusais ir serga peršalimo ligomis.
„Kol butai yra nešildomi, susiklosto palanki terpė įvairioms ligoms plisti. Todėl man nesuprantamas kai kurių gyventojų nenoras, kad jau šią savaitę būstus pasiektų šiluma. Juk gydymasis ir vaistai kainuos brangiau, nei bus sutaupyta šildymo pradžią nukeliant dviem savaitėmis“, – savo nuomonę dėstė I. Macijauskienė.

4 Atsakymai į “Mažeikiškiai apskrityje serga daugiausia”

 1. nuomonė parašė:

  Labai jau „raštingas“ straipsnio autorius…

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  Jei ką, panaikintos apskričių administracijos, o ne apskritys – kaip administracinis vienetas. Prieš šaipantis, reikėtų daugiau žinoti:).

 3. apKSritys parašė:

  Apskritys panaikintos, žinoma, todėl Santarvė ir rašo „apKSritys“, o tai jau kas kita.

 4. lolas parašė:

  2010 m. liepos 1 d. buvo panaikintos apskritys. Negi „Santarve“ to dar nežino?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto