Biudžetininkai šventėms atlyginimų negaus

Biudžetinių įstaigų darbuotojai už gruodį gavo tik avansą, biudžete pritrūkus 1,9 milijono litų. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Mažeikiškiams biudžetininkams atlyginimai už gruodį bus išmokėti tik po Naujųjų metų. Gruodį jie gavo tik avansą.

Pritrūko pinigų

Tokia situacija, anot Savivaldybės Finansų skyriaus vedėjos Julijos Balvočienės, susiklostė dėl šlubuojančio gyventojų pajamų mokesčio surinkimo. Planas įvykdytas tik 81,4 proc.
Pritrūkus 1,9 milijono litų, Savivaldybės administracijos bei biudžetinių įstaigų darbuotojai už gruodį gavo tik avansą. Likusi uždarbio dalis bus išmokėta sausio pradžioje – įprastomis atlyginimo mokėjimo dienomis. Kelios įstaigos juos moka mėnesio 1 dieną, daugelis – 5 arba 7.
J. Balvočienė paaiškino, kad biudžetiniai metai prasideda sausio 1 d. ir baigiasi gruodžio 31 d. Dėl to įprasta su darbuotojais už gruodį atsiskaityti metų pabaigoje. Šito nepavyko padaryti ir praėjusiais metais.

Sulaukė skatinimo

Mažeikiškiai biudžetininkai seniai negauna jokių premijų. Tačiau šiemet papildomai paskatinti socialiniai darbuotojai, dirbantys su socialinės rizikos šeimomis. Tokie etatai yra tik kaimo seniūnijose.
Keliolikai socialinių darbuotojų už lapkritį ir gruodį bus išmokėta 50 proc. atlyginimo priedai. Iš viso tam su įmokomis „Sodrai“ skirta beveik 126 tūkstančiai litų.
Socialinės paramos skyriaus vyriausioji buhalterė Danutė Bukontienė „Santarvei“ paaiškino, kad šie pinigai yra iš valstybės – likę nuo išmokų ir kompensacijų. Šiemet pirmą kartą Vyriausybė leido sutaupytą sumą panaudoti socialiniams darbuotojams skatinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto