Mažeikiškiai – tarptautinėje bendradarbiavimo programoje

Sutartį dėl programų įgyvendinimo pasirašo Mažeikių ligoninės direktorius daktaras Albinas Lidžius, LR Sveikatos apsaugos ministerijos kancleris Rimantas Remeika ir Centrinės projektų valdymo agentūros direktoriaus pavaduotoja Lidija Kašubienė. Nuotrauka iš ministerijos archyvo

Antradienį Mažeikių ligoninės vadovas pasirašė sutartį dėl dalyvavimo dviejuose projektuose, kurie padės pagerinti sąlygas akušerijos ir ginekologijos skyriuje. Šiems darbams Mažeikių ligoninėje skiriama 3 milijonai litų.

Atnaujins patalpas ir įrangą

Sveikatos apsaugos ministerija, Centrinė projektų valdymo agentūra ir Lietuvos ligoninės bei jų filialai, teikiantys sveikatos priežiūros paslaugas nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams, antradienį pasirašė 17 projektų įgyvendinimo sutartis.
Pagal Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programą skirta parama leis teikti aukščiausio lygio paslaugas Lietuvos kūdikiams ir gimdyvėms.
Programoje dalyvaujančios Lietuvos ligoninės bus aprūpintos moderniausia medicinos įranga, šiuolaikiškai atnaujins patalpas, o ligoninių personalas turės galimybę nuolat kelti savo kvalifikaciją.
Tarp projekte dalyvaujančių sveikatos įstaigų yra ir Mažeikių ligoninė.

Rinkosi projekto organizatoriai

Ligoninės direktorius Albinas Lidžius „Santarvei“ pasakojo, kad dalyvius parinko šveicarų samdyta audito kompanija, kuri važinėjo po šalies ligonines, įvertino jų būklę, poreikius ir teikė pasiūlymus projekto organizatoriams.
„Mūsų akušerijos ir ginekologijos skyrius buvo atnaujintas prieš dešimtmetį, tačiau jame nebuvo įrengta ventiliacija. Mes parodėme, kokios yra problemos, ką reikėtų keisti ir patekome tarp projekto dalyvių“, – sakė ligoninės vadovas.
Mažeikiškiai dalyvaus net dviejuose projektuose: nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimo ir energiją tausojančių technologijų įdiegimo.
Kaip teigė A. Lidžius, dalyvaujant šiuose projektuose mažeikiškiams iš viso bus skirta apie 3 mln. litų.

Pradės įgyvendinti dar šiemet

Kaip teigia Sveikatos apsaugos ministerijos kancleris Rimantas Remeika, net 90 proc. visų gimdymų Lietuvoje vyksta tose ligoninėse, kurios dalyvauja programoje.
„Šveicarų parama ypač svarbi, nes leis kiekvienai mamai ir kūdikiui suteikti kokybiškas ir modernias paslaugas, nesvarbu, kur jie gyvena – sostinėje ar mažame miestelyje“, – pasirašant projektus sakė kancleris. Jis pridūrė turįs viltį, kad gerėjančios nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros paslaugos paskatins šeimas susilaukti daugiau vaikų.
„Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimo Lietuvoje“ programai skirta per 84 mln. litų, „Energiją tausojančių technologijų įvedimo Lietuvos ligoninėse, teikiančiose paslaugas nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams“ programos įgyvendinimui numatyta per 60 mln. litų. Valstybės dalis šioms programoms įgyvendinti atitinkamai yra 12 mln. litų ir 9 mln. litų.
Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos sveikatos srityje lėšos turės būti panaudotos iki 2017 metų. Pirmosios investicijos pasieks sveikatos priežiūros įstaigas iš karto po sutarties pasirašymo. Šiais metais tikimasi panaudoti iki 10 mln. litų paramos lėšų.

Pagerins nėščiųjų ir gimdyvių sąlygas

Ministerijos kancleris informavo, kad „Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros gerinimo Lietuvoje“ programoje dalyvauja net 22 iš 33 Lietuvos ligoninių (filialų), teikiančių akušerijos ir neonatologijos paslaugas.
„Už daugiau nei 50 milijonų litų bus nupirkta per 1,5 tūkstančio vienetų įvairios medicininės įrangos: nuo lovytės ir šildomo čiužinuko naujagimiui iki lazerio vaisiaus chirurginėms operacijoms, – vardijo R. Remeika. – Įgyvendinant programą planuojama parengti 70 moksliškai pagrįstų akušerinės ir neonatologinės diagnostikos bei gydymo metodinių rekomendacijų bei sukurti vieningą kompiuterinę duomenų bazę, kuri leis visoms Lietuvos gydymo įstaigoms kaupti ir analizuoti duomenis apie nėščiąją, gimdyvę ir naujagimį.“ Tai, pasak kanclerio, padės specialistams dar efektyviau stebėti neišnešiotų ir sunkiai sergančių naujagimių vystymąsi.
Vykdant „Energiją tausojančių technologijų įvedimo Lietuvos ligoninėse, teikiančiose paslaugas nėščiosioms, gimdyvėms ir naujagimiams“ programą bus pagerinta ligoninių pastatų šiluminė izoliacija – renovuoti ir apšiltinti stogai, išorės sienos, pakeisti langai ir išorės durys, susandarintos išorės sienų sujungimo plokščių siūlės. Taip pat bus įdiegtos energiją taupančios priemonės: modernizuoti šilumos, išorinės bei vidinės karšto vandens tiekimo sistemos, elektros tiekimo sistemos, modernizuotos arba įrengtos patalpų vėdinimo ir kondicionavimo sistemos, atnaujinta medicininių dujų tiekimo sistema.

Stengsis užbaigti kuo anksčiau

Mažeikių ligoninės direktorius A. Lidžius „Santarvei“ sakė, kad abu projektai turi būti įgyvendinti iki kitų metų pabaigos. „Tačiau mes tikimės susitvarkyti anksčiau numatyto laiko“, – teigė ligoninės vadovas.
Be ventiliavimo ir kondicionavimo sistemos, akušerijos ir ginekologijos skyriuje, gimdyklose bus pertvarkytas šildymas, įrengta nauja rampa nėščiosioms iš Vilniaus gatvės pusės, užbaigtas ligoninės pastato išorės šiltinimas.
Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programoje, be mažeikiškių, dalyvauja didžiųjų Lietuvos miestų ligoninės ir jų filialai, taip pat Alytaus, Kėdainių, Marijampolės, Pasvalio, Telšių, Tauragės, Trakų, Ukmergės, Utenos ir Visagino ligoninės.

One Reply to “Mažeikiškiai – tarptautinėje bendradarbiavimo programoje”

  1. MAZEIKIA parašė:

    BE KOMENTARU…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto