Mažeikiškiai dalyvavo svarbiuose sportiniuose forumuose

Lietuvos atstovų: (iš kairės) Vidmanto Butnoriaus, Dovydo Žymanto, Gabrielės Marozaitės ir Gvido Kenstavičiaus varžovų gausa nesutrikdė. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Mažeikiškiai dviejų sporto šakų – šotokan karatė ir stalo teniso atstovai dalyvavo Pasaulio ir Europos čempionatuose, kur atstovavo Lietuvai.


Vėl liko be medalio 

21-asis pasaulio šotokan karatė čempionatas vyko Serbijoje, Novy Sado mieste. Per dvi dienas jėgas išbandė 1300 karatė sportininkų iš 32 pasaulio šalių. Lietuvai atstovavo keturiese, trys iš jų mažeikiškiai: Lietuvos karatė asociacijos prezidentas Vidmantas Butnorius, sportininkai Gabrielė Marozaitė ir Gvidas Kenstavičius.  
„Jau net nežinau, kiek kartų per savo karjerą esu dalyvavęs panašaus lygio varžybose, tačiau suaugusiųjų grupėje, kur rungtyniavo sportininkai nuo 21-erių iki 39-erių metų, varžiausi antrą kartą. Pernai kata rungtyje likau ketvirtas, šįkart ir vėl nepavyko iškovoti medalio – tarp 29-erių sportininkų užėmiau ketvirtąją vietą“, – apie pasirodymą pasakojo Gvidas.
Mažeikiškio grupėje varžėsi rumunai, serbai, šveicaras, anglas, vokietis. Iki pat finalo jis žengė trečias, tačiau lemiamame pasirodyme kiek sudrebėjo, neteko pusiausvyros ir tai jam atėmė 0,2 balo, kuris tapo lemiamas iškrintant iš prizininkų trejeto.


Pirmoje dvikovoje – smūgis į veidą 

Kumitė rungtyje mažeikiškiui sekėsi ne taip gerai – jau pirmojoje dvikovoje su Bulgarijos atstovu praleido smūgį į veidą ir pralaimėjo. 
„Mažeikiuose kumitė nėra su kuo treniruotis, vieną kartą per mėnesį atvažiuoja draugas kaunietis, tad tiek tos treniruotės ir yra. O čia visiškai kiti greičiai, tad šansų nebuvo jokių. Čempionatas parodė, kad sportininkų pasirengimo lygis auga, žiūrovų susidomėjimas didžiulis, tad tobulėti yra kur“, – sakė mažeikiškis.
Ne geriausios sportinės formos po vasarą patirtos traumos į čempionatą nuvykusi Gabrielė Marozaitė kata rungtyje tarp 16-17 metų sportininkių nepateko į stipriausiųjų aštuntuką, o kumitė rungtyje dėl tos pačios priežasties net nerungtyniavo. Suaugusiųjų kata komandinėje rungtyje Lietuvos ekipa, kur prie mažeikiškių prisijungė ir šiaulietis Dovydas Žymantas, užėmė ketvirtąją vietą.


Pakilo į aukštesnį lygį 

Europos stalo teniso čempionatas, kuriame varžėsi sportininkai iš 39 šalių, vyko Austrijoje. Su Lietuvos vyrų rinktine varžėsi ir pirmąją vietą šalies stalo tenisininkų reitinge turintis mažeikiškis Arnoldas Domeika. 
Komandinėse varžybose lietuvaičiai pasiekė prieš čempionatą užsibrėžtą tikslą – pateko į trečiojo diviziono komandų finalą, kur nusileido šveicarams. Tai leido jiems galutinėje įskaitoje užimti 26-ąją vietą, tad kitąmet Lietuvos vyrų rinktinė jau kovos antrajame divizione tarp 24 stipriausių Europos komandų.

Arnoldas Domeika savo karjerą sieja su Vokietija. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

„Asmeninėse varžybose teko labai stiprūs varžovai – 2:3 pralaimėjau vengrui, kuris yra antrajame pasaulio reitingo šimtuke, ir septyniolikmečiui lenkui, kuris prieš porą savaičių laimėjo Europos jaunių turnyrą. Paskutinėje dvikovoje, kuri nieko nelėmė, jau nebesusikaupiau ir 0:3 nusileidau ukrainiečiui“, – apie varžybas Austrijoje pasakojo mažeikiškis.
Trečiąjį savo karjeroje Europos čempionatą Arnoldas baigė dvejetų varžybomis, kur poroje su Tomu Mikučiu įveikė ispanų porą, po to patyrė tris pralaimėjimus ir baigė kovas.


Europoje „karaliauja“ vokiečiai 

Sportininką nustebino tai, kaip skiriasi stalo teniso populiarumas kaimyninėse šalyse: Vokietijoje stalo teniso varžybas stebi minios sirgalių, o štai čempionate Austrijoje apsilankė tik vienas kitas stalo teniso gerbėjas. 
„Turbūt neatsitiktinai vokiečiai „nunešė“ visus pagrindinius titulus – vyrų komandinėse varžybose dar bandė į juos įkibti graikai, tačiau tai jiems nepavyko. O Vokietijos moterų rinktinės pergale nėra ko stebėtis – visos trys rinktinės žaidėjos buvo kinų kilmės sportininkės“, – pasakojo atletas.
Tuoj po Europos čempionato mažeikiškis išskrido į Vokietiją, kur žaidė už savo komandą šios šalies penktojoje lygoje.
„Šioje lygoje man darosi nebeįdomu – jau laimėjau devynias pergales. Lygis čia smukęs, tad, nors savo karjerą sieju su šia šalimi, ieškosiu aukštesnio lygio komandos“, – savo ateities planais pasidalijo A. Domeika.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto