Mažeikiškiai futbolininkai Maskvoje stebino ir stebėjosi

Pirmadienį iš Maskvos grįžo Mažeikių “Naftos” salės futbolininkai, kurie žaidė “Jukos” koncerno organizuotame tradiciniame mini futbolo turnyre. Pernai po baudinių serijos finale nusileidę Samaros naftos komplekso komandai, kuri į šių metų turnyrą neatvyko, šiemet mažeikiškiai iškovojo turnyro nugalėtojų vardus. PERGALĘ LĖMĖ DU ĮVARČIAI
Pasak komandos vadovo Aleksandro Butkaus, šiemet ekipos žaidė Rusijos sostinės “Dinamo” stadione ant dirbtinės vejos. Buvo rungtyniaujama šeši prieš šešis, du kėlinukus po dešimt minučių. Nors į varžybas atvyko daug komandų, tačiau mažeikiškiai jau iš anksto buvo priskirti prie dešimties stipriausiųjų “Jukos” koncerno ekipų.
Pogrupyje jau pirmose rungtynėse mūsiškių varžovai buvo koncerno saugumo valdybos ekipa, kuri buvo minima tarp turnyro favoritų. Pernai įveikę saugumiečius minimaliu skirtumu, šįsyk mažeikiškiai po Antano Bulošo taiklaus smūgio pirmavo beveik visas rungtynes, tik paskutinėmis sekundėmis po rikošeto kamuolys netikėtai atsidūrė mūsiškių vartuose.
Kitos komandos didesnio pasipriešinimo mažeikiškiams neparodė: vienodu rezultatu 4:0 įveikti Angarsko ir “Jukos Eli” futbolininkai bei 3:0 nugalėta “Sibirtexneft” komanda.
Pusfinalyje rungtynės su “Jugansko neftegaz” komanda pasibaigė lygiosiomis 0:0, o iš trijų muštų baudinių, po Egidijaus Žukausko ir Vidmanto Vertelio taiklių smūgių, iškovota pergalė 2:1. Finale, kuriame mūsiškių varžovai buvo vietos “Germes” futbolininkai, mažeikiškiai buvo besivejančiųjų vaidmenyje: maskviečiai pirmavo 1:0. Tačiau jau pirmojo kėlinio pabaigoje A. Bulošas ir E. Žukauskas per minutę pelnė du įvarčius ir tai leido pasiekti pergalę rezultatu 2:1.
Per trunyro uždarymą “Naftos” komanda buvo apdovanota pereinamąja taure, atminimo prizais ir medaliais, o Kęstutis Nepas pripažintas geriausiu turnyro puolėju. Be jo, mūsų ekipai atstovavo K. Mažonas, A. Bulošas, E. Žukauskas, A. Žukovas, P. Draugšas, žaidžiantysis treneris K. Kazlauskas, D. Vozbutas, R. Gečas, V. Vertelis, B. Narkus.

NUSTEBINO MILICININKŲ SKAIČIUS
Anot A. Butkaus, Rusijos sostinė juos apstulbino milicininkų gausa: metro patruliavo ne po du, o po keturis pareigūnus, ne vienoje vietoje lietuvaičiai matė, kaip buvo tikrinami asmens dokumentai. Mūsų sportininkai Rusijos teisėtvarkos pareigūnams įtarimų nesukėlė: per visą viešnagės laikotarpį jie nebuvo sustabdyti.
Skirtingai nei pernai, šiemet nebuvo surengta kultūrinė programa: dėl teroro akto Beslane nevyko tomis dienomis turėję vykti Maskvos dienos renginiai. Į pasaulio futbolo čempionato atrankos rungtynes tarp Rusijos ir Slovakijos ekipų, kurias mažeikiškiai planavo pasižiūrėti, saugumo sumetimais buvo patarta nevažiuoti. Komandos vadovo teigimu, kitais atžvilgiais turnyras buvo organizuotas puikiai: Mažeikių ekipa buvo pasitikta geležinkelio stotyje, visur juos vežiojo “Jukos” koncerno autobusas, delegaciją globojo įpareigotas asmuo, sportininkai buvo apgyvendinti ištaigingame “Izmailovo” viešbutyje, kuriame, pasak ekipos žaidėjų, praktiškai buvo visko, kas reikalinga, jei nenori eiti į miestą.
Pasak A. Butkaus, rusai jau pripažino mažeikiškių futbolininkų meistriškumą, vertino juos kaip vienus iš turnyro favoritų ir gėrėjosi tokiu gražiu jų žaidimu. Pogrupio varžybose mažeikiškiai dar darė daug keitimų, manipuliavo sudėtimi, o likusiose rungtynėse į priekį “tempė” pagrindinė sudėtis.
Mažeikiškiams šis koncerno rengiamų sporto varžybų laimėjimas galėjo būti ne vienintelis: savo pasiekimą vasarą nesunkiai būtų pakartoję ir krepšininkai, kurie pernai tapo mini krepšinio turnyro nugalėtojais. Tačiau Mažeikiuose turėjęs vykti krepšinio turnyras, į kurį būtų atvykusios komandos iš Rusijos, dėl įtemptos padėties koncerne neįvyko.
Vidas STANKUS
Jono STRAZDAUSKO nuotraukoje:
Mažeikiškiai, iškovoję pereinamąją taurę, rusams įrodė,
kad lietuviai moka žaisti futbolą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto