Mažeikiškiai įamžina lakūno atminimą

Aviacijos šventės organizatoriai džiaugėsi, kad rengiant šventę visi dirba sutelktai ir darniai. Jurgitos JOKUBAUSKIENĖS nuotr.

Mažeikiuose vyks aviacijos šventė, skirta lakūnui Julijonui Kumpikevičiui pagerbti. Jo vardu pavadintas ir Šerkšnėnuose esantis aerodromas.

Tapo žinomas pasauliui

Praėjusiais metais mūsų mieste lankydamasi iš Mažeikių kilusio pirmojo Lietuvos civilinės aviacijos lakūno, Šaulių sąjungos aviacijos įkūrėjo Julijono Kumpikevičiaus duktė Giedrė Kumpikaitė pageidavo kaip nors įamžinti tėvo atminimą. Taip kilo idėja J. Kumpikevičiaus vardą suteikti Šerkšnėnuose esančiam aerodromui – šis vardas aerodromui oficialiai jau suteiktas.
Dabar aerodromas įtrauktas į civilinės aviacijos administracijos skelbimus, tad apie jį jau žino visas pasaulis.
Ta proga nuspręsta Mažeikiuose surengti ir aviacijos šventę, kurios mažeikiškiai nematę jau beveik dešimt metų. Šių metų Savivaldybės biudžete šventė nebuvo numatyta, tad nuspręsta surengti ją su kuo mažesnėmis išlaidomis.

Programa įvairi

Aviacijos šventė, vyksianti rugpjūčio 17–18 dienomis, skirta J. Kumpikevičiui pagerbti.
Pirmąją šventės dieną Mažeikių muziejuje vyks vakaras „Sparnams prisiminti“, kuriame bus demonstruojamas dokumentinis filmas apie J. Kumpikevičių, prisiminimais apie tėvą dalinsis jo dukra.
Niujorke gyvenanti dr. G. Kumpikaitė – ilgametė Tautos fondo bei „Lietuvos radijo“ vadovė, Long Island universiteto profesorė, ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ kavalierė.
Veiks fotomenininko Jono Strazdausko iš paukščio skrydžio fiksuotų fotografijų paroda.
Rugpjūčio 18 dieną, šeštadienį, visi mažeikiškiai ir miesto svečiai kviečiami į Mažeikių J. Kumpikevičiaus aerodromą, kur dangų raižys kariniai ir civiliniai lėktuvai, skambės muzika.
Visi šventės renginiai nemokami, į jos vietą taip pat nemokamai veš bendrovės „Mažeikių autobusų parkas“ autobusai: renginio organizatoriai prašo į šventę važiuoti jais, nes su individualiu transportu privažiuoti prie aerodromo nebus leidžiama, tad gali iškilti nepatogumų juos statant.

Garsina parašiutininkai

Aviacijos švente Mažeikiuose susidomėjo ir kinematografininkai: čia ketina dalyvauti režisierius Gytis Lukšas bei buvusi Lietuvos bajorų karališkosios sąjungos vadovė Undinė Nasvytytė.
Prie šventės organizavimo daug prisideda ir Mažeikių aeroklubo valdybos pirmininkas Rimantas Morkūnas.
Aviacijos Mažeikiuose istorija prasidėjo nuo 1984 metų. Pirmieji savo veiklą pradėjo parašiutininkai: jie Mažeikius garsina, jau daugelį metų varžybose, čempionatuose užimdami prizines vietas. Šuolius su parašiutais Mažeikiuose jau atliko apie 6000 žmonių.

Aerodromą rengiamasi tvarkyti

Mažeikių J. Kumpikevičiaus aerodromas Šerkšnėnuose pradėjo veikti 1987 metais, jo veikla plečiasi, atsiranda vis daugiau privačių lėktuvų, populiarėja aviacinis turizmas.
„Norint plėtoti šią veiklą, reikia kuo skubiau aerodromą pritaikyti aviatorių reikmėms, sutvarkyti infrastruktūrą: planuojama pastatyti viešbutuką ar gyvenamuosius namelius, įrengti kavinę. Taip pat reikalinga degalinė, o svarbiausia – dengtas pakilimo takas, atitinkantis visus tokiems objektams keliamus reikalavimus“, – pasakojo aerodromo direktorė Ala Morkūnienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto