Mažeikiškiai istorikai rasto Vasario 16-osios akto originalo nesureikšmina

Vasario 16-osios akto originalas. Lietuvos ambasados Vokietijoje nuotr.

Lietuvoje nuskambėjo milijono verta žinia: Vokietijos diplomatiniame archyve rastas Vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės Akto originalas lietuvių kalba.
Savo nuomonėmis apie šią naujieną pasidalijo ir istorikai mažeikiškiai.

Su „Santarve“ kalbėdamasis apie trečiadienio vakarą Lietuvą pasiekusią žinią, istorikas Povilas Šverebas sakė, jog jį nustebino tai, kad iki šiol Vokietijos diplomatiniame archyve niekas šio dokumento neieškojo.
Nors versijų ir spėlionių apie tai, kur jis yra, buvo įvairių. Manyta, kad Akto originalas galėtų būti Rusijoje, Vokietijoje. Sklandė ir tokia „versija“, kad Signataras Petras Klimas jį galėjo perduoti Viekšniuose gyvenusiems giminaičiams. Spėliota, kad originalas gali būti įmūrytas kokio nors namo kamine.
„Man nebūtų kilusi mintis jo ieškoti būtent Vokietijoje. Maniau, kad iki 1933 metų, kai į valdžią atėjo Hitleris, originalo kažkas tikrai turėjo ieškoti. Be to, juk išeivijoje buvo istorikų. Dažniausiai juk ir galioja toks dėsnis, kad daiktas yra padėtas po nosimi, bet jo niekas nepasiima“, – samprotavo pašnekovas ir džiaugėsi, kad spėlionės bei legendos paneigtos.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

2 Atsakymai į “Mažeikiškiai istorikai rasto Vasario 16-osios akto originalo nesureikšmina”

  1. manau parašė:

    istorija mezeikiskiu taip pat nesureiksmina…..

  2. taip parašė:

    eiline nesamone

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto