Mažeikiškiai jaučiasi tapę dujininkų įkaitais

Sigito STRAZDAUSKO nuotr. Vis daugiau mažeikiškių renkasi elektrines virykles.

Trigubai pabrangus dujų abonentiniam mokesčiui daugėja mažeikiškių, pageidaujančių atsisakyti „Sauridos“ paslaugos. Nors sutartyje numatyta, kad vartotojas apie tai turi pranešti prieš dešimt dienų, bendrovė tenkinti prašymų neskuba.
Savivaldybės administracija įžvelgia, kad ir pati sutartis, siūloma pasirašyti vartotojams, yra galimai nesąžininga ir pažeidžia vartotojų teises. Šito prašoma išsiaiškinti Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos.

Sutartis kelia įtarimų

Savivaldybės administracija Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai pateikė ne vieną argumentą, dėl ko „Sauridos“ sutartis su buitiniais dujų vartotojais yra galimai nesąžininga. Vienas iš jų – sutartyje nėra numatytas laikotarpis, per kurį dujų tiekėjas privalo atjungti abonentą. Dėl to Savivaldybė gauna skundų dėl paslaugos nutraukimo vilkinimo.
Nurodomas ir kitas vartotojams nepalankus punktas, kuriame dujų tiekėjas vartotojui įsipareigoja per visuomenės informavimo priemones, raštu pranešti apie dujų ar paslaugų kainų, sutarties sąlygų pasikeitimus. Tačiau nenumatyta, prieš kiek laiko tai turi padaryti.
„Sutarties sąlygos išvis neturėtų būti keičiamos vienašališkai“, – pabrėžiama savivaldos nuostata.
Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos Teisėkūros ir personalo skyriaus vedėja Audronė Kaušylienė „Santarvę“ informavo, kad Mažeikių rajono savivaldybės administracijos prašymas įvertinti UAB „Saurida“ su buitinių dujų vartotojais pasirašomą suskystintųjų naftos dujų pirkimo-pardavimo sutartį buvo gautas sausio 16 d.
Vadovaujantis Viešojo administravimo įstatymu, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba vartojimo sutartis nesąžiningų sąlygų taikymo požiūriu turi išnagrinėti per 20 darbo dienų.

Gyventojai ieško užtarimo

Į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą, Energetikos inspekciją ir kitas institucijas skrieja ir gyventojų skundai. Jų sulaukia ir „Santarvė“. Jeigu anksčiau žmonės pagalbos ieškojo dėl be paaiškinimo trigubai padidėjusio abonentinio mokesčio (dujininkų teigimu – pastoviosios kainos dalies), tai pastaruoju metu žmonės skundžiasi, kad „Saurida“ juos bando išlaikyti per jėgą.
Mažeikiškis, nenorėjęs, kad būtų paviešinta jo pavardė, „Santarvei“ pasakojo prašymą bendrovei dėl dujų tiekimo nutraukimo įteikęs dar praėjusių metų gruodžio 13 dieną. Žmogus informavo, kad paslaugos atsisako ir prašė užplombuoti dujų padavimo sklendę ir nuo tos dienos nebeskaičiuoti pastoviosios kainos dalies.
Nesulaukęs dujininkų vizito nei jokio atsakymo, gruodžio 31 dieną mažeikiškis dėl sutarties nevykdymo „Sauridą“ apskundė Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnybai. Pašnekovo žiniomis, ir daugiau vartotojų jau ėmėsi panašių veiksmų.

Ką apie šiuos ir kitus mažeikiškių bandymus pabėgti nuo „Sauridos“ mokesčių mano teisininkai ir kitų institucijų specialistai, skaitykite ketvirtadienio „Santarvės“ laikraštyje.

38 Atsakymai į “Mažeikiškiai jaučiasi tapę dujininkų įkaitais”

 1. matas parašė:

  zemaiciam taip ir reikia-dabar galit lot

 2. AS parašė:

  Hebryte juk cia laisva rinka dar kiti vadina verslu,nieko sau verslas per prievarta. tegu rancas kisasi duju slanga i subine ir tegu naudoja savo dujas i valias. Tegu dar ir abonentini susimoka.

 3. Vardas (privalomas) parašė:

  Tie , kas galėjo susiorganizuoti , sėdi valdžioje arba kalėjime , o kas nepakliuvo nei ten nei ten , tai gali tik peticijas rašyti:)) .

 4. Vardas (privalomas) parašė:

  jonas .vienas grizo i silta vietele ligonineje virsininku o kitas tebesedi savivaldybeje

 5. Vardas (privalomas) parašė:

  Elena
  čia tas pats ,kaip su šiukšlininkais-jie susigalvojo ir padidino mokestį už šiukšlių išvežimą dvigubai.
  Tiesa,pareiškė,kad veš kiekvieną savaitę,bet mes rūšiuojame atliekas ir reikia,kad vežtų 1 kartą mėnesyje,kodėl turime mokėti už tai,ko mums nereikia?Kodėl niekas neskatina gyventojų rūšiuoti atliekas,o skatina dar daugiau į konteinerius mesti-žmonės labai pikti ir dabar jau pradėjo mesti
  ir nupjautą veją,lapus ir kt.-sako tegu veža ,kad tiek pinigų lupa

 6. piktavale parašė:

  Mano supratimu,mes patys kalti.Labai jau pripratom,kad mus skalpuoja visi,kas netingi.Paburbam pakampiais,paskui nuolankiai einam moketi.Reikia draugiskai sukilti ir nemoketi.Ka jie padarytu pries visa liaudi?Tikekimes,kad musu valdininkai susiprotes ir apgins.Kitaip,kam mums tokia savivaldybe,kuri negina savo gyventoju.

 7. Runkelis parašė:

  Reikėtu vieną daiktą nuraut tiems kas leido Mažeikiuose privatizuot dujų ukį. Iki privatizavimo abonimentinio mokesčio visai nebuvo. Po privatizavimo mes “ runkeliai “ per metus mokėdami abonimentą sugražinome visus Stauridos pirkimui išleistus pinigus. O tas naujas abonimento didinimas gal kerštas , kad vadovo neišrinkao į savivaldybės taryba ?

 8. prievartai ne parašė:

  Na, teks ir mums atsisakyti dujų, jei taip reikalai klostosi, mokėti už kažką, ko neišnaudoju, tai čia tas pats kas ateiti į parduotuvę ir sumokėti už tai, kad valytoja valosi, kad pažiūriu į prekes…na jei neatjungs, patys atsijungsime, tikrai nelauksim mėnesio, jei man tų dujų nereikia, prievarta niekas nevers naudotis tikrai…kam tos dujos reikalingos, kitos valstybės jų seniai nenaudoja, viskas elektra, svarbiasia saugu ir pigu, na, o tas abonentinis 3 kart pakeltas, tai visškai ne proto ribose, klausimas, kada sužinosime priežastį?

 9. neaišku parašė:

  Kažkaip keistai reaguoja savivaldybė į dujų mokesčio nežmonišką pakėlimą,kyla itarimas ar tik socdėmai nebus prikišę nagučius į auksinį bizniuką.Norbuto komentaras visai kelia abejones,ar tik nebus susiženijęs su saurida.Stebėsime padėtį-laikas parodis kas kuom kvepuoja.Galiu tiesiai pasakyti-naudodamas indukcinę viryklę dviejų vietų(pati ekonomiškiausia )per mėnesį sunaudoju 20kWh elektros energijos,tai yra 10 Lt ir nereikia jokių projektų,leidimų.Svarbiausia,kad nėra jokio dujų kvapo,nesudegusių riebalų ant puodo,keptuvės dugno.Reikia tikėtis,kad elektros tarifas tris kartus nekils kaip nutiko su dujomis

 10. Vardas (privalomas) parašė:

  Aš naudoju elektrinę vyryklę nuo 2008 metų. Nė karto nepasigailėjau. Tik pasigailėjau, kad nuo Sauridos neatsijungiau prieš 3 metus, kai man siūlė pati Saurida. :)

 11. to ,,, parašė:

  Kai reikės mokėti už suvartotą elektros energiją , tada vargą ir pamatysi. Be to , niekas veltui indukcinių viryklių nedalina.Bet pinigai gi nieko nereiškia , kai nori parodyti principus.:)

 12. tai kaip cia, parašė:

  iseina- kaip suprantu negalima savo noru naudotis elektrine virykle, nes draudziama iseiti is sauridos, tai kaip suprasti ,niekas nepaaiskina, kaip bus toliau, is nuomoniu supratau ,kad nenori atjungti duju

 13. ,,, parašė:

  aš atsijungiau,nusipirkau indukcinę plytelę,ji taupiai naudoja elektrą,verdu ir vargo nematau

 14. zemaiciui parašė:

  o tu 100 procentu tikras kad visi daunai kvaili????

 15. zemaitis parašė:

  Broliai, lietuviai, nebukit daunai. Nėra sutarties, špyga Rancui pasiūlykit. O tai budami ubagai, paskutinius pinigus jam nešate. Tikriausiai nežinot, kokie baliukai jo firmelėj vyksta… Aš prieš 4 m. atsijungiau, 22 lt per mėn moku už el viryklę, indukcinė. Jokių smalkių, jokių problemų. O iš jusų už nieką 18 lt prašo. Europa jau 30 m. kaip dujų atsisakė, o jūs, naudodami dujas, nuodyjat smalkėm save, savo vaikus ir anukus. Ten dujos naudojamos tik šildymui ir pramonej. Man gaisrininkai dujom net parduotuvės neleidžia šildyt, tai supraskit koks ten nuodas išsiskiria. Na bet jūsų pasirinkimas. Proto nenusipirksi.

 16. P. Norbutui iš savivaldybės parašė:

  Nereikia apgaudinėti žmonių,senojoje sutartyje jokių sankcijų nenumatyta o dauguma gyventojų išviso sutarčių nėra sudarę,juos nupirko kaip katinus maiše.Senoje sutartyje aiškiai parašyta,kad vartotojas prieš 10 dienų raštiškai perspėja pardavėją,tai yra Sauridą UAB,apie vienašališką sutarties nutraukimą.Viskas-po 10 dienų sutartis nutrūksta,visi įsipareigojimai dingsta,jokių mokesčių niekas neturi teisės reikalauti.TAŠKAS.Sutarties nutraukimą registruoti dujų firmoje ,pasiimti vieną egzempliorių su jų anspaudu.

 17. rumpelis parašė:

  Čia tas pats Kostas ,kur Rancui advokatauja“išsiliejo piliečiai dėl 12 litų…..“ norėjo užbaigti,negi gaila Rancą , nuskurdusi verslininką, paremti.Jis vis prmigtinai pabrėžia,kad mol elektrą naudodami visi ubagais išeis.Kostai čia yra reiškiamas principas.o už ką pagalvok?

 18. Kostas parašė:

  Išsiliejo piliečiai dėl 12 litų ir net nepastebėjo , kad elektros pabrangimas jų biudžetui padarys daug daugiau nuostolių.Jei manote , kad jums gali padėti valdininkai , tai labai apsirinkate , nes „tampame oligarchų ir nusikalstamo pasaulio valdoma valstybe“ (LR Prezidentė).

 19. Nijolė parašė:

  Niekur neradau oficialaus patvirtinimo (informacijos) , kad Abišala „Sauridai“ atstovautų.

 20. oho parašė:

  Vardan Ranco, teks net tautosaką keisti: skęstantis ir už Abišalos griebiasi…

 21. gerai parašė:

  jo, Ranciukui seniai reikia pažaboti jo apetitą. Ryja mažeikiškių pinigėlius nepaisydamas, ar jie jų beturi… Dar viena prošvaistė: ką tik per žinias išgirdau, kad Grybauskaitė pareiškė šilumininkams, kad jie negali kelti mokesčio dėl to, kad reikia kaupti atsargas ateities darbams: o juk mūsų kraugerys Rancas, norisi sakyt kitaip su pabaiga -cas, taip pat sako, kad kaupia pinigus ateities darbams, vamzdynų keitimui. Laikykis Rancai, tamsta Mažeikiuose jau daraisi persona non grata.

 22. Vardas (privalomas) parašė:

  kazys as sutinku su tado nuomone ir raginciau visus laikytis kaip tik taip ,,sutartis turi buti sudaromos naujos,, ir atsijungti turi buti leidziama joks laiko tempimasnepades.

 23. Tadas parašė:

  Kadangi mano pasirašytoje sutartyje yra aiškiai parašyta, kad aš privalau mokėti 5 litų (be PVM) abonentinį mokestį, tai tokį moku ir mokėsiu ateityje tol, kol su manimi nebus pasirašyta nauja. Pasirašant naują, parašą padėsiu tik tada, kai mane įtikins, kad po rezervuarų ir vamzdynų remonto abonentinis mokestis vėl bus sumažintas iki buvusio. Aš nesiruošiu prisidėti prie Rancų šeimos milijonų kaupimo.

 24. Patarimas... atsijungiantiems... parašė:

  Ėmiau ir paskambinau į „Sauridos“ avarinę tarnybą, kad noriu atsijungti dėl remonto… nupjaut skaičiuką ir vamzdį… atlėkė per 30min. (skambinau 8.00 val.) ir nupjovė, bet aš nesakiau jiems, kad man vėl reiks pridėti „Visa tai“… Dabar eisiu formalumų tvarkytis ir ką jie man padarys… Jie apgaule ir mes „sukamės“ :), čia numeriai jei ką – Mažeikių miesto dujų avarinės tarnybos tel. 04, + 370 614 52004, +370 443 50004…

 25. savivaldybes puslapis parašė:

  2013-01-21
  Visų pirmą reikia pastebėti, kad Jūsų santykiai su UAB „Saurida“ greičiausiai yra sutartinio pobūdžio, todėl nežinant sutarties sąlygų sunku spręsti apie UAB „Saurida“ veiksmų teisėtumą.
  Atkreipiame Jūsų dėmesį į tai kad perkant dujas, elektros energiją, šilumos energiją, vandenį ir kitų rūšių energiją taikomos Lietuvos Respublikos civilinio kodekso (toliau LR CK) šeštos knygos septinto skirsnio normos, kurios reglamentuoja energijos pirkimo – pardavimo sutarčių ypatumus.
  Vadovaujantis LR CK 6.390 straipsnio 1 dalimi, abonentas, kai pagal energijos pirkimo–pardavimo sutartį jis yra fizinis asmuo – vartotojas, naudojantis energiją buitinėms reikmėms, turi teisę nutraukti sutartį vienašališkai apie tai pranešdamas energijos tiekimo įmonei, jeigu yra visiškai sumokėjęs už sunaudotą energiją. Daugiabučiame name gyvenantis vartotojas šia teisę gali įgyvendinti tik tuo atveju, jeigu toks sutarties nutraukimas nepadarys žalos kitų to namo butų gyventojams.
  Norime pabrėžti, kad jeigu sutartyje nenumatytas konkretus įspėjimo apie sutarties nutraukimą įteikimo terminas, tai taikomas bendras LR CK 218 straipsnio 1 dalyje numatytas 30 dienų įspėjimo terminas.
  Iš Jūsų rašto darytina išvada, kad bendras trisdešimties dienų terminas dar nėra pasibaigęs („Prasymas parasytas vos ne pries menesi“), taigi atjungimo galite reikalauti suėjus šiam terminui. Tačiau pagal LR CK 6.390 straipsnio 1 dalį Jūs galite nutraukti sutartį jeigu visiškai sumokėjote už sunaudotą energiją.
  Taip pat norime pastebėti, kad be reikalavimo nutraukti sutartį Jūs turite ir kitas LR CK numatytas teises.
  LR CK LR CK 6.188 straipsnyje yra numatyta, kad vartotojas turi teisę teismo tvarka reikalauti pripažinti negaliojančiomis sąžiningumo kriterijams prieštaraujančias vartojimo sutarties sąlygas.
  Viena iš sąlygų, kuri Jūsų manymu yra nesąžininga, suteikia teisę pardavėjui ar paslaugų teikėjui prekių perdavimo ar paslaugų teikimo metu vienašališkai nustatyti jų kainas arba teisę vienašališkai padidinti kainą be vartotojo teisės atsisakyti sutarties, jeigu galutinė kaina yra didesnė už sutartyje nustatytąją ( LR CK 188 str. 2d. 12 p.).
  Taip pranešame, kad jeigu jus vienašališkai nuspręsite nemokėti Jūsų minimo abonentinio mokesčio, gali būti taikomos sankcijos (jeigu jos yra numatytos sutartyje).

  Atsakė Juridinio ir personalo administravimo skyriaus vedėjas M. Norbutas

 26. ....... parašė:

  Niekas nesivargina ateiti atjungti duju,nors jau senai praejo 10dienu.Ka daryti?Gal kas zino?

 27. Versija parašė:

  Tarp komentarų prašmėžavo A.Abišalos pavardė ir tikrai yra Lietuvoje tokia verslo konsultacinė firma“A.Abišala ir partneriai“Kadangi šios firmos vadas,buvęs netgi LR premjeru, galimai yra ir Sauridos akcininku,tai nesunkiai randa LR įstatymuose spragų,kurios leidžia oficialiai smaugti vartotojus.Dabar ir pasidarė aiškiau,kodėl Ranco vadovaujama Saurida taip atsainiai elgiasi su savo įkalintais vartotojais.Truputis istorijos,kai Abišala buvo pagrindinis konsultantas parduodant Mažeikių naftos įmonę amerikonam , Lietuva dar primokėjo 2 mlrd. litų mūsų mokesčių mokėtųjų pinigėlių.Kitas atvejis,kai šis konsultantas, dėl kitų mažaraščių neteisingai sudarytos Ignalinos atominės elektrinės uždarymo sutarties pasisiūle ją ištaisyti ir nuvykęs į Briuselį nieko nepešė,bet užtat abiem atvejais už konsultacijas atsiriekė sumeles,kurių ir nesapnavote.Šis konsultantas konsultuoja tik už pinigus ir aišku jei užuodžia,kad jų bus.Mažeikiečiai pagal naują dujų abonentinį mokestį Rancui turėtų sunešti apie 2,5 mln litų per metus.Kas gali paneigti ,kad Rancas už sėkmingai įgyvendintą abonentinį mokestį, atitinkamą procentą pažadėjo verslo konsultacinei firmai?Ši mano versija galimai įmanoma,juk sakoma :Lietuva – švogerių kraštas.

 28. .... parašė:

  http://www.peticija.lt gal reikėtų pradėti nuo šito?

 29. Avokadas parašė:

  http://www.zarasai.lt/naujiena_del-suskystintu-naftos-duju-kainu-nustatymo_3322
  Ir ne vien Mažeikiuose, ir ne vien Zarasuose. Kvepia susitarimu. Viskas gražiai rikiuojasi kuriant monopolį: išleidžiamos taisyklės, kad negalima būtų pasijungti balionų, po to nutarimas renovavimui, pasitariama dėl kainų ir galima vargšiukus „dulkinti“. Ponai gi daugiausia vienbučiuose namuose gyvena.

 30. vija parašė:

  Tiems „asilams“, kurie mano, kad p. Šeduikienė juos apgins….Pirmiausia- nėra jokios tarybos narės tokia pavarde…Yra Daiva Šideikienė…o ji tikrai yra Ranco pusseserė ir matot kaip tyli šiuo klausimu….

 31. Giena to Steponas parašė:

  Tavo pamineta asaba seduikiene yra Ranco giminaite ir siuo arveju taves kaip vartotojo ginti net nezada.Ana piestu stojasi tik ,kai ,Rancas isako :-)

 32. STEPONAS parašė:

  Reikia kreiptis į savivaldybės deputatę p.Šeduikienę.Tai pagrindinė vartotojų gynėja.

 33. as parašė:

  cia juk lietuva-cia niekas nieko nepadeda

 34. Dainius parašė:

  tu nepusk arabu, viena plytele ima ne daugiau 2kw – net maziau nei el. virdulys. Niekas namuose neverda, kai baruose ar valgykloj. Rancui uzpakali buciuok tiesiogiai, o ne komentaruose.

 35. pamąstymui parašė:

  Kažką daryti reikia su tais aferistais, tai vienareikšmiškai.Geriausia išeitis elektra.Bet yra vienas didelis minusas: jei visi daugiabučiuose vienu metu susijungs elektrines virykles,paprasčiausiai nelaikys namo elektros instaliacija,nes ji nepritaikyta tokiai apkrovai.Išvada-reikia ją keisti. Bet jei kėkvienas sugalvojęs į namus parsitemps dujų balioną,tai kas bus gaisro atveju? Pusė namo lėks į orą.Tuos tai reikėtų bausti tūkstantinėmis sumomis.

 36. Vaida parašė:

  Pritariu NUOMONEI, esu ir as principinga, neberemsiu „Sauridos“. Taip sukelti abonentini mokesti yra geda, susapnavau ir ivedziau, mokekite. Renkuosi kita tiekeja, naudosiu elektra. Taciau ir pas mane po prasymo pateikimo niekas is Sauridos nesirodo, nesiteikia atjungti, jau praejo daugiau kaip menuo. As duju nenaudoju, skaitliukas nesisuka, sukasi tik elektra, namie mazai gaminu, matau, kad nebus man per brangu :)

 37. NUOMONĖ parašė:

  Išeitis paprasta.Elektrinės kaitvietės pastatymas ir Ranco principas,kad elektra naudotis brangu,subliūkšta.Tegu eina jis pas savo akcininką-advokatą Abišalą skųstis,o ką dabar daryt?Mažeikiečiai neklauso ir kaip avinai nenori Sauridai per metus sunešti 2,5 mln Litų pelno vien už abonentinį mokestį.O kur dar pelnas už komercinėmis kainomis parduodamas pačias dujas,nors rinkoje jos ir atpigo.sAURIDOJE šis produktas pabrango 45 procentais.Mažeikiečiai nebūkit mulkiai ir nors Rancą konsultuoja „žinomas derybininkas dėl anuomet veikusios Ignalinos atominės elektrinės advokatas Abišala“bendromis pastangomis mes juos įveiksime.

 38. pastabėlė... parašė:

  Net straipsnio nuotrauka „agituoja“ pagalvoti apie alternatyvų maisto gaminimo būdą…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto