Sparčiai artėja 100-oji Lietuvos dainų šventė „Kad giria žaliuotų“. Šventės organizatoriai supranta, kad ne visi Lietuvos gyventojai galės atvykti į šią birželio 29–liepos 6 dienomis vyksiančią šventę, ir žmones kviečia į Dainų šventės renginius vis kituose šalies miestuose.
Šeštadienį Druskininkuose vyko Lietuvos dainų šventės folkloro dienos programos „Rasi rasoj rasi“ generalinė repeticija. Joje dalyvavo ir du mažeikiškiai folkloro ansambliai – „Alksna“ ir „Alksniokā“.
Dalyvauja vis kituose renginiuose
Visą savaitę Lietuvos dainų šventės metu Vilniuje ir Kaune žiūrovai galės stebėti įspūdingą net 14 renginių programą. Skaičiuojama, kad šventėje dalyvaus, drauge šokių ir dainų sūkuryje suksis 37 tūkst. dalyvių. Visą savaitę sostinėje vyksianti šventė kvies dalyvauti įvairiose pramogose, išbandyti senuosius amatus.
Tačiau iki šventės pradžios, birželio 29 dienos, dar yra laiko. O jai besiruošiantys šokių, dainų, folkloro ansambliai, chorai, mėgėjų teatro trupės vyksta į vis kituose šalies miestuose rengiamus kiek mažesnius Dainų šventei dedikuotus renginius.
Pirmąjį birželio šeštadienį dalis Mažeikių rajono kolektyvų dalyvavo Šiauliuose vykusioje regioninėje dainų šventėje „Teka saulelė“. Šį šeštadienį mažeikiškiai folkloro ansamblių nariai vyko į Druskininkuose surengtą folkloro dieną.
Panašūs renginiai žiūrovams – galimybė pamatyti, ką gražaus yra išmokę ir paruošę kolektyvai, geriau susipažinti su šalies etninių regionų ypatumais. Kolektyvams tai yra galimybė susitikti su kolegomis iš kitų rajonų ir drauge pasikartoti išmoktus šokius, dainas – pasirodymus, kuriuos vėliau jie visi drauge atliks Dainų šventėje „Kad giria žaliuotų“.
Folkloro diena – spalvingiausia
Folkloro diena, žiūrovus supažindinanti su skirtingais Lietuvos etniniais regionais, vadinama vienu spalvingiausių dainų šventės renginių. Ji vyks liepos 2 dieną.
„Folkloro dieną žmonės atvažiuoja su savo tapatybėmis, savitumais, tradicijų įvairove. Tądien ne tik dainuojame bei šokame, bet ir bandome atskleisti savo kultūrą – juk visi esame Lietuvos dalis, mintimis nukeliaujame iki mažiausio kaimelio ar gatvelės. Pagrindinė šios dienos idėja – skelbti mūsų tautos karta iš kartos perduodamą svarbiausią žinią, kad visa, kas mus supa, kas regima ir neregima, kas auga, stiebiasi, klesti ir nyksta – buvo, yra ir bus šventa,“ – sakė Folkloro dienos kūrybinės grupės vadovė Vida Šatkauskienė.
„Rasi rasoj rasi“
Šeštadienį Druskininkų Pramogų aikštėje savo amato patirtimi, įgūdžiais ir atradimais dalijosi tautodailininkai, žolininkės ir kitų tradicijų puoselėtojai.
Vakare net 40 vaikų ir suaugusiųjų folkloro ansamblių iš visos Lietuvos žiūrovus pakvietė į Nemuno krantinę prie Grožio šaltinio dainomis ir žodžiais iškilmingai pagerbti šį itin svarbų Druskininkų miestui ir jo gyventojams šaltinį. Vėliau Pramogų aikštėje druskininkiečiams ir svečiams skambėjo įspūdingas Deivydo Valentos režisuotas teatralizuotas koncertas „Rasi rasoj rasi“.
Dainomis, šokiais ir žaidimais, muzikavimu, teatralizuotais ir apeiginiais veiksmais šventę drauge su 800 dalyvių iš įvairių Lietuvos kampelių kūrė ir mažeikiškiai „Alksna“ ir „Alksniokā.