Mažeikiškiai kviečiami padėti sunkiai sergantiems vaikams

Iki gegužės 1-osios Mažeikiuose vykdoma socialinė gerumo akcija „Spalvotas pavasaris“. Ja kreipiamasi į mokančias megzti, nerti, siūti, velti ar tapyti šilką moteris, galinčias dovanoti bent vieną spalvingą kepurytę, skarelę, kojines ar šalikėlį onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams.

Akcijos ribos plečiasi

Prie šios pavasarinės akcijos mažeikiškiai prisijungė prieš ketverius metus. Jos koordinatorius Mažeikiuose Sigitas Strazdauskas pasakojo, kad prieš aštuonerius metus prasidėjusi akcija pastaruoju metu įgavo šiek tiek didesnį mastą.
„Su akcijos idėjomis kreipėmės į seniūnus, prašydami jų paraginti galinčius prisidėti žmones iš seniūnijų.
Mūsų partneriai yra Mažeikių muziejus bei Savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius. Žmonės dovanėles vaikams gali pristatyti į seniūnijas ir bibliotekas. Paskui kepuraitės, kojinės ir šalikėliai bus pristatyti į Kauno, Vilniaus onkologinius skyrius – dovanėlės tikrai pasiekia tikslą“, – kalbėjo S. Strazdauskas.
Jis pasakojo, kad kasmet prie akcijos prisideda vis nauji žmonės, bet yra susidariusios ir kasmet aukojančios grupės: tai moterys iš Urvikių, Laižuvos, Viekšnių ir Židikų, moterų klubas „Liberta“.

Laukia ir laiškų

S. Strazdauskas džiaugiasi, kad mažeikiškiai nėra abejingi mažųjų kovotojų su liga skausmui: praėjusiais metais surinkta apie 300 dovanėlių – prie jų žmonės prideda laiškelius su linkėjimais kuo greičiau pasveikti, būti stipriems.
„Sergantys onkologinėmis ligomis vaikai daugiausia laiko praleidžia ligoninėse, tad jiems labai smagu gauti tokius palinkėjimus – tai suteikia vaikams stiprybės, vilties ir tikėjimo, paįvairina jų pilką kasdienybę“, – teigė vyriškis.
S. Strazdauskas priminė: nemokantys megzti mažeikiškiai gali nupirkti ir paaukoti siūlų, o akcijos organizatoriai patys suras mezgėją.
Mezginiai, nėriniai, veltos kepurytės ar itin laukiami siuviniai turi būti iš natūralaus pluošto: medvilnės, lino, švelnios vilnos, tinkantys vaikams nuo 3 mėnesių iki 18 metų.
Daugiau informacijos galite gauti paskambinę Sigitui tel. 8 616 31 579.

One Reply to “Mažeikiškiai kviečiami padėti sunkiai sergantiems vaikams”

  1. xxx parašė:

    as tik vieno nesuprantu, kodel praso is eiliniu gyventoju kurie ir taip sunkiai verciasi. Kodel nepraso prekybos tinklu, banku ir kitu stambiu imoniu?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto