Mažeikiškiai medikai laukia pokyčių ir palaiko streiką

Pasak Gintaro Berenio, medikai šalies valdžiai yra išsakę poziciją, kad pokyčiai medicinos sistemoje reikalingi ir jų reikia greit, tačiau realių žingsnių šių pokyčių link kol kas mažai. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Ketvirtadienį Vilniuje rengiamas antrasis šiais metais medikų mitingas. Lietuvos medikų bendruomenė įsitikinusi: šalies sveikatos apsaugos sistema dideliu greičiu ritasi žemyn, tad jei valstybės vadovai nepakeis požiūrio, neįsiklausys į tai, kas sakoma, ir nesiims veiksmų, neverta laukti nieko gero.
Mitingą palaiko ir mažeikiškių medikų bendruomenė.

Pokyčius žmonės palaiko

Lietuvos medikų sąjūdis – jauna organizacija. Sąjūdžio narys mažeikiškis gydytojas Gintaras Berenis įsitikinęs: dešimtmečius netvarkoma šalies sveikatos sistema šiuo metu yra priėjusi liepto galą.
Medikų sąjūdžio nariai buvo inicijavę peticiją, kurioje po sveikatos priežiūros darbuotojų pozicija, kad šalies medicinos sistemai būtini pokyčiai, pasirašė 42 tūkst. gyventojų.
Pasak G. Berenio, vis tik norint pasiekti esminių pokyčių – tvarios ir kokybiškos Lietuvos sveikatos apsaugos sistemos – reikalingas visų žmonių palaikymas, stipri politinė valia, visuotinis nacionalinis susitarimas.

Trūksta politinės valios

Medikų pozicija tokia: susitarime turėtų būti aptartas privalomojo sveikatos draudimo fondo formavimas, įvedant papildomą sveikatos draudimą ir suvienodinant visų – savo bei valstybės lėšomis draudžiamųjų asmenų įmokas.
Be to, reikia aiškių ir skaidrių sistemos valdymo principų: būtina optimizuoti sveikatos priežiūros tinklo struktūrą, patvirtinti bazinius medikų atlyginimus ir darbo krūvius, kvalifikacijos tobulinimo tvarką. Sveikatos sistemą administruojančios struktūros turėtų ne bausti, o plėtoti dialogą su medikais. Reikalinga vieninga, veikianti ir patogi naudotis sistema „e-sveikata“, skaidri vaistų kompensavimo tvarka ir kt.
„Politikai susitarė dėl Krašto apsaugos finansavimo, tad turėtų susitarti ir dėl Sveikatos reformos, nes antraip gali nelikti ką ginti. O susitarti trukdo politikų kompetencijos stoka, arogancija, vengimas kalbėtis su medicinos darbuotojais, partiniai interesai. Ir pagrindinė problema – politinės valios stoka“, – įsitikinęs gydytojas.
Plačiau – antradienio laikraštyje.

7 Atsakymai į “Mažeikiškiai medikai laukia pokyčių ir palaiko streiką”

 1. Dzonson parašė:

  Vilniuje vienas gydytojas atsirado, kuris neima kysio. Idomu kada toks atsiras Mazeikiuose. Tokiam galetu ir miesto garbes piliecio varda suteikti… Deja ar sulauksim tokios dienos.

 2. Kyšiai parašė:

  Kiek teko girdėti atsiliepimų, tai mėgsta dovanas.

 3. Baba parašė:

  Kysininkas,jei negauna tai žmogaus paprašo,gali dirbti Berenis ir be atlyginimo.

 4. dar vienas pastebėjimas parašė:

  kodėl dauguma žmonių žino kiek kainuoja anesteziologo, chirurgo kitų specialistų ,,paslaugos“ TLK ligoninėse ( neprivačiose )? Gal baikit. O ir naujiena. Šitas ponas -Sąjūdžio narys, matyt ir vietos politikas? Puiku, nuostabu, taip toliau .

 5. skaidruolis mat parašė:

  Tik jau ne Bereniui kalbėti apie skaidrumą… Jei jau toks „skaidrus“, tai kodėl nekonsultuoji ir negydai ligonių atvykusių į Mažeikių ligoninės priėmimo sk., o rekomenduoji jiems atvykti pas tamstą į privatų kabinetą?

 6. Tai pirmyn parašė:

  Ogi manau, kad nieko nesidaro. Ką medikų, pedagogų ir kitų profesijų bendruomenės išsirenka sau atstovauti, tą ir turi. Visada galima eiti ir bandyti pastovėti už savo ir kolegų interesus. Tik kai reikia, tų norinčių ir galinčių kaip ir nėra. Visi tik nori, kad būtų geriau, daugiau, tačiau vien norų, kaip žinia, neužtenka.

 7. kas darosi su mumis? parašė:

  Pastebėjimas. ,,Santarvė“ apie streiką rašo ne pirmą kartą. Prieš tai skaičiau apie pedagogų streiką sostinėje. Nuotraukoje buvo nufotografuotos Mažeikių pedagogės,o pirmame plane ,,pedagogė“,kuri nemoko vaikų, o tempia laiką nuo skambučio iki skambučio. Kad aiškiau būtų , mano atžala -vienas geriausių moksleivių,labai gerai mokosi ,vyksta į konferencijas , geriausi įvertinimai.Tai žmogus, kuris atėjęs į mokymosi įstaigą nori žinių iš savo mokytojų.Čia vėl nuotrauka mediko, kuris kalba apie SKAIDRUMĄ.Ar jis žino ką tai reiškia jo profesinėje veikloje? Negi Mažeikiai stokoja tikrų autoritetų, nusipelniusių žmonių, kurie galėtų kelti į viešumą problemas, teikti pasiūlymus?Ar tik tokie ,kurie praleidžia progą patylėti ir reklamuotis?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto