Mažeikiškiai mokėsi pristatyti savo krašto įžymybes

Autoriaus nuotrauka

Renavo dvare vyko mokymai, kaip įdomiau pravesti ekskursijas ir kūrybingai pristatyti savo krašto kultūros paveldą.
Mokymų metu buvo išklausyta teorinė informacija, kita jų dalis – išvyka į rajono piliakalnius.

Apie tai, kas domina turistus, kaip organizuoti ekskursijas, kad jiems tai būtų įdomu, mokymų metu kalbėjo Klaipėdos universiteto Architektūros, dizaino ir dailės katedros vedėjas prof. dr. Petras Grecevičius. Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto Istorijos ir archeologijos katedros doc. dr. Gintautas Zabiela pasakojo apie Lietuvos ir mūsų rajono piliakalnius, jų ypatybes.
Praktikė – Stasio Girėno gimtinės muziejaus vadovė Lina Gudeliūnienė iš Šilalės rajono kalbėjo apie tai, kaip priimami lankytojai, kaip jie sudominami muziejaus ekspozicija, pasakojo apie ekskursijų metu susidarančias problemiškas situacijas. Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejaus direktorius Vytas Rutkauskas gana išsamiai nušvietė didikų giminės veiklą Lietuvoje, pristatė muziejų, papasakojo apie Rietavo architektūrinių vertybių išsaugojimą.
Antrosios mokymo dalies metu dalyviai drauge su Lietuvos piliakalnių žinovu G. Zabiela aplankė Rimolių, Sedos, Renavo bei abu Griežės piliakalnius.
Renginį organizavusi Savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė paminklotvarkai Rūta Končiutė-Mačiulienė pasidžiaugė, kad rajone yra žmonių, kurie domisi krašto praeitimi, istoriniu bei architektūriniu paveldu – mokymuose žinių sėmėsi per 50 dalyvių ne tik iš Mažeikių, bet ir iš Telšių bei Šilalės rajonų.

Vytautas MALŪKAS

2 Atsakymai į “Mažeikiškiai mokėsi pristatyti savo krašto įžymybes”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Gražu, kai tokiuose renginiuose dalyvauja mokytojai, savo patirtį ir žinias perduodantys vaikams.

  2. Danutė parašė:

    Labai naudingi mokymai, kurie skatina mąstyti, veikti, puoselėti ir vaizdžiai pristatyti paveldo vertybes ne tik į Mažeikius atvykstantiems svečiams, bet ir moksleiviams, jų tėveliams. Tai galėtų būti gyvos istorijos pamokos!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto