Mažeikiškiai Naujuosius metus pasitiks be didelių iškilmių

2012-uosius metus mažeikiškiai pasitiks kukliau nei praėjusiais metais. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Mažeikiškiai Naujuosius metus pasitikti ketina draugų ir artimųjų būryje, o rajono gyventojai – susirinkę prie pagrindinių gyvenviečių eglių.

Pokylių atsisakyta

Netrukus į praeitį palydėsim senus metus ir pasitiksim naujus. „Santarvė“ pasidomėjo, kaip ir kur mažeikiškiai švęs metų pabaigą.
Paaiškėjo, kad Naujuosius metus jie linkę švęsti gana kukliai – artimųjų ir draugų rate. Rajono kaimų ir miestelių gyventojai linksminsis bendruose susiėjimuose.
Nebemadinga tapo rengti didžiules puotas. Vis rečiau beužsakomos kavinės, pokylių salės.
Šiais metais kavinėse ar restoranuose tiesiog rezervuojami staliukai keliems asmenims, o ne didelėms kompanijoms.

Platus pasirinkimas

Net likus porai dienų iki Naujųjų metų sutikimo, miesto didžiosiose kavinėse dar buvo laisvų staliukų. Todėl neturėtų kilti problemų, jei ir paskutinę minutę kas nors sugalvos Naujuosius pasitikti vienoje iš kavinių, kurią gali pasirinkti pagal kainą ir vietą.
Kainos taip pat neturėtų išgąsdinti mažeikiškių, juos svyruoja nuo 30 iki 70 litų. Pinigų suma priklauso nuo siūlomos programos įvairumo.
Bene daugiausiai miesto gyventojų susirinks į Mažeikių kultūros centro pramogų salę. Čia vietos prie staliukų buvo užsakytos iš anksto ir jų šiuo metu jau nebėra.
Dalis mažeikiškių dvylika laikrodžio vidurnakčio dūžių skaičiuos prie centrinės miesto eglės. Čia paprastai susirenka jaunimas, nes vyresnio amžiaus žmonės vengia didelių susibūrimų. Ypač tamsiu paros metu, nes baiminasi dėl savo saugumo.

Linksminasi bendrai

Rajono miestelių ir kaimų gyventojai jau keliolika metų Naujuosius pasitinka bendrose šventėse, susirinkę į pagrindines aikštes ar kultūros centrus.
Kalbinti seniūnijų švenčių organizatoriai vienu balsu tvirtino, kad palydint senuosius metus būna patenkinti tiek jaunimo, tiek vyresnio amžiaus gyventojų lūkesčiai.
Vieni gali pasišokti, kiti dalyvauti įvairiose pramogose, dar kiti tiesiog smagiai praleisti laiką ir pasilinksminti, pabendrauti.
Pikeliškiai, kaip ir Laižuvos žmonės, švęs kultūros namų salėse prie staliukų.
Tirkšlių gyventojai ir sediškiai rinksis prie pagrindinių miestelio eglių. Švenčių organizatoriai pasirūpins šventine aplinka ir gera muzika, o pakili nuotaika – pačių susirinkusiųjų rūpestis.

Tenka pasikliauti savimi

Norintys senuosius metus palydėti šiek tiek kitaip nei įprastai ir per šventes pasipuošti karnavaliniais drabužiais, turi pasikliauti savo jėgomis, nes gauti tokių drabužių yra be galo sunku.
Norint juos išsinuomoti tenka pavargti, nes Mažeikių nuomos salonuose karnavalinių drabužių nėra.
Vieno salono savininkė Rasa „Santarvei“ sakė, kad pageidaujančiųjų išsinuomoti karnavalinių drabužių būta, tačiau negalėję jiems padėti. Moters tikinimu, nuomoti karnavalinių drabužių neapsimoka, nes gana brangiai išeitų jų siuvimas, o po to valymas ir taisymas. Esą per daug rūpesčių dėl vienos metų šventės.

Keliaus po švenčių

Šiais metais nepadaugėjo ir norinčiųjų Naujuosius sutikti svečiose šalyse.
Kalbinti Mažeikiuose įsikūrusių kelionių agentūrų darbuotojai „Santarvei“ sakė, kad sujudimas per šventes šiek tiek jaučiamas. Keliauja mažeikiškiai, kaip ir įprasta, per visus metus.
Taip esą gali būti dėl pabrangusių kelionių per didžiąsias metų šventes. Daugiau žmonių planuoja keliauti iš karto po Naujųjų metų sutikimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto