Mažeikiškiai neabejingi mažylio Neilo likimui

Pusantrų metukų židikiškiui Neilui Bružinskui likimas nėra palankus – jam nustatytas lengvos formos cerebrinis paralyžius, bet didžiausia problema – visiškas kurtumas. Atlikti sudėtingai ausų operacijai reikalingi pinigai.
Į pagalbą mažyliui ateina pavieniai žmonės, kolektyvai, net garsūs atlikėjai. Ketvirtadienį Mažeikių kultūros centre įvyks labdaringas koncertas, už jo bilietus surinkti pinigai taip pat bus skirti Neilo operacijai.


LABDARĄ ORGANIZAVO
ŽIDIKIŠKIAI
Neilo mama Živilė Bružinskienė pasakojo, kad vienai ausytei yra pritaikytas išorinis klausos aparatas. Bet dėl esamo kurtumo progreso ir su klausos aparatu nėra. Vienintelis klausos atkūrimo metodas yra kochlearinės implantacijos operacija, kuri numatyta balandžio mėnesį.
Kochlearinio implanto su nešiojamuoju kalbos procesoriumi kaina siekia beveik 80 tūkstančių litų. Valstybinė ligonių kasa kompensuoja 54 100 litų.
Neilo mama šiuo metu nedirba, nes augina sūnų, tėvas Mindaugas – bedarbis, šiuo metu lankantis kursus, į kuriuos jį pasiuntė Darbo birža. Tad trūkstami 24 tūkstančiai litų jaunai šeimai – dideli pinigai, kurių ji neturi iš kur paimti.
Pirmieji į Bružinskų šeimos nelaimę atsiliepė židikiškiai – praėjusių metų pabaigoje per Židikų kultūros centre vykusį muzikinį-adventinį vakarą šio kultūros centro rankdarbių mėgėjų klubas „Auksarankiai“ surengė rankdarbių parodą-pardavimą, loteriją, seniūnijos darbuotojos padarė atvirukų – visa tai pardavus, pridėjus židikiškių paaukotus pinigus, Neilo operacijai buvo surinkta per 900 litų.
Iniciatyvos organizuoti labdarą ir aukų rinkimą ėmėsi Židikų seniūnė Stanislava Valatkevičienė bei miestelio kultūros centro direktorė Svetlana Jurgelienė.

KVIETĖ AUKOTI
Tuo labdaros rinkimas Neilo operacijai nesibaigė. Abejingi nelaimės ištiktam berniukui nelieka ir mažeikiškiai. Per Savivaldybės kultūros centro bei viešosios įstaigos „Šokio banga“ surengtą muzikos, dainų ir šokių festivalį „Būk matomas“ taip pat rinktos lėšos, kurios pervestos į Neilo gydymui atidarytą sąskaitą. Tą dieną buvo surinkta per 800 litų.
Aukas renka ir Mažeikių šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios „Caritas“ organizacija. Parapijos klebonas dekanas Zenonas Degutis kvietė visus tikinčiuosius negailėti aukoti, kad mažajam Neilui būtų sudaryta galimybė išgirsti pasaulio garsus.
„Norisi, kad tas vaikas pažintų pasaulį. Jei jau yra visos galimybės, o atimta tik šita, tad kodėl tos kliūties nepanaikinus?“ – svarstė dekanas.

DEKANAS TO NESITIKĖJO
Z. Degutis labai džiaugėsi bažnyčią lankančiais žmonėmis – savo parapijiečiais, nes buvo surinkta, jo nuomone, neįtikėtina suma – apie 2200 litų.
„Aš neįsivaizdavau, kad taip gali būti, kad žmonės taip atsilieps. Kai visuose pašaliuose trimituojama apie sunkmetį, apie kažkokią krizę, netikėjau, jog žmonės bus tokie dosnūs. Sunkmetis paliečia visus žmones, tad norisi daryti išvadą – kada žmogus darosi jautresnis, jautresnis jis ir kitiems dalykams arba kito žmogaus nelaimei“, – „Santarvei“ pastebėjo Z. Degutis.
Dekanas žadėjo, kad ir toliau domėsis Neilo situacija – jei prireiks, aukos bus renkamos dar kartą.
„Tada parinksime dieną, kai susirinktų daugiau žmonių. Tiktų ir Verbų sekmadienis. Kas aktyviai pradėta – reikia tęsti iki galo“, – teigė Z. Degutis.

SUTIKO NEABEJODAMA
Ateinantį ketvirtadienį Savivaldybės kultūros centre rengiamame labdaros koncerte pasirodys Vitalija Katunskytė, jos dukra Monika ir grupė, dainuos Radži, žiūrovų nuotaiką kels Klaipėdos parodijų teatro artistai.
Idėją surengti tokį koncertą vėlgi iškėlė židikiškiai. Seniūnė S. Valatkevičienė pasakojo, kad mintį pašnibždėjo mokyklos direktorė Rima Širvinskienė, o ji su kultūros centro direktore apie tai užsiminė Židikuose koncertavusiai V. Katunskytei.
„Kai apie labdaringą koncertą pasakėme dainininkei, ji net nesuabejojo. Iš karto sutiko ir ji, ir jos dukra bei kartu koncertavęs saksofonininkas. Dainininkės paprašėme, kad ji pagalvotų, kas iš atlikėjų galėtų koncertuoti kartu. Ji sutiko“, – pasakojo S. Valatkevičienė.
Dainininkė V. Katunskytė „Santarvei“ patvirtino, kad pasiūlymą Mažeikiuose surengti labdaros koncertą priėmusi iš karto.
„Esu toks žmogus, kad šie dalykai man arti kūno ir širdies. Ir kai žmogui yra blogai – reikia padėti. Spontaniškai, net nesakiusi, kad pagalvosiu, sutikau. Čia toks momentas – aš šiandien sveika, o rytoj, neduok Dieve, bėda, ir kolegos man taip pat surengs tokį koncertą. Dabar tokie laikai, o čia dar mažas berniukas. Pati auginu anūkėlį. Nėra ko abejoti ir dar kažką galvoti. Kad atsisakyčiau – negali būti nė minčių“, – ryžtingai kalbėjo atlikėja.

DIRBA BE ATLYGIO
V. Katunskytė sakė, kad koncertuoti Mažeikiuose be jokio honoraro nesunkiai prikalbėjo ir savo draugus – Radži bei Klaipėdos pantomimos teatrą.
„Dar norėjau į kompaniją paimti jūsiškį Dambrauską, bet jis kitą savaitę koncertuoja Anglijoje. Man atrodo, kad atlikėjų užteks, visi jie skirtingi, tad koncertas tikrai bus geras“, – žadėjo dainininkė.
Atlyginimo už suteiktas patalpas, sunaudotą elektros energiją neprašo ir Kultūros centro darbuotojai.
„Dirbsime visi – nuo rūbininkių iki apšvietėjų. Viską padengsime iš surinktų specialiųjų programų lėšų. Ne taip dažnai tenka padėti nelaimės ištiktam vaikui“, – sakė kultūros centro direktorė Krista Kinčienė.
Beje, be atlygio kultūros centras įsileido ir festivalio „Būk matomas“ dalyvius.

DĖKOJA UŽ PAGALBĄ
Bilietus, kurie kainuoja 15 ir 20 litų, parengė Mažeikių bendruomenės centras. Kultūros centro kasininkė Birutė Liesiuvienė ketvirtadienį pasakojo, kad bilietų po 15 litų yra tik trys paskutinės eilės, bet žmonės vis dėlto labiau perka brangesnius.
Moteris apgailestavo, kad bilietus pardavinėti sutrukdys trys nedarbo dienos.
„Aš ateisiu padirbėti ir šeštadienį, gal žmonės, grįždami iš turgaus, užsuks ir nupirks vieną kitą bilietą“, – tikisi B. Liesiuvienė.
Neilo mama Ž. Bružinskienė sakė, kad sąskaitoje jau yra 15 tūkstančių, tad dar dešimties trūksta. Aukoja daugiausia pavieniai žmonės, būna perlaidų paštu, kai kas ateina ir į namus – šeima laikinai apsistojusi Mažeikiuose.
Vaiko tėvai Živilė ir Mindaugas Bružinskai už pagalbą dėkoja visiems geriems, į pagalbą ateinantiems žmonėms.
„Esame dėkingi už bet kokio dydžio finansinę paramą. Kiekvienas paaukotas litas priartina mūsų sūnelį prie garsų pasaulio ir visaverčio aplinkos pažinimo. Nuoširdžiai dėkojame už gerumą ir supratimą“, – sako jie.
Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka.: Neilo tėvai tikisi, kad žmonių gerumas padės sūnui išgirsti jų balsus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto