Mažeikiškiai nedalyvavo proteste, bet jį palaiko

Protestuotojai prieš Darbo kodekso liberalizavimą: Lietuvoje norima įteisinti vergovę. Gedimino Savickio nuotr.

Pirmadienį prie Vyriausybės protestavo Lietuvos profesinių sąjungų atstovai. Jie pasisakė prieš Darbo kodekso liberalizavimą. Protestui pritaria ir mažeikiškiai profesinių sąjungų atstovai, nors į Vilnių ir nevyko.

Reikalavimams pritaria

Žemaitijos regiono Mažeikių rajono profesinių sąjungų centro vadovė Virginija Vilimienė „Santarvei“ sakė, kad šiuo metu Lietuvos profesinių sąjungų atstovai susivienijo ir pasisako prieš Darbo kodekso liberalizavimą.
Priėmus Darbo kodekso pataisas, darbuotojai neturėtų jokių garantijų ir galėtų būti atleisti vos tik  darbdaviui panorėjus.
„Ne tik mažeikiškiai, bet visi Žemaitijos regiono profesinių sąjungų atstovai esame Lietuvos profsąjungų centro nariai, todėl prisidedame prie visų sprendimų ir protesto akcijų rengimo. Tačiau ne visada galime tiesiogiai dalyvauti mitinguose, nes gyvename gana toli nuo sostinės“, – paaiškino  V. Vilimienė.

Rengs akcijas

Mažeikiškių profesinių sąjungų lyderė informavo, kad jei Vyriausybė jų reikalavimų neišgirs, per šalį nusiris ne viena protesto akcija.
„Iš pradžių planuojamos nedidelės įspėjamosios akcijos, vėliau jų dažnės, kol viena didelė įspėjamoji protesto akcija pavirs į visuotinį šalies streiką“, – planais dalijosi V. Vilimienė.
Pasak jos, profesinių sąjungų atstovams nesuprantamas Vyriausybės noras susieti Darbo kodekso liberalizavimą ir minimalios mėnesio algos didinimą, nes tai esą gana tolimi dalykai ir visiškai vienas nuo kito nepriklauso.

Sutarė didinti

Darbdaviai ir profesinių sąjungų atstovai šiuo metu jau yra sutarę, kad nuo liepos 1-osios minimali mėnesio alga gali būti didinama iki 900 litų, tačiau tam prieštarauja Vyriausybė. Ji pasisako už perpus mažesnį didinimą – vos 50 Lt. Ir šis didinimas būtų galimas tik tokiu atveju, jei būtų liberalizuotas Darbo kodeksas.
Tuomet minimalią mėnesio algą 50-čia litų jau būtų galima didinti nuo šių metų liepos, o 900 litų ribą ji pasiektų 2013-aisiais.
Minimali mėnesio alga gali būti nustatyta Vyriausybės nutarimu, kai dėl jos sutaria Trišalė taryba. Šiuo metu minimali mėnesio alga siekia 800 litų, o atskaičius mokesčius – 670 litų. Paskutinį kartą minimali alga 100 litų buvo didinama prieš ketverius metus.

3 Atsakymai į “Mažeikiškiai nedalyvavo proteste, bet jį palaiko”

  1. Atsuko parašė:

    darboliubovaLapkritis 6, 2011 19:04Atsakymas mmmKnyga, kaip ir geras spektaklis- ne vėjas. Žinoma, ką riskniesi- jei meilės romanus ar Da Vinči kodą- tada taip. Bet aš renkuosi geresnius- klasiką arba jai prilygstančius kūrinius. Tas pats ir su spektakliais. Tenka pamatyti ir niekalo, bet yra daug gerų ir nesenstančių. Kas kad kritikavo nomeklatūrininkai J.Jurašo ,,Barborą Radvilaitę ,Kauno dramos teatre pastatytą. Man J.Jurašo ,,ano laikmečio spektakliai- klasika. Ir niekad nesentsanti. Kaip ir dauguma R.TUMINO, E.Nekrošiaus pastatymų, vienas kitas- O.Koršunovo pastatymas. Yra iš ko rinktis. O dar kelionės į užsienį. Kiek galiu- tiek keliauju. Tai žymiai geriau ir man, ir mokiniams, nei surūgusi ir nieko nežinanti mokytoja. Kelionės mane ,,pakrauna beveik pusmečiui. Arba jei negaliu išvykti, tai nors valgyti skaniau namiškiams pagaminu ar ilgiau pasilepinu lovoje. Tai žymiai naudingiau, nei planai planeliai ir kitoks balastasKolegos, gero darbo. Ne tiek daug ir iki kitų atostogų. Aukštyn nosis!

  2. vaidas parašė:

    už 50 lit .minus 34proc .kiaušinių gali tik nusipirkti Durnių laivas.O Vyriausybe ne Oligarcu o kaip pasake Kuolis tai yra hunta.

  3. Baron Münchausen von Bugenen parašė:

    Senia laikas vieningai spausti Oligarchų Vyriausybę. Kiek galima tyčiotis iš eilinių Lietuvos piliečių? Blogai, kai profsąjungos susiskaldžiusios, ne vieningos, o dažnai ir dirbtinės – direktorių sudarytos, bet runkeliai negali šito suprasti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto