Mažeikiškiai neskuba skiepyti mažamečių vaikų

Vaikų nuo 12 iki 15 metų amžiaus paskiepyta kiek daugiau nei pusė tūkstančio, jaunesnių atžalų tėvai skiepyti neskuba. Nuotr. iš SAM archyvo

Gruodžio viduryje ir mūsų rajone startavo 5–11 metų vaikų vakcinacija nuo koronaviruso infekcijos. Tėvai kol kas neskuba pasinaudoti tokia galimybe – paskiepyta tik apie pusantro procento mažamečių. 12–15 metų amžiaus grupėje situacija geresnė: bent po vieną skiepą yra gavęs beveik kas ketvirtas vaikas.
Šiuo metu didžiausią srautą prie skiepų sudaro norintieji pasiskiepyti trečiąja sustiprinančiąja vakcinos doze, tačiau besiskiepijančiųjų pirmą kartą – labai nedaug.

Savivaldybės gydytoja Daiva Jurkūnienė „Santarvei“ sakė, kad gyventojams, norintiems pasiskiepyti nuo koronaviruso infekcijos, sudarytos visos sąlygos – jie tai gali padaryti įstaigoje, prie kurios yra prisiregistravę, arba skiepijimą organizuojančioje įstaigoje – Mažeikių pirminės sveikatos priežiūros centre.
Vakcinos yra pakankamai, galima ją rinktis, tik porą savaičių dėl neaiškių priežasčių negauta „Janssen“ vakcinos.
Savivaldybės gydytojos nestebina tai, kad mūsų rajone mažamečiai vaikai skiepijami pasyviai. Tokia situacija skiepijant šios amžiaus grupės vaikus yra visoje Lietuvoje, Mažeikiai – ne išimtis. Pavyzdžiui, antradienį mūsų rajone jų paskiepyta tik šešiolika, kai tokias paslaugas teikiančių įstaigų – aštuonios. Panašūs skaičiai buvo užfiksuoti ir kitomis dienomis.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

2 Atsakymai į “Mažeikiškiai neskuba skiepyti mažamečių vaikų”

 1. Ta pati parašė:

  Džiugu girdėti, kad mažeikiškiai turi proto ir neskiepyja vaikučių. Tikiuosi, kad atsilaikysime spaudimui ir toliau…

  1. Sendein i daba parašė:

   Mažeikę atsibund.
   O kėtus uzmigdys

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto